اسوس ایسوس asus laptop لپ تاپ نوت بوک ولی عصر رایانه شیراز
كد خبر: SK-1521  تاریخ : 20/10/1391   ساعت : 18:54 نسخه چاپی
بارش برف برای استان بوشهر!

دلیران تنگستان:مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي نسبت به كاهش تا 12 درجه‌اي دما و بارش برف و باران و اختلال تردد در 20 استان كشور هشدار داد.

عبدالرضا اميدوار شهري با اشاره به نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي و ورود سامانه بارشي به كشور گفت: از چهارشنبه تا پايان روز پنجشنبه در استان‌هاي آذربايجان غربي و شرقي، كردستان، كرمانشاه، ايلام، لرستان، شمال خوزستان، بوشهر، كهگيلويه و بويراحمد، چهارمحال و بختياري و همدان بارش شديد برف پيش بيني مي‌شود كه اين امر سبب اختلال در تردد جاده‌اي اين مناطق خواهد شد.

وي افزود: همچنين اين شرايط در روزهاي پنج شنبه و جمعه در استان‌هاي اردبيل، زنجان، قزوين، البرز، مركزي و مناطق كوهستاني استان تهران به صورت برف و استان‌هاي گيلان، مازندران و گلستان به صورت برف و باران انتظار مي‌رود.

به گفته مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور طي روزهاي پنج شنبه و جمعه همچنين كولاك برف در جاده‌هاي ارتباطي اين استان‌ها نيز پيش‌بيني شده است و در روز جمعه درياي خزر، خليج‌فارس و درياي عمان مواج و توفاني خواهد بود.

وي با اشاره به اين‌كه طي روزهاي پنجشنبه و جمعه در نيمه غربي و روزهاي جمعه و شنبه در نيمه شرقي كشور دماي هوا كاهش يافته و سبب يخ زدگي و لغزندگي جاده‌هاي ارتباطي و حتي سطح شهر‌ها مي‌شود، تاكيد كرد: بر اين اساس كاهش دما در استان‌هاي واقع در نيمه شمالي بين 6 تا 12 درجه و در نيمه جنوبي بين 4 تا 8 درجه پيش‌بيني شده است.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به وزش باد نسبتا شديد در عراق اشاره كرد و گفت: بر اين اساس در روزهاي سه‌شنبه تا پنجشنبه در استان‌هاي ايلام، خوزستان و با شدت كمتر در جنوب كرمانشاه و بوشهر گرد و خاك سبب كاهش ديد افقي و كيفيت هوا شده و در استان‌هاي كرمان، سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي نيز باد و گرد و خاك پيش بيني شده است.

وي افزود: بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي در روز سه‌شنبه براي شمال غرب، غرب، دامنه‌هاي زاگرس، دامنه‌هاي البرز مركزي و برخي مناطق شرق كشور ابرناكي و بارش‌هاي پراكنده باران و برف همراه با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود كه در اكثر مناطق اشاره شده و همچنين جنوب شرق كشور وزش باد قابل ملاحظه خواهد بود.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور تصريح كرد: از روز چهارشنبه با ورود يك سامانه بارشي به كشور در شمال غرب، غرب و بتدريج در دامنه‌هاي زاگرس مركزي بارش برف و باران و وزش باد آغاز مي‌شود كه وزش باد در نوار غربي نسبتا شديد خواهد بود و در روز پنجشنبه دامنه فعاليت اين سامانه نيمه غربي كشور و سواحل درياي خزر را در بر مي‌گيرد كه شدت بارش‌ها در سواحل درياي خزر و زاگرس مركزي خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: با عبور اين سامانه از روز پنجشنبه در نيمه غربي كشور و از روز جمعه در نيمه شرقي كشور كاهش محسوس دما پيش‌بيني مي‌شود و اغلب مناطق تحت تاثير اين سامانه سرعت وزش باد قابل توجه خواهد بود.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به وضع هواي تهران اشاره كرد و با اشاره به اين كه از ساعات پاياني روز سه‌شنبه شاهد آغاز بارش پراكنده باران در ارتفاعات پايتخت هستيم به ايسنا گفت: در روز چهارشنبه آسمان تهران نيمه ابري با بارش باران و برف و وزش باد پيش‌بيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 2 و 10 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. همچنين در روز پنجشنبه آسمان پايتخت نيمه‌ ابري با بارش باران و برف گاهي وزش باد شديد بتدريج كاهش ابر خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 3- و 5 درجه سانتيگراد خواهد رسيد./نواجنوب
نظر بازدید کنندگان :

 


شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
متن کامل نظر:
 
   

ارشیو زندگینامه و تصاوریر شهدای تنگستان
 برگزاری مراسم هفتگی قرائت زیارت پرفیض عاشورا در حسینیه سید مصطفی خادم الحسینی
آژانس مسافربری «ایران زمین»
نیازمندیها
تمامی حقوق این تارنما متعلق به سایت دلیران تنگستان می باشد.
طراحی و اجرا: آراد