اسوس ایسوس asus laptop لپ تاپ نوت بوک ولی عصر رایانه شیراز
كد خبر: SK-1521  تاریخ : 20 /10 /1391    ساعت : 18:54 نسخه چاپی
بارش برف برای استان بوشهر!

دلیران تنگستان:مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي نسبت به كاهش تا 12 درجه‌اي دما و بارش برف و باران و اختلال تردد در 20 استان كشور هشدار داد.

عبدالرضا اميدوار شهري با اشاره به نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي و ورود سامانه بارشي به كشور گفت: از چهارشنبه تا پايان روز پنجشنبه در استان‌هاي آذربايجان غربي و شرقي، كردستان، كرمانشاه، ايلام، لرستان، شمال خوزستان، بوشهر، كهگيلويه و بويراحمد، چهارمحال و بختياري و همدان بارش شديد برف پيش بيني مي‌شود كه اين امر سبب اختلال در تردد جاده‌اي اين مناطق خواهد شد.

وي افزود: همچنين اين شرايط در روزهاي پنج شنبه و جمعه در استان‌هاي اردبيل، زنجان، قزوين، البرز، مركزي و مناطق كوهستاني استان تهران به صورت برف و استان‌هاي گيلان، مازندران و گلستان به صورت برف و باران انتظار مي‌رود.

به گفته مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور طي روزهاي پنج شنبه و جمعه همچنين كولاك برف در جاده‌هاي ارتباطي اين استان‌ها نيز پيش‌بيني شده است و در روز جمعه درياي خزر، خليج‌فارس و درياي عمان مواج و توفاني خواهد بود.

وي با اشاره به اين‌كه طي روزهاي پنجشنبه و جمعه در نيمه غربي و روزهاي جمعه و شنبه در نيمه شرقي كشور دماي هوا كاهش يافته و سبب يخ زدگي و لغزندگي جاده‌هاي ارتباطي و حتي سطح شهر‌ها مي‌شود، تاكيد كرد: بر اين اساس كاهش دما در استان‌هاي واقع در نيمه شمالي بين 6 تا 12 درجه و در نيمه جنوبي بين 4 تا 8 درجه پيش‌بيني شده است.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به وزش باد نسبتا شديد در عراق اشاره كرد و گفت: بر اين اساس در روزهاي سه‌شنبه تا پنجشنبه در استان‌هاي ايلام، خوزستان و با شدت كمتر در جنوب كرمانشاه و بوشهر گرد و خاك سبب كاهش ديد افقي و كيفيت هوا شده و در استان‌هاي كرمان، سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي نيز باد و گرد و خاك پيش بيني شده است.

وي افزود: بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي در روز سه‌شنبه براي شمال غرب، غرب، دامنه‌هاي زاگرس، دامنه‌هاي البرز مركزي و برخي مناطق شرق كشور ابرناكي و بارش‌هاي پراكنده باران و برف همراه با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود كه در اكثر مناطق اشاره شده و همچنين جنوب شرق كشور وزش باد قابل ملاحظه خواهد بود.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور تصريح كرد: از روز چهارشنبه با ورود يك سامانه بارشي به كشور در شمال غرب، غرب و بتدريج در دامنه‌هاي زاگرس مركزي بارش برف و باران و وزش باد آغاز مي‌شود كه وزش باد در نوار غربي نسبتا شديد خواهد بود و در روز پنجشنبه دامنه فعاليت اين سامانه نيمه غربي كشور و سواحل درياي خزر را در بر مي‌گيرد كه شدت بارش‌ها در سواحل درياي خزر و زاگرس مركزي خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: با عبور اين سامانه از روز پنجشنبه در نيمه غربي كشور و از روز جمعه در نيمه شرقي كشور كاهش محسوس دما پيش‌بيني مي‌شود و اغلب مناطق تحت تاثير اين سامانه سرعت وزش باد قابل توجه خواهد بود.

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به وضع هواي تهران اشاره كرد و با اشاره به اين كه از ساعات پاياني روز سه‌شنبه شاهد آغاز بارش پراكنده باران در ارتفاعات پايتخت هستيم به ايسنا گفت: در روز چهارشنبه آسمان تهران نيمه ابري با بارش باران و برف و وزش باد پيش‌بيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 2 و 10 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. همچنين در روز پنجشنبه آسمان پايتخت نيمه‌ ابري با بارش باران و برف گاهي وزش باد شديد بتدريج كاهش ابر خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 3- و 5 درجه سانتيگراد خواهد رسيد./نواجنوب
نظر بازدید کنندگان :

 


شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نام:
متن کامل نظر:
 
   

بانک صادرات ایران
ارشیو زندگینامه و تصاوریر شهدای تنگستان
آژانس مسافربری «ایران زمین»
پلیس فتا
نیازمندیها
تمامی حقوق این تارنما متعلق به سایت دلیران تنگستان می باشد.
طراحی و اجرا: آراد