کد خبر: DT-33845
تعداد بازدید: 82بازدید
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: اختراع های 9 نفر از مخترعان استان بوشهر به بخش نهایی داوری جشنواره منطقه ای اختراع های رویش خلیج فارس راه یافت.

 

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از ایرنا، رضا آذین روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از برگزاری این جشنواره منطقه ای که در مجموع ۱۱ اختراع ثبت شده استان بوشهر در آن شرکت داشتند، رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع ­های برگزیده است.
وی اضافه کرد: دراین جشنواره مسیر حرکت مخترعان برای رسیدن به محصولی دانش­ بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی­ های فکری به ثروت آسان می شود.
آذین اظهارکرد: مرحله نهایی داوری جشنواره منطقه ای اختراعهای رویش خلیج فارس با حضور ۶۵ مخترع از استان های بوشهر، خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی استان خوزستان در روزهای ۹ و ۱۰ دیماه جاری برگزار می شود.
وی ادامه داد: اختراع ­هایی که در این جشنواره ­ها به تایید هیات داوران برسند، می توانند از تسهیلات بنیاد نخبگان برای توانمندسازی اختراع های برگزیده بهره ­مند شوند.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، میزان تازگی در سطح ملی وبین المللی، طول عمر فناوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از بکارگیری آن، چگونگی مستندسازی فرایند رشد ، قابلیت ورود به بازار و ارزش افزوده اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری سازی اختراع را از معیارهای پذیرش اختراع ها عنوان کرد.
آذین گفت: جایزه نقدی، تسهیلات مالی برای کامل کردن و مستندسازی اختراع، در اختیار گرفتن مشاوره کارگزاران خدمات فناوری، شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، استقرار اولیه در پارک علم و فناوری، تاسیس شرکت مرتبط با اختراع و لحاظ امتیاز اختراع در آیین نامه جایزه های تحصیلی دانشجویان از جمله مزایای برگزیدگان این جشنواره است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین