کد خبر: DT-24924
تعداد بازدید: 51بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر گفت: امسال 807 مشتاق خانه خدا درقالب شش کاروان از این استان به دیار وحی اعزام می شوند.

 عبدالرسول رنجبر روزشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد ۴۴ نفر از عوامل تدارکات و پزشکی و ۸۵ نفر نیز از برادران اهل سنت هستند.

وی با بیان این که مشتاقان بوشهری زیارت خانه خدا در چهار پرواز به جده اعزام می شوند اظهار کرد: اعزام نخستین کاروان حاجیان استان بوشهر از اول شهریور از فرودگاه بوشهر و تا ۲۶ شهریور نیز آخرین گروه اعزام می شوند.
مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر ادامه داد: برگشت حجاج بوشهری نیز از ششم تا ۲۶ مهر امسال انجام می شود.
وی گفت: همه زایران زیرپوشش بیمه عمر و حادثه هستند و می توانند با مراجعه به سازمان بیمه تکمیلی نیز تهیه کنند.
رنجبر بیان کرد: همچنین امسال تعداد پزشکان زن ۲۰ درصد افزایش یافته و به این وسیله بسیاری از مشکلات بانوان زایر در این زمینه حل شده است.
وی یادآور شد: امسال با تلاش همکارانمان در حج و زیارت ۷۶ هتل برای اسکان حجاج ایرانی پیش بینی شده که ۵۳ مورد آن در مکه و ۲۳ مورد در مدینه واقع شده اند.
رنجبر با تاکید بر این که خدمات برای همه حجاج یکسان است گفت: ۲۵ درصد هتل هایی که از کیفیت پایین برخوردار بودند از گردونه اجاره سازمان خارج شده اند.
مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر اظهارکرد: امسال از ۶۴هزار زایر ایرانی ۶۰ درصد مدینه اول و ۴۰ درصد مکه اول هستند که در هزینه
زائران نیز صرفه جویی می کند.
وی در باره اعزام به عتبات عالیات از استان بوشهر گفت: امسال تاکنون شش هزار و ۵۰۰ نفر از این استان به عتبات عالیات اعزام شده اند.
رنجبر با بیان این که امسال هشت پرواز برای عتبات دایر شد که به دلیل استقبال نکردن مردم استان بوشهر پروازها لغو شد، اظهارکرد: سعی داریم برای اعزام کاروان به عتبات عالیات ماهانه یک پرواز داشته باشیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین