کد خبر: DT-34809
تعداد بازدید: 87بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴
رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: تعداد 757 بازرس و سربازرس بر سلامت عملکرد عوامل اجرایی در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان نظارت می کنند.

به گزارش دلیران تنگستان، سعید زرین فر روز یکشنبه در آئین گشایش دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر افزود:از این شمار ۷۱۷ نفر بازرس و ۴۰ نفر نیز سربازرس رسالت نظارت بر حسن اجرای قانون را در انتخابات هفتم اسفندماه سالجاری برعهده دارند.
وی یادآورشد: دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر در راستای مراقبت و حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و بموقع وظایف قانونی عوامل اجرایی انتخابات افتتاح شده است.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر اظهارداشت: باتوجه به اینکه انتخابات امانت است و مجریان امانت دار هستند همه دست اندرکاران انتخابات باید تلاش کنند که این امانت به حق خودش برسد.
وی تصریح کرد: هیات بازرسی بازوی هیات اجرایی است و تلاش برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و بدون اشکال از اهداف مهم این هیات است.
زرین فر گفت: اعضای هیات بازرسی و بازرسان انتخابات نباید هیچگونه وابستگی به کاندیداها داشته باشند تا بتوانند به اهداف ترسیم شده بر اساس قانون دست یابند.
وی افزود: باتوجه به نقش مهم و تاثیرگذار بازرسان در سلامت برگزاری انتخابات باید تلاش کرد
در کنار دیگر هیات ها وظیفه امانتداری و کمک به سلامت انتخابات به خوبی انجام شود.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر گفت: مهمترین رسالت این هیات مراقبت و حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و بموقع وظایف قانونی عوامل اجرایی انتخابات است.
زرین فر با اشاره به اینکه مجریان انتخابات بعنوان امانتدار آرا مردم باید بستر و زمینه برگزاری انتخاباتی آزاد، سالم، قانونمند و با حضور گسترده مردم را فراهم کنند افزود: برای تحقق این مهم ،بایدمنویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را نصب العین خود قرار داده و اجرایی کنیم.
وی گفت: سامانه هوشمند بازرسی انتخابات و نظارت بر اجرای قانون انتخابات (سهبا)راه اندازی شده که بازرسان کل شعبه های استان بوشهر به صورت آنلاین نظارت بر اجرای قانون انتخابات را با کمترین خطا انجام می دهند.
در این آئین عباس قلی پور به عنوان مسئول دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات استان بوشهر
معرفی شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین