شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-34073
تعداد بازدید: 65بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴
ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از مخفی شدن حدود 700 نفر از عناصر گروه داعش درمرکز شهر رمادی عراق و ورودی‌های شرقی آن خبر داد.
به گزارش دلیران تنگستان، فرماندهی ائتلاف بین المللی در بیانیه ای اعلام کرد که بخش های زیادی از مرکز شهر رمادی در استان الانبار درغرب عراق همچنان نیاز به پاکسازی از مواد منفجره و مین های داعش دارد.

عناصر داعش از بهار گذشته شهر رمادی مرکزاستان الانبار را به اشغال خود درآورده بودند.

ارتش عراق روز دوشنبه از پیروزی بر داعش در رمادی و آزادسازی کامل این منطقه از لوث تروریست های داعش خبر داده بود.

نیروهای ائتلاف بین المللی اعلام کردند؛ پاکسازی این منطقه بازگشت ده ها هزار نفر از غیرنظامیانی را که به بغداد و دیگر مناطق عراق فرار کرده اند، به تاخیر می اندازد.

” چانس ماك كراو” عضو سازمان اطلاعات نظامی آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در بغداد گفت که حدود ۴۰۰ نفر از عناصر داعش همچنین در مرکز شهر رمادی هستند و حدود ۳۰۰ نفر از آنان نیز در شرق و به سمت فلوجه هستند.

پیروزی نیروهای عراقی بر داعش که در سال ۲۰۱۴ یک سوم از اراضی عراق را اشغال کردند، اولین پیروزی عمده عراق در مقابله با تروریست ها به شمار می رود.

نخست وزیر عراق روز ۲۹ دسامبر پرچم عراق را در رمادی مرکز استان الانبار واقع در فاصله حدوداً ۱۰۰ کیلومتری بغداد به اهتزاز درآورد.

دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد فرمانده نیروهای مسلح در شهر رمادی و ساختمان های دولتی و پل العائم گشت زنی و اوضاع را رصد می کنند.

دراین بیانیه از نیروهای عراقی به علت موفقیت های چشمگیر در شکست داعش و بیرون راندن عناصر این گروه از رمادی تمجید شده است.

العبادی دراین ارتباط گفته بود که بازگشت رمادی و آزادسازی آن دربردارنده این پیام است که عزم ما برای آزادی موصل جدی است و این عناصر جایی درعراق ندارند.

منبع: العالم
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین