کد خبر: DT-29352
تعداد بازدید: 34بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">مدیرعامل سازمان منطقه وِیژه اقتصادی انرژی پارس گفت:سفر فروردین ماه 90 مقام معظم رهبری به پایتخت انرژی کشور 60 پروژه مصوب داشت که از این شمار تاکنون 59پروژه به بهره برداری رسیده است.</p>

پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز چهارشنبه به نقل از مهدی یوسفی در آیین هفدهمین سالروز تاسیس این سازمان اعلام کرد: طرح های مصوب یادشده در بخش های ورزشی، آموزشی و بهداشتی اجرا شده اند که از نظر ریالی نیز بیش از ۹۰ درصد این پروژه ها به بهره برداری رسیده است و تنها پروژه باقیمانده نیز بزودی تکمیل خواهد شد.
وی یادآورشد:منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نقش موثری در پشتیبانی از توسعه ، تولید و برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی و مناطق سه گانه پارس ایفا می کند.
یوسفی اظهارداشت: سازمان منطقه ویژه پارس دردوره اول وزارت مهندس زنگنه با محوریت پارس یک راه اندازی شد و با برنامه ریزی و تلاش صورت گرفته پارس دو نیز راه اندازی شد و برخی اقدامات برای راه اندازی پارس سه نیز آغاز شد.
وی اضافه کرد: از ابتدای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکنون خدمات بسیار مهمی انجام شده است که زمینه را برای توسعه و پیشرفت آن مهیا ساخته است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: خرید و تملک اراضی، آماده سازی منطقه از جمله ساخت جاده و بزرگراهها ، فنس کشی و ایجاد و توسعه فضای سبز، ساخت فرودگاه و مجتمع بندری، زیرساخت های مخابرات، آب و برق و پروژه های عام المنعه از جمله خدمات صورت گرفته توسط این سازمان است.
وی گفت: در پارس کنگان (پارس دو) هم پروژه های مشابه پارس عسلویه (پارس یک) به غیر از فرودگاه اجرا شده است و اقداماتی نیز برای توسعه پارس ۳ صورت گرفته که تملک اراضی و اجرای عملیات فنس کشی از جمله این اقدام ها محسوب می شود.
مهندس یوسفی با اشاره به اینکه این دستاوردها با همکاری مسئولان دستگاهها و همراهی جامعه محلی محقق شده است افزود: توجه به مسئولیت های اجتماعی به عنوان یکی از اولویت های این سازمان است .
وی گفت:برای اجرای مصوبات سفر دولت در استان بوشهر نیز تاکنون دوهزارو ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: با توجه به مشکلاتی که در انبار روباز گوگرد این منطقه وجود داشت، نسبت به ساخت و راه اندازی انبار مکانیزه گوگرد در منطقه اقدام شد و دپوی گوگرد انجام می شود اتفاقی که بعد از مدتها توانست یکی از مشکلات مهم زیست محیطی را در منطقه مرتفع سازد.
درآیین هفدهمین سالروز تاسیس سازمان منطقه ویژه پارس ، از تلاش های دکتر سیدعبدالجلیل رضوی و مهندس مسعود نصوری مدیران عامل سابق منطقه ویژه پارس تجلیل شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین