کد خبر: DT-47870
تعداد بازدید: 106بازدید
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت‌های منطقه آزاد بوشهر فراهم است، گفت: ایجاد منطقه آزاد به نفع هم‌استانی‌ها است؛ عوارض و درآمدها به عمران، آبادی و توسعه استان هزینه خواهد شد.

مصطفی سالاری ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: در زمینه ارائه عملکرد باید وضعیتی که این دولت آن را تحویل گرفته است تشریح شود.

وی اضافه کرد: در آغاز دولت تدبیر و امید تورم کشور ۴۰ درصد بود که موجب عواقب دشواری مانند سودهای بانکی نزدیک به تورم، عدم ثبات بازار و تعطیلی واحدهای تولیدی شد اما ‌هم‌اکنون با برنامه‌ریزی‌های این دولت تورم به زیر۱۰ درصد رسیده است.

از نقد حمایت می‌کنیم

استاندار بوشهر با بیان اینکه ما از نقد حمایت می کنیم زیرا مشکلات عملکردی ما به ما گوشزد می شود عنوان کرد: در این راستا از احزاب، سمن‌ها و رسانه‌ها با دیدگاه و تفکر مختلف اجازه فعالیت و فرصت بیان دیدگاه‌هایشان را دادیم.

وی با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته در خصوص اجرای برجام توسط این دولت گفت: به فرجام رسیدن برجام تنها تصمیم برجام نبود بلکه همه ارکان نظام درگیر این جریان بودند.

سالاری با بیان اینکه برخی افراد که این تحریم‌ها را کاغذ پاره عنوان می‌کردند امروز برای نتایج لغو تحریم‌ها عجول هستند، عنوان کرد: کاری که هشت سال امضاء شدن آن طول کشیده به مدت شش ماه به طور کامل رفع نخواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر همچون دیگر استان‌های کشور در وضعیت اقتصادی گذشته با مشکلات بسیاری روبرو بود اما امروز با لغو تحریم‌ها و جذب سرمایه‌گذاران و افزایش فرصت‌های اشتغال مختلف، آینده روشنی خواهد داشت.

توسعه چشمگیر بخش درمان استان

وی به اجرای پروژه‌های عمرانی در استان اشاره و بیان کرد: پروژه‌های عمرانی در استان به دو دسته کلان و جامعه‌محور تقسیم می شود که در بخش اول پروژه‌های زیرساختی و در بخش دوم جامعه محور و برای عمران شهر ها و روستاها است.

سالاری در خصوص فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در زمینه درمان در استان بوشهر خاطرنشان کرد: تا قبل از این دولت ۸۷ تخت ویژه در این استان وجود داشته است که با تدبیر این دولت میزان تخت‌های ویژه به ۱۶۴ تخت افزایش پیدا کرده و تلاش کردیم که این تخت‌ها ویژه مرکز استان نباشد و بین شهرستان‌ها توزیع شود.

استاندار بوشهر اظهار داشت: افزایش تحت‌های بیمارستان خلیج فارس، راه‌اندازی بیمارستان قلب، آغاز عملیات ساخت اورژانش هسته‌ای چند منظوره، برگزاری طرح‌های مختلف مانند غربال‌گری قلب و طرح دهان و دندان و افزایش تخت دیالیز از جمله فعالیت های درمانی در استان بوشهر است.

اجرای ۸ بزرگراه

وی در خصوص راه‌سازی به هشت پروژه بزرگراهی در استان اشاره و عنوان کرد: این پروژه‌ها در حال احداث است و درصدی از این بزرگراه‌ها در ماه‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

سالاری بیان کرد: خروجی دوم بوشهری یکی از مطالبه‌های جدی مردم این شهر است که در چهار محور عملیات ساخت آن در حال انجام است و تا پایان سال، دو محور آن آسفالت و به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار بوشهر در خصوص فعالیت های صورت گرفته ویژه بافت تاریخی بوشهر اظهار داشت: دانشکده معماری و چند پروژه مرمت این بافت‌ها انجام شده است و به نسبت آن پلاک‌های مجاور نیز احیاء خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عوارض آلایندگی در گذشته بالغ بر ۱۳ و نیم میلیارد بوده است بیان کرد: در سال ۹۴ این میزان به ۲۴۰ میلیارد تومان و برای امسال بر مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال هدف‌گذاری شده است.

سالاری با اشاره به وضعیت فضای سبز و طرح راه اندازی بوستان امید بیان کرد: این بوستان‌ها در ۳۲۸ روستا راه‌اندازی می‌شود که دارای سینما رو باز، میز تنیس و دیگر برنامه های فرهنگی خواهد بود و همچنین ۱۳ هزار اصله درخت با آبیاری تحت فشار در این روستاها کاشت خواهد شد.

تشریح وضعیت منطقه آزاد بوشهر

استاندار بوشهر در خصوص منطقه آزاد بوشهر گفت: ایجاد منطقه آزاد به نفع هم‌استانی‌ها است؛ عوارض و درآمدها به عمران، آبادی و توسعه استان هزینه خواهد شد.

سالاری با بیان اینکه ایجاد منطق آزاد در تضاد با اقتصاد مقاومتی نیست عنوان کرد: منطقه آزاد از دیرباز و در زمان نخست وزیری مصدق پیگیری می شد و تمام زیرساخت‌ها مانند مثل جاده، اتوبان، خطوط برق، آب برای منطقه آزاد فراهم است.

استاندار بوشهر در مورد محدوده منطقه آزاد بوشهر و انجام فعالیت‌ها برای جلوگیری از سوء استفاده ها افزود: منطقه پیش بینی شده برای محدوده منطقه آزاد بوشهر جزیره عباسک و جزیره نگین  است و حالا کسانی که دلشان برای مشخص شدن محدوده منطقه آزاد بوشهر می‌سوخت بدانند که اراضی این منطقه شوره‌زار است و کسی نمی‌تواند زمین خواری کند.

IMG_4985 (Copy) IMG_4966_v1 (Copy) IMG_4963_v1_v1 (Copy) IMG_4962_v1 (Copy) IMG_4980_v1 (Copy) IMG_4981 (Copy) IMG_4987 (Copy) IMG_4989 (Copy) IMG_4991 (Copy) IMG_4983 (Copy) IMG_4984 (Copy) IMG_4993 (Copy) IMG_4996 (Copy) IMG_4994 (Copy) IMG_4986 (Copy) IMG_4978_v1 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین