کد خبر: DT-47561
تعداد بازدید: 299بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
طلبی که در چند روز اخیر در فضای مجازی پیچید وخاموش شد در مورد معضل اب در روستاهای تنگستان به اداره اب وفاضلاب روستایی ومدیران ان نبود بلکه آشکارا رسانه های خبری تنگستان را زیر سوال برد. یعنی زیر بیخ گوش مدیران ارشد تنگستان و اصحاب رسانه به این شکل مشکل مطرح بوده و ما ندیده ویا دیده بیخیال بودیم.

دلیران تنگستان، مطلبی که در چند روز اخیر در فضای مجازی پیچید وخاموش شد در مورد معضل اب در روستاهای تنگستان  به اداره اب وفاضلاب روستایی  ومدیران ان نبود بلکه آشکارا رسانه های خبری تنگستان را زیر سوال برد. یعنی زیر بیخ گوش مدیران ارشد تنگستان و اصحاب رسانه به این شکل مشکل مطرح بوده و ما ندیده ویا دیده بیخیال بودیم.

خبر گزاری تسنیم برای همه ما الگو بوده خصوصا نویسنده پر تجربه و استادمودب اقای رجبزاده اما ما در شگفت بوده و هستیم چطور کوچکترین خبرها از روستاها حتی یک مسابقه بومی محلی بما میرسد با تصاویر ان، انوقت روستائیان بعلت کمبود اب از انجا مهاجرت کرده اند و ما اطلاع رسانی نکردیم.

حقیقت امر معضل اب در چندین استان وچند صد شهر وهزاران روستا وجود دارد. کمبود باران، کم شدن منابع اب زیر زمینی و….اما باید اذعان داشت در استان بوشهر شخص اول استان دکتر سالاری در موضوع اب استان، حساسیت ایشان مثل حساسیت برای واجب و یومیه صبح بوده. اعتبارات بخش اب که استاندار چه در بخش شهری وروستایی فراتر از درخواست مدیران اب وفاضلاب شهری وروستایی بوده. از ان طرف مدیریت اب و فاضلاب روستایی مهندس طاهریان و همکارانش حقیقتا از زمان شروع مسئولیت جهادی در این عرصه وارد شده اند. تلاش مضاعف مدیران وکارگران اب وفاضلاب روستایی بحدی در روستاها چشمگیر بوده که بیش از دهها رئیس شورا وحتی دهیاران بخش مرکزی وساحلی از تلاشهایی این عزیزان بطور کرات حمایت وتشکر کرده اند .این به معنی کمبود اب نیست جرا که مشکل سراسری است. باید همه و همه روستایی و شهری دست بدست هم دهیم، با صرفه جویی انشاالله امسال را هم پشت سر بگذاریم. اما امار جالبی که ما از بعضی روستاها داریم درست برعکس امار تسنیم است. طی سال گذشته در تنگستان بالغ بر ۱۲۷ خانوار از شهرهای بوشهر، دشتستان، اهرم که از طی سالهای قبل از روستاهای تنگستان رفته بودند خوشبختانه با دیدن امکانات روستاها وتسهیلات خوب دولت در روستاها به دیار اصلی خود برگشته اند که بیشتر حجم بازگشت متعلق به روستای خائیز بوده و خبر جالب دیگر طومار جمعی از مردم شهر سربلند اباد بود که از مسئولان خواسته اند مجددا به روستا تبدیل شوند بدلایلی که همگی میدانیم. تمام تسهیلات خدماتی دولت در روستاها بهتر از شهر هاست. امروز روستائیان ما شکر گذار خدا و مدیران مملکت اسلامی هستند و اب و فاضلاب روستایی در این رابطه نقش طلایی  خود را خوب ایفا کرده. عزیرانی که اطلاع موثق داریم ساعت کارشان فراتر از ۱۶ ساعت در روز است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین