کد خبر: DT-47485
تعداد بازدید: 120بازدید
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
عصر ارتباطات عصر تبديل ارتباطات يك سويه به ارتباطات دو سويه و تعاملي و عصر مفاهمه به جاي مقابله است.

” ن وَالقَلَمِ وَ ما يَسطُرُونَ ”
«سوگند به قلم و آنچه مي‏نويسند»

عصر ارتباطات عصر تبديل ارتباطات يك سويه به ارتباطات دو سويه و تعاملي و عصر مفاهمه به جاي مقابله است.
امروزه مسائل فرهنگي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي رسانه اي شده اند كه اينها دليل بر قدرت نامحدود رسانه نيست بلكه به معناي تاثير رسانه بر محيط پيرامون آن مي باشد.
عصر ارتباطات عصر تنوع به جاي يك دستي است و در چنين عصري فعالان رسانه اي بيش از همه گروه هاي سياسي و اجتماعي مي توانند نقش ايفا كرده و موثر باشند.
از سويي خبرنگاران پيشتازان عرصه آگاهي بخشي و راويان صادق، امين و متعهد اخبار و رويدادها هستند كه با تعهد، امانت، صداقت، صراحت، مسئوليت پذیری، دلسوزي، ايثار، دقت و صبوري به عنوان چشم بينا و زبان صادق و گوياي جامعه، با شناخت صحيح از مسائل و مشكلات موجود، در جهت رفع آنها تلاش مي‌كنند.
خبرنگاران از سرمايه‌هاي اجتماعي هستند كه نقش مهم و رسالتي بزرگ در جهت نهادينه كردن فرهنگ و توسعه و پيشرفت هر جامعه‌اي دارند و با بصيرت افزايي، نقد مفيد و سازنده و انعكاس دقيق چالش‌ها و مشكلات موجود، زمينه رشد و تعالي و حل مشكلات جامعه را فراهم مي‌نمايند.
از آنجا كه یکی از حقوق اساسی مردم آگاهی و دانستن است و آگاهی دادن و اطلاع ‌رسانی صحیح در حوزه هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي از اولی ترین حقوق مردم و یکی از مهمترین راهکارهای توسعه و فرهنگ سازی اين حوزه ها در جامعه به شمار می رود و با توجه به اينكه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی یکی از مهم ترین منابع کسب اطلاعات برای خبرنگاران است، تعامل و ارتباط سالم، سازنده و موثر اين دو حوزه كه فصل اشتراك آنها، اطلاع رساني به مردم است، ضمن تسريع در امر اطلاع رساني، موجب تقويت آگاهي بخشي جامعه و افزايش آگاهي مديران دستگاه هاي اجرايي از ميزان رضايت مردم و مسائل و مشكلات مي‌شود.
اينجانب ضمن قدرداني و سپاس از همه خبرنگاراني كه با انعكاس دستاوردها وخدمات دولت تدبير و اميد، و نیز دغدغه های مردم در تمامي ابعاد شهرستان، یاری رسان فرمانداري و ديگر دستگاه هاي اجرايي در انجام خدمت شایسته تر بوده اند، فرا رسیدن روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران متعهد و پر تلاش عرصه اطلاع رساني، که با قلم وهمت بلندشان در افزایش امید و همدلی جامعه کوشش می نمایند، تبریک عرض نموده و موفقيت و سربلندي این عزیزان را در پرتو عنايات و الطاف باري تعالي آرزومندم.

عادل دهدشتي-فرماندار تنگستان

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین