کد خبر: DT-47071
تعداد بازدید: 214بازدید
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۵
با نگاهی به سخنان استاندار بوشهر؛
چه کسانی سدِ راه سالاری برای ایجاد منطقه آزاد بوشهر هستند؟

به گزارش لحظه نیوز استاندار بوشهر در مراسم تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی استان به موضوعی اشاره کرد که نشان می دهد چرا تاکنون ایجاد منطقه آزاد بوشهر علی رغم تمامی تلاش ها و رایزنی ها اما به سرانجام نرسیده است.

مصطفی سالاری در بین صنعتگران بوشهری گفته بود که امروز سنگ‌اندازی‌های سیاسی توسط برخی افراد در رابطه با منطقه آزاد را شاهد هستیم که منطقه آزاد را دروازه قاچاق می دانند در صورتی که اینگونه نیست.

مهم ترین سدِ راه منطقه آزاد بوشهر

اگر از ریز و درشت مشکلاتی که بر سرِ راه ایجاد منطقه آزاد بوشهر وجود دارد که بگذریم، به مهم ترین سدِ مقابل آن می رسیم که سالاری نیز سعی کرده است به طور تلویحی به آن ها اشاره ای داشته باشد.

این روزها دو گروه عمده سیاسی نه تنها در مقابل ایجاد منطقه آزاد بلکه در اکثر اموری که بتواند سالاری را به عنوان استاندار بوشهر موفق کند، ایستادگی و مقاومت می کنند.

متاسفانه این دو گروه هم در دوران مجلس گذشته و هم اکنون چه در رایزنی های درون مجلسی و چه درون دولتی نمی خواهند سالاری را موفق ببینند و به همین دلیل از تمامی پتانسیل های خود برای ضربه زدن به استاندار جوان بوشهر استفاده می کنند.

در واقع این گروه ها نمی خواهند بگذارند افتخار ایجاد منطقه آزاد بوشهر پس از چند دهه به نام دولت روحانی به ویژه استاندار جوانِ آن ثبت بشود و به همین دلیل علی رغم تمامی مزایایی که منطقه آزاد برای استان به همراه خواهد داشت، با لجبازی و نادیده گرفتن منافع مردم استان به جوسازی و شانتاژبازی روی آورده و تاکنون نیز البته موفق بوده اند.

این روزها دو گروه سیاسی یکی مخالفین دولت و دیگری موافقین آن اما مخالفین سالاری به عنوان بزرگ ترین سد راه برای تحقق منطقه آزاد بوشهر هستند.

انگیزه مخالفین منطقه آزاد بوشهر

مخالفین دولت که انگیزه آنان برای مردم مشخص است زیرا آنان نمی خواهند در هیچ یک از نقاط کشور از جمله بوشهر دولت روحانی به وعده هایش عمل کند، بنابراین از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود برای ضربه وارد کردن به آن استفاده کرده تا بدین طریق بتوانند علیه رییس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بهره برداری کنند.

گروه دوم اما موافق و هم فکر دولت یازدهم به شمار می روند اما چندان تمایل ندارند استاندار جوان بوشهر موفق عمل کند زیرا آنان از روز ابتدای مسئولیت سالاری در استانداری بوشهر با خواسته های نامعقول خود سعی کردند از وی امتیازگیری کنند اما زمانی که با مقاومت استاندار مواجه شدند شروع به جوسازی و شانتاژبازی و حتی تخریب وی در عرصه درون استانی و ملی کردند.

ضرباتی که سالاری از دوستان خورد

البته شاید ضرباتی که تاکنون سالاری از این دست افراد خورده است بیش از مخالفین سیاسی دولت باشد زیرا این گروه در لباس دوست و به عنوان حامی دولت پای به میدان گذاشته و گاها نیز تیرهای آنان به هدف خورده است.

این دسته اما امیدوارند با تداوم این روند و ایجاد اختلال در برنامه های سالاری بتوانند وی را ناکارآمد جلوه داده تا نظر دولت را درخصوص استاندار بوشهر تغییر دهند و بدین طریق زمینه تغییر سالاری را فراهم نمایند.

البته همچنان که گفته شد این گروه نه فقط در مسیر ایجاد منطقه آزاد بوشهر بلکه در بسیاری از حوزه ها چنین رفتاری از خود بروز می دهند تا بتوانند باصطلاح حرف خود را به کرسی بنشانند.

وظیفه حامیان دولت و نمایندگان مردم چیست؟

در این بین اما به نظر می رسد حامیان دولت چه در درون استان و چه در سطح ملی می بایست بیش از گذشته به میدان آمده و استاندار بوشهر را در راه ایجاد منطقه آزاد یاری کنند.

مهم نیست راه اندازی منطقه آزاد بوشهر در کدام دولت و توسط چه استانداری محقق شود بلکه شایسته است همه نخبگان از نمایندگان مجلس گرفته تا بوشهری هایی که در حوزه مدیریت های استانی و ملی دستی بر آتش دارند همه و همه دست به کار شده و اکنون که بحث ایجاد منطقه آزاد بوشهر جدی است و استاندار نیز یک تنه توان و ظرفیت بسیار بالایی برای آن صرف کرده، آن را به نتیجه برسانند.

به هر حال؛ نگاهی به سخنان سربسته سالاری در مراسم تجلیل از واحد های صنعتی و معدنی استان بوشهر بازهم این نگرانی و علامت سئوال بزرگ را در بین افکار عمومی ایجاد کرد که چرا استان بوشهر باید تاوان لج و لجبازی افرادی را بدهد که به خاطر منافع حزبی یا شخصی خود حاضرند منافع مردم استان را به مخاطره انداخته و آن ها را نادیده بگیرند؟

پرسشی که حل آن راهگشای بسیاری از عقب ماندگی ها و گرفتاری های این روزهای مردم استان بوشهر خواهد بود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین