چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-45527
تعداد بازدید: 116بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نمایندگی های احزاب و تشکل‌هاي سياسي، انجمن‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد اجتماعي و حاميان آزادي قدس شريف و مردم مظلوم فلسطين در استان بوشهر با صدور بيانيه‌هايي ضمن محکوم کردن اين اقدام جنايتکارانه صهيونيست‌ها، از مردم استان بوشهر دعوت کردند با حضور در راهپيمايي بار ديگر با آرمان آزادي فلسطين ميثاق خود را تجديد کنند.
آخرين جمعه ماه رمضان امسال، سي و هشتمين سالروز دعوت بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي امام خميني(ره) براي حضور در راهپيمايي و برگزاري همايش جهاني مسلمان در روز قدس است. روزي كه در تاريخ و تقويم سياسي و افکار عمومي جهان به عنوان روز برائت از رژيم اشغالگر قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطين ثبت شده است. امام خميني(ره) فرمودند: «روز قدس که همجوار شب قدر است، لازم است که در بين مسلمانان احيا شود و مبدأ بيداري و هوشياري آنان باشد.»

به گزارش سوک، مسلمانان و آزادگان جهان در حالي براي برگزاري روز جهاني قدس آماده مي‌شوند که رژيم اشغالگر صهيونيستي با يورش بي‌رحمانه به مسجد‌الاقصي نمازگزاران روزه‌دار فلسطيني را در صحن اين مکان مقدس مورد ضرب و شتم قرار داد است.

به همين مناسبت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نمایندگی های احزاب و تشکل‌هاي سياسي، انجمن‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد اجتماعي و حاميان آزادي قدس شريف و مردم مظلوم فلسطين در استان بوشهر با صدور بيانيه‌هايي ضمن محکوم کردن اين اقدام جنايتکارانه صهيونيست‌ها، از مردم استان بوشهر دعوت کردند با حضور در راهپيمايي بار ديگر با آرمان آزادي فلسطين ميثاق خود را تجديد کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در منطق امام خمینی (ره) سازش با رژیم اشغالگر قدس معنی ندارد تاکید کرد: هر کسی تصوری جز این داشته باشد با سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی در تضاد است.

نصرالله شفیعی با اشاره به اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس در ۳۷ شهر و صدها روستای استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: راهپیمایی روز قدس در بوشهر جمعه همین هفته ازخیابان امام خمینی (ره) آغاز و تا مصلی نماز جمعه ادامه دارد که سخنران آن نیز سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه  و رئیس ستاد انتفاضه و قدس کشور تعیین شده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس در شهرها و روستاهای استان بوشهر، افزود: در مرکز استان این مراسم از ساعت ۱۱ از خیابان امام خمینی (ره) آغاز و تا مصلی نماز جمعه ادامه دارد و سخنران مراسم نیز سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس کشور است.

شفیعی افزود: مراسم روز جهانی قدس در شهر برازجان نیز از ساعت ۱۱ صبح از میدان شهید چمران تا مصلی جمعه برگزار می‌شود و سخنران این مراسم سردار مجدیان فرمانده گروه موشکی سلمان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر در ادامه مسیر، سخنران و زمان برگزاری راهپیمایی روز قدس در سایر شهرهای استان بوشهر را به صورت زیر تشریح کرد.

شهر

مسیر

ساعت

سخنران

بوشهر

از خیابان امام روبروی بانک صادارت تا مصلی جمعه

۱۱ صبح

سردار رمضام شریف مسئول روابط عمومی سپاه

برازجان

از میدان شهید چمران تا مصلی جمعه

۱۱ صبح

سردار مجدیان فرمانده گروه موشکی سلمان

دیر

از میدان امام حسین (ع) تا مسجد امام حسین(ع)

بعد از نماز جمعه

مصفی فخرایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دیر

جم

مصلی جمعه تا بلوار بسیج

بعد از نماز جمعه

حجت اسلام گنجی امام جمعه جم

عسلویه

از مصلی تا بلوار امام خمینی (ره)

بعد از نماز جمعه

سید علی هاشمی نژادامام جمعه عسلویه

کنگان

از مصلی جمعه تا اداره تربیت بدنی

بعد از نماز جمعه

حجت الاسلام محمودی امام جمعه کنگان

دشتی

از چهار مدرسه علمیه تا مصلی جمعه

۱۱:۳۰ صبح

حجت الاسلام الله داد اکبری

تنگستان

از مصلی جمعه تا بلوار امام خمینی (ره)

بعد از نماز جمعه

حجت الاسلام راستگو امام جمعه شهر اهرم

دیلم

از سپاه تا مصلی جمعه

۱۱ صبح

سردار صفری فرمانده تیپ امام صادق (ع)

گناوه

مصلی جمعه تا چهار راه سپاه

بعد از نماز جمعه

حجت اسلام رکنی امام جمعه گناوه

سیراف

از مصلی جمعه تا شهدای گمنام

بعد از نماز جمعه

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه سیراف

بنک

از مسجد ولی عصر تا مسجد امیرالمومنین (ع)

ساعت ۹ صبح

حجت الاسلام حیدری

جزیره خارگ

از شهدای گمنام تا مصلی جمعه

۱۲:۳۰ صبح

حجت الاسلام کمالی امام جمعه خارگ

چغادک

از میدان بقیه الله تا مصلی جمعه

۱۱:۳۰ صبح

سرهنگ حقانی از هادیان سیاسی سپاه

وحدتیه

از مصلی جمعه تا کمیته امداد امام خمینی (ره)

بعد از نماز جمعه

امام جمعه شهر وحدتیه

کاکی

از مصلی تا پارک نخلستان

بعد از نماز جمعه

حجت الاسلام محمدی امام جمعه کاکی

آبخش

از میدان شهدا تا مصلی جمعه

۱۱ صبح

حجت الاسلام رستمی

بردخون

از مصلی جمعه تا گلزار شهدای گمنام

بعد از نماز جمعه

حجت الاسلام رکنی امام جمعه شهر بردخون

عالی شهر

از مصلی جمعه تا میدان شهدا

بعد از نماز جمعه

محمد میزایی کارشاس سیاسی استان

آبدان

ابتدای خیابان امام خمینی (ره) تا مصلی جمعه

ساعت ۱۲

حجت اسلام حمیدی نژاد امام جمعه آبدان

شبانکاره

از چهار راه بسیج تا مصلی جمعه

۹ صبح

حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد

سعدآباد

از مصلی جمعه تا مسجد ولی عصر (عج)

بعد از نماز جمعه

حجت السلام شریفی

دالکی

از مسجد امام خمینی (ره) تا مصلی جمعه

ساعت ۱۰ صبح

لقمان زاده بخشدار مرکزی دشتستان

ریز

از بخشداری تا جنت شهدا

۸:۳۰ صبح

انارستان

از بانک صادرات تا حسینیه ۷۲ تن

۸:۳۰ صبح

شنبه

از میدان شهدا تا مسجد جامع

بعد از نماز

حجت الاسلام دشتی گنخکی

بردستان

از کتابخانه عمومی تا حوزه بسیج

ساعت ۱۸

دوارهک

از مسجد صاحب الزمان (عج) تا بسیج

ساعت ۸ صبح

قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است. هرگلبرگ این دفتر، یادمان حماسه ای ماندگار، فریادی بی کرانه و مظلومیتی بی مرز است. قدس، قبله پیشین مسلمانان و قلب کنونی آنان است. قدس جغرافیای عشق، تاریخ ایثار و محراب نیایش های خونین است.

نامگذاری روز قدس

در ۱۶مرداد ۱۳۵۸، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای دفاعی اسرائیل، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. روز جهانی قدس، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود. امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.»

 راهپیمایی در روز قدس

همه ساله مردم در ایران در آخرین جمعه ماه رمضان به راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین می‌پردازند. در شماری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان، پاکستان و حتی برخی کشورهای غیر اسلامی نظیر ایالات متحده آمریکا و انگلستان نیز، تظاهراتی در بعضی از مراکز اسلامی و با حضور مسلمانان و غیر مسلمانان برگزار می‌شود.

در واقع روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی می‌باشد. روز ایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی دارند.

 روز قدس, روز قدس چه روزی است,بیت المقدس

هر یک از ادیان اسلام، مسیحیت و یهود، تقدس خاص و ویژه ای برای بیت المقدس قائل اند

 بیت المقدس و مسجد الاقصی کجاست؟

شهر بیت المقدس که پیش از اسلام به نام های اورشلیم و ایلیا نیز خوانده می شده، از جمله شهر هایی است که هر یک از ادیان اسلام، مسیحیت و یهود، تقدس خاص و ویژه ای برای آن قائل اند. در این شهر تپه ای وجود دارد که بدان تپۀ موریا می گویند. در محدوده بالای تپه موریا حصاری کشیده شده که مسلمانان تمام آن را حرم شریف می نامند. این حرم، نمادهای زیارتی بسیاری را در خود جای داده است. این حرم شریف به حسب ادله، همان مسجد الاقصی ای است که در قرآن از آن یاد شده است. البته در این محوطه مسجدی وجود دارد که آن را نیز مسجد الاقصی می نامند، اما آن مسجد الاقصی که در قرآن ذکر شده و قبلۀ اول مسلمانان بود و خداوند درباره آن فرمود: «بَارَکْنَا حَوْلَه» همان محوطه حرم شریف است.

آیات و روایات پیرامون بیت المقدس

قدر مسلم این است که از مسجد الاقصی در اسلام، به عنوان یک مکان مقدس یاد شده و آیاتی پیرامون آن وجود دارد، از جمله آیۀ معراج پیامبر (سوره اسراء، ۱) ، آیات تغییر قبله (سوره بقره ۱۴۲ ) که به مسجد الاقصی اشاره کرده اند و روایات نیز در فضیلت این مسجد مطالبی را آورده اند:
پیامبر اسلام (ص) فرمودند: «همانا خداوند چهار شهر را برگزیده است؛خداوند فرموده: (وَ التِّینِ وَ الزَّیْتُونِ وَ طُورِ سِینِینَ وَ هذَا الْبَلَدِ الْأَمِینِ‏) منظور از تین مدینه، زیتون بیت المقدس، طور سنین کوفه و بلد امین مکه است».

همچنین امام علی (ع) می فرماید: «چهار قصر بهشتی در این دنیا وجود دارد: مسجد الحرام، مسجد النبی، بیت المقدس، مسجد کوفه».

امام باقر (ع) نیز فرمود: «نماز واجب در مسجد الحرام، مسجد النبی، بیت المقدس و مسجد کوفه با ثواب یک حج و نافله در این مساجد با ثواب یک عمره برابری می کند».

 ساکنان اصلی فلسطین

بر خلاف ادّعای صهیونیست ها که با استناد به حکومت حضرت داوود و حضرت سلیمان، علیهماالسلام ، خود را صاحبان اصلی آن سرزمین مقدس می دانند، مدارک تاریخی نشان می دهد که ساکنان اصلی فلسطین عرب هایی بودند که از ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد به فلسطین وارد شدند و به حکومت طولانی خود به مدت ۱۵۰۰ سال ادامه دادند. پس از این حضرت داوود و حضرت سلیمان، علیهماالسلام ، به حکومت فلسطین رسیدند و پس از مرگ حضرت سلیمان طیّ رشته ای از درگیری ها و آشوب های طولانی، سرانجام در سال ۶۳ پیش از میلاد، بیت المقدس تحت سیطره رومی ها قرار گرفت و از زمان حکومت رومی ها بر فلسطین تا سال ۱۹۱۶ که فلسطین مورد هجوم انگلیس قرار گرفت، این کشور دچار فراز و نشیب های بسیاری شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین