کد خبر: DT-42532
تعداد بازدید: 151بازدید
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
مهندس دلشب، مدیری که از زمان امدن تا کنون توانسته است تحولات خوبی در حوزه های مختلف این سازمان ایجادکند، امروز از اقدام دلچسب خود و همکارانش در مورد کوه بیرمی تنگستان یعنی تحت پوشش رفتن منطقه بیرمی بعنوان منطقه حفاظت شده سخن گفت. این کوه که در منطقه گردشگری خائیز اهرم قرار دارد دارای گیاهان متعدد و جانوران گوناگون است. جا دارد دراین مورد بطور ویژه از آقاب دلشب و همکارانش تشکر شود.

دلیران تنگستان: در هفتمین روز از اردیبهشت ماه ۹۵ جلسه ای با هماهنگی روابط عمومی سارمان محیط زیست استان که آقای نوذری گوینده خوب صدا و سيما بوشهر را بر مسند خود میبیند، با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف استان اعم از هفته نامه ها،سایت های خبری استان، صدا وسیماو … برگزار گردید.
مهندس دلشب، مدیری که از زمان امدن تا کنون توانسته است تحولات خوبی در حوزه های مختلف این سازمان ایجادکند، امروز از  اقدام دلچسب خود  و همکارانش در مورد کوه بیرمی تنگستان یعنی  تحت پوشش رفتن منطقه  بیرمی بعنوان  منطقه حفاظت شده سخن گفت. این کوه که در منطقه گردشگری خائیز اهرم قرار دارد دارای گیاهان  متعدد و جانوران گوناگون  است. جا دارد دراین مورد بطور ویژه از آقاب دلشب و همکارانش تشکر شود.
مورد بعد، کاشت بیش از هزار نهال درخت مختلف  جهت نگه داری از اقلیم اب هوایی است. همچنین حفاظت از خورها در استان شتاب دوچندان گرفته است. در حال حاضر که فصل تخم ریزی لاک پشتها است در منطقه نخیلو و پارک نایبند جهت احیای لاک پشت ها برنامه ریزی خوبی صورت گرفته که برای دوستداران  محیط زیست جای خوشحالی  است.
اقای دلشب از شناسایی محل ریز گردها در استان نیز خبر داد و افزود:  برداشت آن مناطق ورسوب گذاری کامل ان در دست بررسی است. وی همچنین ادامه داد:  جهت جلوگیری از سموم غیر مجاز با توجه به گمرکات استان تا کنون در راستای حفاظت از غذای مردم نیز اقدامات قاطعی صورت انجام شده است. وی در موردپسماندهای بیمارستان ها و مراکز بهداشتی نیز توضیحاتی ارائه داد که از انها میتوانبه جمع آوری آنها با دستگاههایی پیشرفته اشاره نمود.
آقای دلشب همچنین  در رابطه با برنامه های امسال محیط زیست سخن گفت که: دستورالعمل سیاست های کلی این سازمان  از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و سازمان خود را موظف به اجرای ان میداند که مواردی از جمله منشوراخلاقی و کلیه موارد مهم در ان گنجانده شده است. در این سیاست ها به نقش مردم در همه زمینه ها از جمله بحث ریز گردها تاکید شده است.
آقای دلشب ادامه داد:  محیط زیست استان سیاسی بازی برایش اهمیت ندارد. هرچند در چهارچوب سیاست های دولت خودرا ملزم به تبعیت از ان میداند وتا کنون مدیر ارشد استان دکتر سالاری هر گونه همکاری لازم  را با ایشان بعمل اورده که جای تشکر دارد.
اقای دلشب به آغاز فعالیت دادگاه های مرتبط با محیط زیست استان نبز اشاره کرد وگفت: با هماهنگی ریاست سازمان خانم ابتکار وریاست قوه قضائیه این اتفاق میمون در حال رخ دادن است که میتواند در برخورد با هنجارشکنان محیط زیست اقدامات پیشگیرانه ای را رقم زند.  وی همچنین از جشنواره فیلم سبز استان با شرکت فیلمسازان نیز خبر داد که میتواند فرهنگ حفاظت از محیط  زیست استان را ترقی دهد.
در اخر ایشان از جلسات  خود با مدیران پارس جنوبی وتشکیل جلسات موثر با انان در مورد الاینده ها اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه  بعضی شرکت ها گوگرد را به جای انبار کردن استاندارد در کنارخیابان تخلیه میکردند، که الان در انبارها و گاها بطور مستقیم به کشتی های صادر کننده  منتقل  میشود.
آقای دلشب در اخر خاطرنشان نمود:  ما از حق مسلم مردم در امور محیط زیست ذره ای کوتاه نمیاییم.
در پایان نیز با حوصله وسعه صدر به سوالات خبرنگاران   راجع به پارک ساحلی وگردشگری بوشهر، محل شنا کردن مردم، استفاده از نیروهای بومی، و ..بود پاسخ دادند.
خبرنگار یکی از سایتها که تاکنون چندین تیتر بر علیه مدیریت این سازمان زده است، خواستار پاسخگویی روابط عمومی این سازمان به مسائل مندرج در ان سایت شد که خانم دهقان و شخص اقای دلشب توضیحات خوبی دادند.

DSC03867 (Copy) DSC03868 (Copy) DSC03870 (Copy) DSC03872 (Copy) DSC03874 (Copy) DSC03875 (Copy) DSC03877 (Copy) DSC03878 (Copy) DSC03879 (Copy) DSC03880 (Copy) DSC03881 (Copy) DSC03882 (Copy) DSC03884 (Copy) DSC03885 (Copy) DSC03887 (Copy) DSC03888 (Copy) DSC03890 (Copy) DSC03892 (Copy) DSC03893 (Copy) DSC03896 (Copy) DSC03897 (Copy) DSC03898 (Copy) DSC03899 (Copy) DSC03901 (Copy) DSC03903 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین