کد خبر: DT-42502
تعداد بازدید: 615بازدید
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
دلیران تنگستان: شاید بارها اینجا را دیده ایم و از کنارش رد شده ایم. اداره برق اهرم واقع در خیابان انقلاب. انباری که میبینید یاداور خاطرات زیبایی است. جایی که اولین بار برق شهراهرم ار اینجا توزیع شد.

دلیران تنگستان: شاید بارها اینجا را دیده ایم و از کنارش رد شده ایم.  اداره برق اهرم واقع در خیابان انقلاب. انباری که میبینید یاداور خاطرات زیبایی است. جایی که اولین بار برق شهراهرم ار اینجا توزیع شد.

این ساختمان اولین اداره برق اهرم است که با یک دستگاه ژنراتور و تلاش عده ای پیشکسوت این دوره یا جوان آن دوره برق اهرم را در ساعاتی از شب و روز تامین میکرد. یادش بخیر مرحوم حسن بهرامی، آقای عارف، شهریار رسولی، محمد خادم، آقای سنگری، آقای احمد باغکی  اقای رمضانی، با چه تلاشی وزحمتی برق را تامبن میکردند. قطعا کسانی که یادشان میاید بغضشان میگیرد. صدای ژنراتور برق اهرم هنوز در گوشها شنیده میشود. تیرهای چوبی برق قدیمی با بوی تند تیزاب که کوچه ها را قرق کرده بود. اما اکنون با تلاش مهندس احمدی، مدیر موفق اداره برق اهرم که اصرار دارد اداره برق اهرم در همین مکان با ساختمانی جدید ساخته شود و  موفق شد با همکاری خوب مهندس پاراد مدیر برق استان که از زمان امدنش انتقادهای زیادی را به تشکر تبدیل کرده و انضباط مالی خوبی در شرکت برق استان حکم فرما ساخته مجوز ساخت یک ساختمان دو طبقه را بگیرد. یک ساختمان شیک که نمای خبابان شهرمان را نیز زیباتر میکند، خصوصا کوچه ورودی به قلعه باستانی کلات. هرچند شهردار  بهانه های زیادی برای احداث این ساختمان اورد ولی مهندس احمدی با کمک ریاست شورا اقای سلیمانی، آقای اخدر و آقای ابراهیمیان  با تلاش بسیار موفق به گرفتن مجوز ساخت این ساختمان وگرفتن اعتبار مالی ان از استان شدند .

به مهندس احمدی مدیر پرکار برق تنگستان وهمه همکاران پرتلاشش خسته نباشید میگوییم و از اینکه گوشه ای از شهر مظلوم ما قرار است  اباد شود تشکر میکنیم.

photo_2016-04-25_06-43-09 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-23 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-30 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-34 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-39 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-44 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-49 (Copy) photo_2016-04-25_06-43-52 (Copy) photo_2016-04-25_10-21-06 (Copy)

مرحوم عارف**

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 5 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
دوستدار اهرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۵ ق.ظ
هر چند میدانم بنا به دلایلی این کامنت درج نمی شود ولی کاش این اتفاق نمی افتاد (ساخت بای جدید در این مکان ) همانطوری که در متن بالا آمده این بنای نوستالوژی خیلی با ارزش است مخصوصا سوله وسط آن که محل نصب ژنراتور ها بوده است و ما قدیمی هنوز به اون می گویم کارون برق میشد این ساختمان را در جائی دیگر بنا نمود و ضمن حفظ این بنا حداقل سوله وسط آن ، اختصاص به اتفاقات برق ، مهمانسرا و یا حتی انباری پیدا میکرد شاید در این مورد خاص با شهردار موافق هستم بخاطر مخالفتش با ساخت بنا در این مکان
بیرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۷:۴۶ ق.ظ
چقدر گفتیم و نوشتیم در سایت ها که برای رونق و آبادانی شهر و از بن بست درآمدن ساختمان اداری اداره برق را در نزدیکی اتوبان سیراف ( گادویی ) بسازند و این ساختمان قدیمی را که خاطره انگیز است تبدیل به موزه ، قسمت تدارکاتی و فنی اداره برق و مهمان سرا کنند . این موضوع را بارها و بارها به اعضای شورای شهر ، شهردار ، فرماندار ، مهندس احمدی هم گفتیم ولی کو گوش شنوا بعد هم مسولان می گویند شهروندان با نظرات خود ما را باری کنند
حسین پولادی از جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۴ ق.ظ
به نظر اینجانب به دلایل زیر میبایست این ساختمان در بیرون شهر ساخته شود : 1- نبود فضای مناسب و بزرگ در مکان فعلی سازه . چراکه زمین اداره برق اهرم به لحاظ متراژ خیلی کم بوده و قدرت مانور ساخت یک اداره بزرگ و مناسب وجود ندارد . همیشه نیازهای انسان در طول زمان تغییر میکند و هر چه زمان میگذرد نیاز بشر افزون است . لذا ساختمان اداره برق اهرم مربوط به نیاز 40 سال پیش مردم شهر بوده است و تکافوی نیاز فعلی دارا نمی باشد . 2- ادارات فنی و تخصصی در درون شهر بنا نمی شود . چراکه اداره درون شهری مختص ادارات ستادی و غیر فنی خواهد بود . مثل اداره دارایی , اداره کار و امور اجتماعی و ...و لذا در اغلب شهرها هرچه ساختمان جدید صنعتی و فنی که ساخته می شود در بیرون شهر میباشد . 3- تبدیل مکان فعلی به اداره ستادی برق که جایگاه رئیس , معاون و کارمندان ستادی اداره برق گردد .و شاید بخشی از آن هم موزه آن اداره و همچنین مهمانسرای اداره برق شود .اینجانب دور از وطن و شهر زندگی می کنم ولی بی گمان این نظرات تاسی از تعصب نسبت به شهر و دیارم ارائه نموده ام . ولاتم اهرم
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۸:۳۶ ق.ظ
لطفا پیام های مردم را چاپ کنید ناسلامتی شما زبان گویای مردم هستید جناب صبوری جناب صبوری شما حافظ خون شهدا و ارزش انقلاب هستید یکی از این ارزشهای انقلاب مردم هستند که به گفته امام خمینی ولی نعمت ما هستند
فضول محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۹:۰۰ ق.ظ
وضعیت روشنائی معابر رضایت بخش نیست ، اهرم مانند شهر های دیگر اکیپ روشنائی ندارد ،که به موقع و سریعا کار روشنائی معابر حل کنند ، چن روز و چند بار باید تماس گرفته بشه تا بیاید و معمولا کار هم به طور کامل انجام نمیدن ، با بوشهر صحبت شده گفتن باید مدیر خودش اکیپ راه اندازی کنه ، بعد دوستان تعریف و تمجید هاشون اینچنینی هست .
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین