کد خبر: DT-40585
تعداد بازدید: 134بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
مدیرکل بنیاد شهید استان بوشهر خبر داد
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: در حال حاضر نزدیک به 500 فرزند شاهد، ایثارگر و جانباز در استان بوشهر بیکار هستند و این اتفاق برای ما سخت است.

 

حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری صبح امروز در نشست خبری با اشاره به سهمیه اشتغال ۲۵ درصدی ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی بیان داشت: هر سازمان و نهاد دولتی که بخواهد سهمیه استخدامی داشته باشد باید ۲۵ درصد از این سهمیه را به خانواده شهدا اختصاص دهد.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ فرزند شاهد، ایثارگر و جانباز در استان بوشهر بیکار هستند و این اتفاق برای ما سخت است و این افراد کسانی هستند که مدرک تحصیلی گرفتند و نامشان در سامانه افراد جویای کار بنیاد شهید ثبت‌ شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر تصریح کرد: آمار سالانه خانواده شاهد و ایثارگر بنیاد شهید بوشهر ۷۵ تا ۸۰ نفر است و در کنار این امر ۱۵۰ تا ۱۶۰ فارغ‌التحصیل جامعه ایثارگری نیز به این آمار اضافه می‌شود.

تشکری بیان داشت: در زمینهٔ اشتغال به کار اعضای خانواده شهدا و ایثارگر استان بوشهر رتبه سوم کشوری را دارد اما آمار ۵۰۰ نفر جویای کار برای ما واقعاً سخت است، وجود هر فرزند آزاده و جانبازی که بیکار باشد لطمه روحی و روانی نیز به خود جانبازان وارد می‌کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر سهمیه لازم را از دستگاه‌های اجرایی می‌گیریم اما این سهمیه‌هایی که داده می‌شود نمی‌تواند نیاز جامعه ایثارگری ما را به‌سرعت برطرف کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: ۱۱۰ نفر از افراد جویای کار خانواده شهدا را به دستگاه‌های اجرایی معرفی کردیم و در بخش تسهیلات اشتغال‌زایی نیز ۷۵۰ میلیون تومان با سقف ۵ میلیون تومان به متقاضیان خانواده شهدا پرداخت کردیم.

تشکری بابیان اینکه در بخش تسهیلات مشاغل خانگی ۷۶۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم، خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان وام تسهیلات رفاهی به خانواده شهدا پرداخت کردیم ضمن اینکه در سال جاری نیز ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت‌ شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در ارتباط با ساماندهی گلزار شهدا در استان بوشهر گفت: تمام ۲۱۱ گلزار شهید استان بوشهر ساماندهی شده است و برای ساماندهی این تعداد گلزار شهید ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

تشکری گفت: در دو سال گذشته نیز ۶ میلیارد تومان برای ساماندهی گلزارهای شهدای استان بوشهر هزینه کردیم که این اعتبار برای ساماندهی بیش از ۱۰۰ گلزار شهید بوده است.

۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۰۵۲۱۶ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۰۵۲۲۴ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۱۲ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۲۳ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۲۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۳۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۴۳ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۵۳ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۱۵۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۲۲۲ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۲۲۷ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۲۳۶ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۲۳۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۲۴۲ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۰۵ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۱۷ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۲۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۳۵ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۴۸ (Copy) ۲۰۱۶۰۳۰۹_۱۱۰۳۵۲ (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین