کد خبر: DT-22798
تعداد بازدید: 342بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴
<span id="desc"> شکایت مسافران بوشهری از شرکت آسمان، جنجال در انتخابات انجمن حمایت از مصرف کننده استان، اعلام دلیل آتش سوزی اسکله صیادی دیر و افزایش مشاهده پلاک قرمزها در ساعت غیر اداری برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» می باشد.</span>

 

 • شنیدیم در جریان بررسی حادثه آتش سوزی اسکله بندر دیر مشخص شده شناوری که در اسکله متعلق به بندر قرار داشته، ابتدا دچار حریق شده است. سپس شناور حادثه دیده از اسکله جدا شده تا به مابقی شناورها آسیب وارد نشود که به دلیل شدت باد، به سمت اسکله صیادی در مجاور آن حرکت کرده و پس از برخورد با یکی از شناورها، منجر به گسترش حریق و سرایت به ۱۷ شناور دیگر شده است. ظاهرا براساس تصمیم مسئولان اقتصادی استان، اسکله بندر دیر برای صادرات مواد معدنی در حال آماده سازی است، در حالی که نبود فضای موردنیاز باعث بی توجهی به جوانب ایمنی شده و نهایتا فشردگی حضور شناورها چنین حادثه ای را پدید آورد.
 • با خبر شدیم اخیرا کمیته ای شامل شهرداری و اداره اماکن از دکه های مطبوعاتی بوشهر خواسته اند از فروش سیگار خودداری کنند، در غیراین صورت، پس از دو مرحله تذکر، امکان پلمب دکه های متخلف وجود دارد. ظاهرا استناد این کمیته مصوبه چندی پیش مجلس می باشند. در همین حال دکه داران نیز معتقدند حذف فروش مواد دخانی منجر به کاهش شدید درآمدشان خواهد شد.
 • به نظر می رسد باید منتظر حضور مدیران سیاسی در اینستاگرام بود. گویا این احتمال به دلیل حضور وزیر کشور در این رسانه اجتماعی، قوت گرفته است. تقویت رسانه های جدید در کنار اطلاع رسانی سنتی از ویژگی های دولت یازدهم بوده و شماری از اعضای کابینه نیز در شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارند.
 • امکان سخن گفتن بی واسطه با مسئولان کشوری و استانداران توسط ایرنا فراهم شده است. ایرنا به عنوان خبرگزاری جمهوری اسلامی بر اساس اساسنامه خود وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار می باشد. از این رو به تازگی صفحه ای برای ارسال نظرات بدون واسطه و محرمانه به سران قوا، هیات دولت و استانداران در این خبرگزاری ایجاد شده است.
 • خبر می رسد ۷ هزار تن خرمای استان که سال گذشته با قیمت تضمینی توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شده، به دلیل ماندن در انبارها کیفیت لازم برای عرضه در بازار را از دست داده و حتی برای غذای دام نیز مناسب نمی باشد. این مطلب را خدادادی، عضو انجمن خرمای ایران در جلسه تقدیر از فعالان صنعت استان اعلام کرد که هفته گذشته با حضور استاندار و سایر مسئولان برگزار شد. البته براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی، امسال برنامه ای برای خرید تضمینی وجود ندارد و انتظار می رود خرما به صورت توافقی قیمت گذاری شود، با این حال، سرنوشت خرید خرما به صورت دولتی در سال گذشته هم به این وضعیت تبدیل شده است.
 • عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر در سخنانی در جلسه شورای اداری شهرستان بوشهر گفت: آنچه مقام معظم رهبری می گویند تکلیف الهی است و مدیران باید با جدیت بیشتری این تکلیف را انجام دهند.
 • انتشار مصالحه شهردار سابق گناوه با مالک زمین پارک دلفین در گروههای موبایلی این شهرستان بحث برانگیز شده است. ظاهرا مالک پارک رای قضایی مبنی بر دریافت ۳٫۷ میلیاردتومان بابت حق الوکاله و بهای زمینش را در اختیار دارد و شهردار سابق نیز برای مصالحه با وی، طی صورتجلسه ای رسمی که امضای رییس شورای شهر را هم دارد، با تغییر کاربری ۹ قطعه زمین از فضاهای سبز و آموزشی به کاربری مسکونی موافقت کرده است. البته هنوز از تصمیم کمیسیون ماده ۵ در خصوص این مصالحه خبری در دست نیست، ولی برخی کارشناسان معتقدند اگر شورا و شهرداری گناوه پیگیر اخذ زمین های معوض از اداره راه و شهرسازی برای مالک پارک می شد، نیاز به تغییر کاربری این همه زمین نبود.
 • خبر می رسد ۴ مدیر بوشهری گزینه استانداری فارس می باشند. از اسماعیل تبادار (استاندار بوشهر در دولت اصلاحات)، محمدجواد حق شناس (معاون تنگستانی امور پارلمانی وزارت ارشاد در دولت اصلاحات)، جوانشیر کدخداپور (معاون پیشین سیاسی امنیتی استانداری فارس) و فتح الله حقیقی (معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر) به عنوان چهره های مورد حمایت اصلاح طلبان فارس، وزارت کشور یا برخی اعضای دولت یاد می شود. البته نمایندگان اصولگرای فارس نیز هفته پیش ۵ گزینه پیشنهادی شان را برای استانداری را به وزارت کشور داده اند که در راس آن خلیل رضاییان سرپرست کنونی استانداری قرار دارد. همچنین حسن کریمی علویچه، محمدحسین فروزانمهر، خداکرم جلالی و محمد وکیلی سایر گزینه های این نمایندگان هستند. محمد احمدی پس از حدود ۱۸ ماه استانداری فارس از سمت خود استعفا کرد. باید دید نهایتا سرپرست فعلی که به عقیده حامیان دولت ادامه روند استاندار سابق است جایگزین قطعی احمدی خواهد شد یا گزینه های جدید مورد نظر وزارت کشور و دولت قرار می باشد.
 • خبر دیگر اینکه مديركل ميراث فرهنگي تهران درباره مزايده خانه تاريخي و ثبت شده ملک التجار بوشهری اظهار كرد: نمي‌توانيم جلوی تغيير مالكيت اين خانه را بگيريم. رجبعلي خسروآبادي گفته: در گذشته به همراه برخي از اعضاي شوراي شهر تهران از خانه تاريخي بوشهري بازديدي داشتيم كه منجر به اين تصميم شد که شهرداري تهران اين خانه تاريخي را خريداري كند اما به دلايلي نامعلوم اين اتفاق عملي نشد. او با بيان اينكه مالك اين خانه اكنون شركت تعاوني ناجا است، گفت: اداره كل ميراث فرهنگي با مالكيت اينگونه خانه‌ها كاري ندارد و تنها حفظ كالبد و كاركرد اثر برايش مهم است.
 • یک منبع آگاه جزییات تازه ای از دستگیر عامل اصلی تیراندازی به ماموران پلیس در وحدتیه به «خلیج فارس» اعلام کرد. وی با اشاره به اینکه ماموران صبح ۸ تیرماه با حکم قضایی برای دستگیری عامل خرید و فروش سلاح به منزلی در وحدتیه مراجعه کرده بودند که ۳ تن از ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، ادامه داد: ماموران توانستند يکي از افراد مسلح را دستگير کنند، ضمن اینکه سه متهم ديگر نیز روز بعد و در جریان تجسس های پلیسی در مخفيگاهشان به دام افتادند. این منبع آگاه با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد متهمي که در تعقيبش هستند از چندي پيش به عنوان تنها مظنون پرونده قتل يک مرد تحت تعقيب است و ۵ روز بعد مشخص شد در منزل دوستش در عالیشهر مخفی شده، افزود: متهم با مشاهده ماموران در مخفیگاهش، اقدام به آدم ربایی کرد. وی ابتدا با سلاح کلاشينکف ماموران را تهديد کرده و سپس وارد ساختماني چهار طبقه در عالیشهر شد. در همين موقع ماموران با شنيدن صداي کمک خواهي يک کودک و دو زن جوان از داخل ساختمان، متوجه شدند ساکنان مجتمع به گروگان گرفته شده اند، از این رو از متهم خواستند هر سه گروگان را رها کرده و تسليم شود اما اين بار هم بدون توجه به اخطارهاي پليس، گفت اگر ماموران محله را ترک نکنند، گروگان ها را يکي پس از ديگري خواهد کشت. این منبع آگاه ادامه داد: ماموران با محاصره اطراف خانه، عمليات روانکاوانه خود را براي آزادي سه گروگان آغاز کردند، اما وی همچنان همراه سه گروگان داخل ساختمان بود و تهديد مي کرد بايد ماموران از آنجا فاصله بگيرند و خودرويي را در اختيارش قرار دهند تا شايد با اين کار يکي از گروگان ها ر ا آزاد کند. در همین حال، ماموران با انتقال پدر این خانواده بهئ محل موردنظر، از وی خواستند تا با پسرشان گفت وگو کنند و او نیز با بلندگويي که پليس در اختيارش قرار داد از پسر مسلح خود خواست گروگان ها را آزاد کند و تسليم شود. متهم وقتي متوجه شد خانواده اش به محل حادثه آمده اند از آنها خواست محل را ترک کنند. با این حال ماموران همچنان به عمليات روانکاوانه ادامه دادند تا اين که با گذشت شش ساعت توانستند این فرد را وادار به تسليم کنند. سپس پلیس وارد ساختمان شده و ضمن دستگیری متهم، سه گروگان را نجات دادند. همچنین در بازرسي از مخفیگاه متهم، يک قبضه کلاشينکف به همراه ۳۰ تير جنگي کشف شد و فردی هم که به وی پناه داده بود، دستگیر گردید. با خبر شدیم موفقیت پلیس بوشهر در پایان موفقیت آمیز این گروگانگیری با تحسین فرمانده ناجا نیز مواجه شده است.
 • استفاده خصوصی از خودروهای دولتی در استان همچنان مشاهده می شود. بخش عمده این استفاده در ساعت های غیر اداری است، طوری که چندیست حضور خودروهای پلاک قرمز با حضور افراد خانوادگی در ساحل بوشهر خصوصا در شب ها بیشتر به چشم می آید.
 • با خبر شدیم علیرضا روزگار خواننده موسیقی پاپ پس از ماه رمضان در بوشهر اجرا خواهد داشت. گویا وی برای یک برنامه خیریه دعوت شده و قرار است از دو قطعه جدیدی که به یاد مرتضی پاشایی خوانده نیز رونمایی کند.
 • دومین دوره انتخابات هیأت مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان بوشهر در حالی برگزار شد که یکی از کاندیداهایی که بیشترین رای را کسب کرده، با رفتار عجیب سازمان صنعت، معدن و تجارت کنار گذاشته شد. براین اساس، در زمان  شمارش آرا، به عباس نامدارزاده اعلام شده که به دلیل ریاست صنف خواربار و لبنیات فروشان بوشهر نمی تواند در هیات مدیره این انجمن کاندیدا شود. این در حالی است که سازمان صنعت، معدن و تجارت فرصتی ۳ ماهه برای بررسی صلاحیت کاندیداها داشته و کنار گذاشتن نامدارزاده در زمان شمارش آرا، باعث بحث هایی شده است. ضمن اینکه کاندیدای مذکور نیز معتقد است با این رفتار، انتخابات مخدوش بوده و با ارسال شکوائیه ای به دفتر بازرسی استانداری و وزارتخانه مذکور، خواستار ابطال انتخابات انجمن حمایت از مصرف کننده شده است.
 • براساس تصمیم هیات ریسه دانشگاه خلیج فارس، ساعت کار این دانشگاه در نیمه دوم تیرماه از ۷:۳۰ تا ۱۲ تعیین شد. همچنین روزهای پنج شنبه نیز دانشگاه تعطیل می باشد. دلیل این تصمیم کاهش هزینه های جاری عنوان شده است.
 • شماری از کارگران و نیروهای شرکتی شاغل در دستگاههای اجرایی بوشهر نسبت به عقب افتادگی دو تا سه ماهه حقوق شان گلایه مند هستند. برخی از آنها در تماس ها با «خلیج فارس» می گویند: مدیران کل به دلیل آنچه عدم تامین اعتبار یا برخی محدودیت های قانونی عنوان می کنند، نسبت به پرداخت حقوق ماهانه یا سوابق بیمه تاخیر داشته اند که درخواست داریم استانداری این موضوع را پیگیری کند.
 • در جریان دستگیری کلاهبردارانی که با نام خبرنگاران صداوسیما از سازمان‌ها و نهادهای دولتی، کارخانه‌ها و شرکت‌ها اخاذی می‌کردند، مشخص شد سازمان منطقه ویژه پارس نیز یکی از طعمه های آنها بوده است. متهم اصلی که معمولا خود را به جای مرآتی، خبرنگار واحد مرکزی خبر معرفی می‌کرد، گفته: نزدیک به شش ماه با نهادها و سازمان‌ها مکاتبه و تماس تلفنی داشتیم و در این مدت نزدیک به ١٤٠ میلیون تومان به دست آوردیم. وی افزود: معمولا با دفاتر مدیران کل تماس می‌گرفتیم و آنها نیز این موضوع را به روابط‌عمومی‌ها اطلاع می‌دادند و در کمتر از ١٢ ساعت پولی را که مطالبه کرده بودیم، به حساب ما واریز می‌کردند. به گفته وی، سازمان‌ها و نهادها برای اینکه خودشان را مطرح کنند، بدون اینکه ما را ببینند به‌راحتی پول را پرداخت می‌کردند و بعد از واریزشدن پول‌ها به حساب، دیگر قطع ارتباط می‌کردیم.
 • خبر می رسد برخی از مسافران پرواز بوشهر- کیش مربوط به شرکت آسمان در حال تنظیم دادخواستی علیه این شرکت هواپیمایی می باشند. یکی از این مسافران با اشاره به اتفاقات ماه گذشته که در پی تاخیر ۸٫۵ ساعته این پرواز در فرودگاه پیش آمد، به «خلیج فارس» گفت: نقص فنی هواپیما و طولانی شدن تعمیر آن باعث شد تا مسافران بامداد روز بعد به کیش رسیده و بعضا بابت رزو هتل خساراتی متوجه آنها شود، ضمن اینکه در مدت تاخیر ۸٫۵ ساعته پرواز مذکور، خدماتی از سوی شرکت آسمان به مسافران در فرودگاه بوشهر ارائه نشد. وی با یادآوری اینکه مسئولان شرکت آسمان یا نماینده آن حاضر به هیچگونه عذرخواهی از مسافران نشده اند، اظهار داشت: یکی از مسافران که وکیل با تجربه ای می باشد، دادخواستی علیه شرکت آسمان تنظیم کرده و در حال جمع آوری امضا از برخی مسافران جهت اعاده خسارت هستیم.
 • دست آخر اینکه، براساس بخشنامه سازمان توسعه تجارت، از این پس ترخیص انبه از گمرکات مشروط به شرایط قرنطینه ای (دریافت گواهی بهداشت از پاکستان، دارابودن بسته‌بندی ویژه و اطمینان از سالم بودن محموله) خواهد بود. همچنین محموله‌های انبه باید در بسته‌بندی‌های غیرچوبی و بدون شاخ و برگ یا دیگر بقایای گیاه باشند. براساس این ابلاغیه بوشهر یکی از مرزهای واردات انبه می باشد.

منبع: خلیج فارس

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین