کد خبر: DT-36072
تعداد بازدید: 84بازدید
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴
سخنگوی دولت گفت: 35 درصد حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی افزایش خواهد یافت.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در دومین همایش استانداران و فرمانداران کشور که در روز چهارشنبه ۳۰ دی ماه در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: در ماه‌های اخیر کشورمان با شدت بیشتر محدودیت منابع مواجه بود با همه این موارد انتظار انتقال این مشکلات به استان‌ها،‌ توقعی نیست که از دولت تدبیر و امید اینگونه تصور شود تا منابع به نحو مناسب تخصیص داده شود.
وی افزود: همچنین در این راستا ما به دنبال افزایش سرعت چرخ اقتصادی کشور و صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستیم و پیش‌بینی ما از ماه‌های باقی‌مانده سال ۹۴ این است که بتوانیم با سقف مصوب ۲۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال جاری را در جهت رشد و تحقق درآمدها داشته باشیم.
وی با اشاره به ارقام مربوط به پرداخت‌ها و هزینه‌های استانی اظهار داشت: ۷ هزار میلیارد تومان مربوط به هزینه‌های استانی است که به آنها ابلاغ می‌شود و پیش‌بینی ما برای اعتبارات طرح‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای، ۳۴ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم پرداخت شود.
نوبخت با بیان اینکه آهنگ پرداخت طرح‌های عمرانی در ماه‌های آخر سال اندکی کند شد، تصریح کرد: امیدواریم با تحصیل منابع برای طرح‌های عمرانی اقدامات لازم را انجام دهیم و در این راستا ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به صورت نقد به طرح‌های عمرانی پرداخت شد. همچنین هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز برای طرح تملک دارایی پرداخت شد، همچنین ۲۶ هزار میلیارد تومان نیز سهم پرداخت طرح‌های عمرانی شد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه امسال را با همه مشکلات سپری خواهیم کرد،‌ اظهار داشت: با توجه به اینکه استان‌ها در هزینه‌های جاری هر ساله با مشکلاتی روبرو می‌شوند تلاش کردیم در پایان سال سهم پرداخت‌های جاری استان‌ها رادر بخش تولید ملی به گونه‌ای عمل کنیم که تخصیصش بیش از ۱۰۰ درصد شود.
نوبخت با اشاره به رفع تحریم‌ها و پاره شدن زنجیر اقتصاد کشور تصریح کرد:  ما در سه روز گذشته بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه را طی دو لایحه به مجلس تقدیم کردیم. امسال این بودجه با تاخیر به مجلس رفت، ضمن اینکه در آبان ماه آماده شده بود. اما مبانی محاسباتی ما در بودجه بر پایه رفع تحریم‌ها بود، در این بودجه دو میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه نفت در بخش فروش و صادرات در بودجه در نظر گرفته شد اما از نظر مصالح ملی معقول نبود که بودجه در آن زمان مشخص به مجلس ارائه شود.
نوبخت افزود: لایحه بودجه کل کشور در سال جدید ۹۵۳ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۲ و نیم درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت . بودجه کل کشور به دو بخش عمومی و شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات انتفاعی وابسته به دولت تقسیم می‌شود که در این راستا بودجه بخش عمومی ۳۰۷ هزار میلیارد تومان بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: ما اعداد غیر واقعی را در بودجه درج نمی‌کنیم، ۱۲ درصد رشد بودجه عمومی عدد بالایی نیست اما واقع‌بینانه است. در همین راستا ۶۸۲ هزار میلیارد تومان نیز مربوط به بودجه شرکت‌ها است که در مقایسه با سال گذشته ۱۲ و نیم درصد رشد داشته است در این راستا همواره تلاش شد ترکیب منابع و مصارف در بودجه سال آینده در راستای اقتصاد مقاومتی باشد.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ترکیب منابع مطلوب باید در جهت درآمدهای مالیاتی حرکت کند،‌ تصریح کرد: ما در بودجه ۹۵ تلاش کردیم که به درآمدهای نفتی وابسته نباشیم و توانستیم اعتبارات، درآمدها را به گونه‌ای تحریم کنیم که در حال حاضر سهم نفت در بودجه عمومی به ۲۲ و ۳ دهم درصد برسد که در مقایسه با سال گذشته عدد مناسبی است.
سخنگوی دولت با اشاره به رشد اعتبارات جاری گفت: اعتبارات جاری به میزان ۱۲ و ۹ دهم درصد رشد داشت، همچنین اعتبارات عمرانی نیز ۱۸ درصد رشد کرد که سهم این اعتبارات در بودجه سال آینده از ۲۱ درصد به ۲۲ درصد افزایش یافت. در این راستا ما نابرابری در پرداخت‌ها را در سال نخست برنامه اصلاح کردیم.
نوبخت اضافه کرد: متاسفانه در پرداخت‌های شاغلین و بازنشسته‌گان نابرابری‌هایی وجود دارد، از آغاز سال ۹۴ همواره رئیس جمهور بر این امر تاکید داشت که نابرابری پرداخت‌ها را جبران کنیم،‌ ما در حال یک میلیون ۲۶۰ هزار بازنشسته در کشور داریم که بیش از یک میلیون نفر از آنها کمتر از یک و نیم میلیون تومان دریافتی دارند، در روزهای آینده در این راستا اقدامان لازم را خواهیم کرد تا نابرابری پرداخت ها جبران شود.
سخنگوی دولت همچنین با اشاره به واگذاری طرح تملک دارایی و سرمایه‌ای اظهار داشت: براین اساس ما در بودجه ۹۵ یک ردیف متفرقه‌ای را بر ای جبران خدمات کارمندان در حوزه استان‌ها در نظر گرفتیم به میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است در همین راستا نیز ۳۵ درصد حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین