شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶- 2017 April 29
کد خبر: DT-32740
تعداد بازدید: 57بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴

یک نشریه فرانسوی گزارش داد براساس برآوردها در سال 2015، 35 درصد اعضای خارجی داعش فرانسوی و اکثرا زن هستند.


به گزارش دلیران تنگستان به نقل از ایسنا، نشریه فرانسوی لوپاریزین در تازه‌ترین شماره خود با انتشار گزارشی درباره گروه تروریستی داعش نوشت: بازگشت فرانسوی‌هایی که در کنار داعش در سوریه جنگنید‌ه‌اند، باعث نگرانی مردم و دولت این کشور شده است. از زمانی که داعش حملات به پاریس را در ۱۳ نوامبر گذشته بر عهده گرفت و مشخص شد که دو تروریست فرانسوی در این حملات دست داشته‌اند، ترس محافل سیاسی فرانسه نسبت به بازگشت تروریست‌های فرانسوی که در کنار داعش جنگیده‌اند، بیشتر شد.

لوپاریزین گزارش داد: طبق برآوردهای اخیر فرانسه در سال ۲۰۱۵، تروریست‌های فرانسوی حدود ۳۵ درصد از تروریست‌های خارجی در بین داعش را تشکیل می‌دهند و این در حالی است که تعداد آنها در سال ۲۰۱۳ از ۱۲ درصد پا فراتر نمی‌گذاشت، در واقع تعداد تروریست‌هایی که در کنار داعش می‌جنگند، بیشتر از ۵۸۰ تروریست است که در بین آنها ۲۵۰ زن فرانسوی هستند.

این نشریه نوشت: در مورد سرنوشت این زنان، این داعش است که تصمیم‌گیری می‌کند، این زنان اگر مجرد باشند، داعش آنها را به ازدواج اجباری با نیروهای خود در می‌آورد و در نتیجه نقش آن‌ها محدود به تولید مثل می‌شود و آن زن باید در طول یک سال و نیم فرزندی را به دنیا بیاورد که داعش سرپرستی آن را در آینده بر عهده بگیرد و او را آماده کند که نیرویی در خدمت داعش باشد.

یک کارشناس فرانسوی در مصاحبه با این روزنامه اعلام کرد که داعش به زنان فرانسوی اهمیت بسیاری می‌دهد، چرا که آنها نسبت به دیگر زنان اروپایی تندروتر هستند و به همین دلیل داعش عمدا فراخوان‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی برای پیوستن دختران کم سن و سال فرانسوی به این گروه می‌دهد و تسهیلات بسیاری را در اختیار آنها برای ورود به سوریه همچون پرداخت هزینه سفر و حمایت مالی از آنها و سرپرستی از این دختران می‌دهد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین