کد خبر: DT-33367
تعداد بازدید: 346بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴
دلیران تنگستان: این مراسم از ساعت 19با تلاوت قران توسط قاریان، سخنرانی توسط حاج اقا راستگو امام جمعه معزز شهر اهرم ومداحی توسط برادر کربلایی غلامرضا عمرانی،برگزار میشود.

دلیران تنگستان: السلام علیک یا امام حسن عسکری (ع) .به اطلاع دوستان عزیز و محبان اهل بیت میرساند فرداشب مراسم سوگواری امام حسن عسکری ع وهمچنین یادبود اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر، تنگستانی شجاع احمدی جوان در اهرم از ساعت ۱۹با تلاوت قران توسط قاریان، سخنرانی توسط حاج اقا راستگو امام جمعه معزز شهر اهرم ومداحی توسط برادر کربلایی غلامرضا عمرانی، در مهدیه سیده شهیده بی بی زبیده وحسینیه سیده بی فاطمه در پشت مدرسه حجاب برگزار میشود. حضور سبز شمارا بردبده منت میگذاریم.

 

شهادت امام حسن عسکری (ع) :شهادت آن حضرت را روز جمعه هشتم ماه ربيع الاول سال ۲۶۰هجری نوشته اند . در کيفيت وفات آن امام بزرگوار آمده است : فرزند عبيدالله بن خاقان گويد روزی برای پدرم ( که وزير معتمد عباسی بود ) خبر آوردند که ابن الرضا – يعنی  حضرت امام حسن عسکری – رنجور شده ، پدرم به سرعت تمام نزد خليفه رفت و خبر را به خليفه داد . خليفه پنج نفر از معتمدان و مخصوصان خود را با او همراه کرد . يکی از ايشان نحرير خادم بود که از محرمان خاص خليفه بود ، امر کرد ايشان را که پيوسته ملازم خانه آن حضرت باشند ، و بر احوال آن حضرت مطلع گردند . و طبيبی را مقرر کرد که هر بامداد و پسين نزد آن حضرت برود ، و از احوال او آگاه شود . بعد از دو روز برای پدرم خبر آوردند که مرض آن حضرت سخت شده است ، و ضعف بر او مستولی گرديده . پس بامداد سوار شد ، نزد آن حضرت رفت و اطبا را – که عموما اطبای  مسيحی و يهودی در آن زمان بودند – امر کرد که از خدمت آن حضرت دور نشوند و قاضی القضات ( داور داوران ) را طلبيد و گفت ده نفر از علمای مشهور را حاضر گردان که پيوسته نزد آن حضرت باشند . و اين کارها را برای  آن مي کردند که آن زهری  که به آن حضرت داده بودند بر مردم معلوم نشود و نزد مردم ظاهر سازند که آن حضرت به مرگ خود از دنيا رفته ، پيوسته ايشان ملازم خانه آن حضرت بودند تا آنکه بعد از گذشت چند روز از ماه ربيع الاول سال ۲۶۰ ه . ق آن امام مظلوم در سن ۲۹سالگی از دار فانی به سرای باقی رحلت نمود .

1 IMG-20151218-WA0022 (Copy)

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین