یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-32940
تعداد بازدید: 106بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تشکر از نگاه ویژه مقام معظم رهبری به حوزه های علمی استان بوشهر، بیان کرد: ساخت حوزه علمیه کنگان و بوشهر هدیه رهبری به طلاب این استان بوده است.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرآنلاین، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهر  در جشنواره علامه بلادی بوشهری اظهار داشت: علم بر دو پایه ایمان و رشد شخصیت فردی و اجتماعی پایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه تنها با تلاش می‌توان علم کسب کرد اما این مسئله قابل اعطاء نیست، گفت: در دین اسلام به کسب علم در بستر اخلاق بسیار تاکید شده است و اکنون رعایت این موارد است که این چنین جایگاه روحانیت تجلی پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: طلاب حوزه علمیه استان باید با نور اخلاق، ایمان و تلاش به کسب و تولید علم توجه کنند تا بتوانیم قطب حوزه شیعی در خلیج فارس شویم.

امام جمعه بوشهربا اشاره به کتاب آیت الله بلادی در ۱۱۰ سال قبل در خصوص وهابیت، بیان کرد: این جشنواره آغازی برای تجلی تلاش شبانه روزی تاریخ این استان برای کسب و تولید علوم است.

صفایی بوشهری عنوان کرد: امروز طلاب این استان وظیفه سختی را دارند چرا که باید این جایگاه والایی که علمای این استان برای ما به ارمغان آوردند را حفظ و برای پیشرفت در این زمینه تلاش کنند.

وی گفت: در راستای ارتقاء این سطح و ارتقاء زیر ساخت ها سند چشم انداز ۱۴۰۴ استان بوشهر تنظیم شده است و برای تحقق این سند فعالیت ها و برنامه ها اجرا می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از رشد ۵۰۰ درصدی پذیرش حوزه در این استان خبر داد و اظهار کرد: در جشنواره های مختلف ملی طلاب بوشهری توانسته اند رتبه های برتر را کسب کنند.

امام جمعه بوشهر تجلیل از علما و روحانیون برتر علمی را یکی از راه های تشویق افراد در این عرصه عنوان کرد و افزود: با اجرای این چنین برنامه ها است که میتوان بوشهر را به عنوان قطب حوزه جنوب ایران بیان کرد.

صفایی بوشهری با عنوان اینکه اکنون شرایط اسلام و انقلاب ویژه است، گفت: تاریخ اسلام در پیچ بزرگی قرار دارد که اگر در این برهه استکبار نهی شود و حکومت اسلامی تحقق یابد تمامی اهداف ائمه اجرا و زمینه ظهور فرآهم خواهد شد.

وی با تاکید به تحقیق، پژوهش و تولید علم به اشکال مختلف توسط طلاب اظهار داشت: کارهای بزرگی در این راستا در استان انجام شده است اما لازم اثر گذاری تلاش های شبانه روزی است.

وی با تشکر از نگاه ویژه مقام معظم رهبری به حوزه های علمی استان بوشهر، بیان کرد: ساخت حوزه علمیه کنگان و بوشهر هدیه رهبری به طلاب این استان بوده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین