کد خبر: DT-31455
تعداد بازدید: 66بازدید
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۴
استاندار بوشهر گفت: انسداد چاه‌های غیرمجاز استان بوشهر با اولویت‌بندی اجرا شود.

 

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در نشست شورای تامین منابع آب استان بوشهر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم برای بهبود وضعیت آب و مدیریت مناسب در این زمینه، مقابله با حفر و همچنین انسداد و پرکردن چاه‌های غیرمجاز است.

وی با تاکید بر اینکه پرکردن چاه‌های غیرمجاز باید با همکاری سیستم قضایی انجام شود، خاطرنشان کرد: جلوگیری از انتقال آب از چاه‌های مجاز به محل غیرمجاز باید با جدیت دنبال شود.

استاندار بوشهر خواستار توجه به ملاحظات اجتماعی در پرکردن چاه‌های غیرمجاز شد و اضافه کرد: طرح انسداد چاه‌های غیرمجاز استان بوشهر باید با رعایت اولویت‌بندی اجرا شود.

وی به مشکلات پیش آمده در زمینه استفاده از کنتورهای هوشمند در چاه‌های کشاورزی اشاره کرد و افزود: برخی از کشاورزان نسبت به این موضوع معترض هستند که باید به خواسته‌های کشاورزان توجه شود.

سالاری بیان کرد: برخی از کشاورزان معتقند که این کنتورها بر اساس برق مصرفی، میزان برداشت آب را محاسبه می‌کنند و قیمت کنتورها نیز بالا است و این موضوع در حد توان کشاورزان نیست.

وی همچنین خواستار اولویت‌بندی در اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در سطح استان شد و ادامه داد: در زمینه انسداد چاه‌های غیرمجاز نیز باید کار کارشناسی صورت بگیرد و هر جایی که وضعیت بحرانی‌تر است در اولویت قرار بگیرد.

استاندار بوشهر افزود: این چاه‌ها و کشاورزی با آب این چاه‌ها محلی برای امرار معاش خانواده‌ها است که باید این موضوع در اولویت‌بندی‌ها لحاظ شده و چنین چاه‌های در اولویت نباشند.

وی تصریح کرد: این چاه‌ها طی ۱۰ سال حفر شده‌اند و نباید انتظار داشت که بتوان در مدت زمان کمی نسبت به برگرداندن وضعیت به ۱۰ سال پیش به نتیجه مناسب رسید.

سالاری با اشاره به اینکه پرکردن چاه‌های غیرمجاز تنها راه برای مدیریت منابع آبی نیست، اضافه کرد: باید رویکردهای مناسب برای کاهش مصرف آب در دستور کار قرار بگیرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین