کد خبر: DT-41988
تعداد بازدید: 79بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر:
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر در رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و فنی نیاز داریم.

ناصر کرمی ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با اشاره به مصوبات نشست قبلی این شورا اظهار داشت: کلاس‌های تقویتی تا زمان برگزاری کنکور امسال ادامه دارد و پس از آن نیز پایگاه‌های ویژه انتخاب رشته در شهرستان و مناطق مختلف آموزش‌ و پرورش استان راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: برای ارتقای معدل دانش‌آموزان در کنکور سراسری، سال آینده تحصیلی همزمان با کلاس‌های کنکور، کلاس تقویتی بنیه علمی ویژه سال سوم متوسط برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر ادامه داد: برای برپایی کلاس تقویتی رشته ریاضی ۴۱ کلاس، علوم تجربی ۸۸ کلاس و علوم انسانی ۵۵ کلاس تقویتی در نظر گرفته‌ شده و با احتساب هزینه محتوای آموزشی، حق‌الزحمه معلم و سایر هزینه‌‎ها، ۶۱۳ میلیون تومان برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان رشته ریاضی نیاز است.

کرمی افزود: در مجموع برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در رشته علوم تجربی یک میلیارد و ۴۳۱ میلیون تومان، علوم انسانی یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان و رشته‌های فنی نیز ۷۹۲ میلیون تومان و برای هر ۴ رشته یاد شده بیش از ۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون اتوماسیون اداری در مدارس چهار منطقه آموزش‌ و پرورش استان راه‌اندازی شده و تا مهر ماه مدارس همه ۱۸ منطقه آموزش‌ و پرورش استان به سیستم اتوماسیون اداری متصل خواهند شد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر گفت: در حوزه معاونت تربیت‌بدنی و ورزش نیز به‌منظور ایجاد زمین چمن مصنوعی در ۲۱ مدرسه ابتدایی ۶۳۰ میلیون تومان و برای ایجاد زمین چمن مصنوعی در ۳۴ مدرسه متوسطه نیز یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

کرمی با اشاره به طرح هوشمندسازی مدارس استان بوشهر نیز بیان کرد: هم‌اکنون ۴۵ درصد مدارس استان بوشهر هوشمند هستند.

وی در مورد برنامه‌های هفته معلم هم گفت: برای اجرای تمام برنامه‌های هفته معلم در استان، ۱۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار  تومان اعتبار نیاز است و قرار است برنامه‌های امسال هفته معلم بدون دخالت آموزش‌ و پرورش و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شود.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ی

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین