یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-23921
تعداد بازدید: 62بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴
سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: قبل از این توافق تنها قوانین تحریم‌ها را رعایت کرده‌ایم و هیچ ضدیتی کشور اسپانیا با ایران ندارد و هیچ‌گونه ایران هراسی در این کشور دیده نمی‌شود

پدرو ویینا دقایقی پیش در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار لرستان، اظهار داشت: نخستین باری است که به استان لرستان سفر می‌کنم و به این نتیجه رسیده‌ام که بهترین سرمایه استان لرستان مردمان آن هستند.

وی عنوان داشت: توافق هسته‌ای مهم بوده هر چند ما عضو گروه ۱+۵ نبوده‌ایم اما این توافق می‌تواند رابطه اسپانیا با ایران را دوچندان کند.

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: قبل از این توافق تنها قوانین تحریم‌ها را رعایت کرده‌ایم و هیچ ضدیتی کشور اسپانیا با ایران ندارد و هیچ‌گونه ایران هراسی در این کشور دیده نمی‌شود.

ویینا با بیان اینکه توافق‌ هسته‌ای تأثیر بسزایی می‌تواند در رابطه ایران و اسپانیا داشته باشد، افزود: این توافق‌نامه در بحث تبادلات اقتصادی کمک زیادی به ایران می‌کند و می‌تواند در رونق اقتصادی این کشور تأثیرگذار باشد.

۳ وزیر اسپانیا به ایران سفر می‌کنند

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: سه وزیر اسپانیا اوایل سپتامبر وارد ایران می‌شوند و این سه وزیر شامل وزیر خارجه، وزیر اقتصادی و وزیر عمران کشور اسپانیا هستند.

ویینا عنوان کرد: با توجه به گزارشی که استاندار لرستان در زمینه پتانسیل‌های موجود در این استان ارائه دادند یک تیم کارشناسی از اسپانیا به لرستان اعزام می‌شود تا ظرفیت‌های گاز، نفت، زغال سنگ و… را در استان لرستان بررسی کند.

سفیر اسپانیا یادآور شد: طی اجرای توافق‌نامه واردات نفت خام ایران را در کشور اسپانیا از سر می‌گیریم، هر چند از سال ۲۰۱۲ تاکنون هیچ گونه وارداتی در این زمینه نداشته‌ایم.

وی افزود: کشور اسپانیا سومین رده پذیرش توریست در جهان را دارد و با توجه به اینکه ۴۴ میلیون نفر جمعیت این کشور است سالانه بیش از ۷۰ میلیون توریست از این کشور بازدید می‌کند.

ویینا عنوان کرد: در دولت یازدهم تعداد توریست‌هایی که از اسپانیا به ایران آمده سه برابر شده که جا دارد از زحمات دکتر روحانی تقدیر کرد به خاطر اینکه مشکل ویزا برای این کشور را آسان کرده است.

سفیر اسپانیا خاطرنشان کرد: ۱۹ درصد درآمد اسپانیا از محل توریسم است و بعد از این توافق هسته‌ای انتظار می‌رود که تعداد توریست‌ها از اسپانیا به ایران افزایش یابد.

* ایران هیچ پول بلوکه شده‌ای پیش اسپانیا ندارد

وی افزود: کشور ایران هیچ گونه پول بلوکه شده پیش اسپانیا ندارد و به خاطر تحریم‌ها در سه سال گذشته حجم مبادلات در ایران کم شده اما انتظار می‌رود با این توافقات حجم مبادلات افزایش یابد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین