کد خبر: DT-47698
تعداد بازدید: 73بازدید
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: در حال حاضر 16 تا 20 درصد واحدهای صنعتی استان بوشهر غیرفعال و 80 درصد آن‌ها فعال است.

مهدی صفوی ظهر امروز در نشستی خبری با موضوع پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی مشکل‌دار اظهار داشت: در استان بوشهر ۵۱ طرح صنعتی مشکل‌دار برای دریافت تسهیلات شناسایی و به بانک‌ها معرفی شده است و برای این تعداد طرح ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز است.

وی بیان کرد: با وجود شناسایی و اعلام واحدهای مشکل‎‌دار صنعتی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات، اما بانک‌های استان آن‌طور که باید و شاید برای تزریق منابع مالی همکاری نکردند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مشکلات واحدهای صنعتی برای دریافت تسهیلات، وثیقه است، تصریح کرد: برای حل این مشکل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک تأسیس شده است و شرکت شهرک‌های صنعتی به‌عنوان نماینده این صندوق در استان‌ها فعالیت دارد.

صفوی گفت: در استان بوشهر ۱۴ ضمانت‌نامه به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال برای کمک به واحدهای صنعتی برای دریافت تسهیلات صادر شده است.

وی در مورد تلاش دولت برای تعیین تکلیف واحدهای تولیدی در استان‌ها اظهار داشت: در این راستا تعیین تکلیف ۲۲۸ واحد صنعتی کوچک و ۲۵ واحد صنعتی متوسط با اعطای تسهیلات بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای استان بوشهر در نظر گرفته‌ شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: یکی دیگر از پروژه‌های ابلاغی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد بوده که تکلیف استان بوشهر در این بخش هم ۵۱ طرح نیمه‌تمام با اعطای تسهیلاتی به میزان بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.

صفوی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر ۲۰ شهرک، ناحیه صنعتی و منطقه ویژه احداث کرده است و در این راستا ۶۳۷ فقره قرارداد احداث واحد صنعتی داشتیم که ۳۱۲ واحد از این تعداد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۰۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و ۵ هزار و ۳۳۳ شغل هم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۳۵۱ طرح صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر در حال ساخت‌وساز است و ۲۳۵ هکتار از زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان واگذارشده و ۵۶۶ هکتار زمین آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر در مورد وضعیت منطقه ویژه شمال استان هم بیان داشت: این منطقه ۳ هزار و ۹۰۰ هکتار وسعت دارد که مطالعات امکان‌سنجی و اقتصادی، موافقت دستگاه‌های خدمات‌رسان، مجوزهای محیط‌ زیست و … آن هم انجام‌شده است.

صفوی گفت: برای واگذاری اراضی این منطقه در حال حاضر با ۹ متقاضی سرمایه‌گذاری مذاکراتی صورت گرفته که در حال رایزنی برای واگذاری اراضی به این سرمایه‌گذاران هستیم.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین