کد خبر: DT-39009
تعداد بازدید: 41بازدید
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴
سیزده سناتور با ارسال نامه‌‎ای به وزیر امنیت داخلی آمریکا، خواستار تعدیل قانون ناعادلانه صدور روادید در این کشور شدند.

سناتورهای دموکرات، دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا را برای تعدیل قانون محدودیت‌های جدید برای سفر شهروندان دو تابعیتی اروپا به این کشور، تحت فشار قرار داده‌‌‎اند.

سیزده سناتور با ارسال نامه‌‎ای به جه جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا، اعلام کردند مقررات جدید برای افرادی که تابعیت دوگانۀ عراق، ایران، سوریه و یا سودان را دارند «با ارزش‌های امریکایی در تناقض است.»
آنها در این نامه، که جمعه (۲۳ بهمن) منتشر شد، آمده است: «تفکیک مردم بر اساس تابعیتشان باعث امنیت بیشتر ما نمی‌شود، این کار برخلاف ارزش‌‎های آمریکایی و مشوق تبعیض علیه شهروندان آمریکایی با تابعیت دوگانه است.»
بر اساس قانون جدید، شهروندان ۳۸ کشور جهان که قبلاً برای سفر به آمریکا به روادید نیاز نداشتند، اگر تابعیت دوگانۀ ایران، عراق، سودان و سوریه را داشته و یا‌ در پنج سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند، باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند.
دموکرات‌ها از دولت اوباما خواسته‌اند برخی شهروندان از جمله کسانی که رابطه خاصی با عراق، ایران، سوریه و یا سودان ندارند و یا در ۱۰ سال گذشته به این کشورها سفر نکرده‌اند و در پنج سال گذشته ساکن یکی از کشورهای شامل لغو روادید بوده‌اند و یا جزو افراد دوتابعیتی «غیرفعال» به شمار می‌روند، از این قانون معاف شوند.
با این وجود، برخی از سناتور‌های مخالف این محدودیت‌ها این نامه را امضا نکرده‌اند، چرا که بر این باورند این مساله باید در مجرای قانون‌گذاری‌اش حل شود و نه از طریق دولت.
دیک دوربین، کوری بوکر و جف فلیک، سناتورهای آمریکایی پیش از این طرحی را برای اصلاح قانون اخذ ویزا در زمینۀ شهروندان دارای تابعیت دوگانه مطرح کرده بودند.
ایران، اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر به قانون جدید آمریکا اعتراض کرده‌اند.
پس از آن دولت واشینگتن دستورالعملی را برای اجرای این محدودیت‌ها منتشر کرد، با این وجود مخالفان هنوز در این مورد راضی نشده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین