جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵- 2016 October 21
کد خبر: DT-42856
تعداد بازدید: 27بازدید
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون رییس جمهور روسیه تاکید کرد که وزیر خارجه قطر، روز جمعه ۱۷ اردیبهشت، افکار جدیدی درباره راه حل در سوریه را با ولادمیر پوتین بررسی خواهد کرد.
یوری اوشاکوف در یک گفتگوی مطبوعاتی اظهار داشت: پیشتر توافق ویژه ای درباره این دیدار صورت گرفته بود و در ۱۹ آوریل، امیر قطر در یک تماس تلفنی از رییس جمهور روسیه خواست تا به وزیر خارجه قطر که می خواهد افکار جدیدی درباره راه حل در سوریه مطرح کند، وقت ملاقات بدهد.

به نوشته “روسیا الیوم”، وی افزود: پوتین قبل از آغاز گفتگوهای برنامه ریزی شده با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر دیدار خواهد کرد.

اوشاکوف پیش بینی کرد که وزیرخارجه قطر از جانب امیر قطر افکاری مطرح کند که مسکو به آنها گوش خواهد داد و در آینده آنها را مدنظر قرار می دهد.

گفتنی است که وزیر خارجه قطر امروز پنجشنبه وارد گردشگاه سوچی در جنوب روسیه شد و با سرگئی لاوروف همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد، محور این گفتگوها بحران سوریه بود و دو ساعت به طول انجامید، اما پس از پایان دیدار، هر دو وزیر از هرگونه اظهار نظر مطبوعاتی امتناع کردند.

در آغاز دیدار، وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که سفر همتای قطری اش به روسیه فرصت بررسی گامهای بیشتری برای اجرای توافق های ویژه سازش در سوریه فراهم کند. وی در این خصوص به نقش فعال قطر در بسیاری از پرونده ها، از جمله تلاش های آن در راستای بازگرداندن وحدت و یکپارگی فلسطینی اشاره کرد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر نیز تاکید کرد که مسکو نقشی مهم در حل بحران سوریه بازی می کند.

وی در هنگام دیدار با همتای روسی اش در گردشگاه سوچی در ساحل دریای سیاه گفت: روسیه نقشی مهمی در منطقه خاورمیانه از جمله در حل بحران سوریه ایفا می کند.

آل ثانی توضیح داد که روسیه شریک اصلی در گروه حامیان سوریه به شمار می آید؛ گروهی که به تلاشهای خود برای دستیابی به راه حل سیاسی در این کشور ادامه می دهد.

منبع: العالم
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین