جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵- 2016 October 21
کد خبر: DT-39132
تعداد بازدید: 50بازدید
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴
در بوشهر، یک بستنی فروشی مطرح با نصب بنری، خود را حامی یکی از کاندیداهای اصولگرا معرفی کرده و اعلام نموده هر شب ساعت ۱۰ از شهروندان بصورت رایگان پذیرایی می کند. البته هنوز فضای انتخاباتی در مرکز استان به شکل مطلوب گرم نیست و کاندیدایی نتوانسته خیزش عمومی به سمت خود ایجاد کند.
زمان تبلیغات انتخابات همیشه با بروز شیوه های نوین و عجیب همراه بوده است که استان بوشهر نیز از این مسئله جدا نبوده و در استان شاهد شگردهای جالب انتخاباتی بوده ایم.

به گزارش پگاه جنوب، برخی شگردهای کاندیداها طی چند روزی  که از تبلیغات انتخابات مجلس می گذرد.

در بوشهر، یک بستنی فروشی مطرح با نصب بنری، خود را حامی یکی از کاندیداهای اصولگرا معرفی کرده و اعلام نموده هر شب ساعت ۱۰ از شهروندان بصورت رایگان پذیرایی می کند. البته هنوز فضای انتخاباتی در مرکز استان به شکل مطلوب گرم نیست و کاندیدایی نتوانسته خیزش عمومی به سمت خود ایجاد کند.

از جنوب استان نیز خبر می رسد یکی از کاندیداها که همسرش به حرفه مامایی اشتغال دارد، طی پیامک هایی به مردم، از ویزیت رایگان بانوان در محل ستادش خبر داده که البته به دلیل کمبود پزشک متخصص در منطقه، گویا این شیوه برای شلوغ کردن ستاد حسابی گرفته و احتمالا همسر این کاندیدا به چنین فعالیتی در روزهای بعد ادامه خواهد داد.

»»» احتمال دو مرحله ای شدن انتخابات در سه حوزه
برخی تحلیل گران سیاسی می گویند: با رصد فضای انتخابات مجلس دهم در استان، به نظر می رسد با توجه به وزن کاندیداها و اینکه رقابت چندان دو قطبی نیست، احتمالا انتخابات در سه حوزه انتخابیه بوشهر، کنگان و دشستان به دور دوم کشیده شود. به عقیده آنها، در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان هم که فضای رقابتی چندانی ایجاد نشده و کاندیدای اصولگرایان فعلا رقیبی جدی را مقابل خود نمی بیند، پیش بینی می شود تکلیف انتخابات در دور اول مشخص باشد. البته قطعا با نزدیک شدن به زمان رای گیری، تحلیل ها در این خصوص دقیق تر خواهد بود.

»»» صندوق های رای به بوشهر رسید
خبر دیگر اینکه صندوق های جدید اخذ رای که براساس قول رییس جمهور شفافیت بیشتری نسبت به گذشته دارد به استان ارسال شده است. همچنین تعرفه رای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان دو برابر واجدان رای استان دریافت شده است. شنیده می شود تعرفه رای استان ها متمایز می باشد و با استان های همسایه نیز تفاوت دارد. براساس قانون، متولدین ۶ اسفند ۱۳۷۶ به قبل که هجده سال تمام هستند، امکان شرکت در انتخابات دارند که در استان بوشهر شمار واجدان رای ۶۷۱ هزار و ۴۰۶ نفر اعلام شده است.

»»» نظارت دقیق بر صندوق های سیار
گفته می شود شمار صندوق های سیار در این دوره از انتخابات در اغلب شهرستان های استان کاهش یافته و همچنین فرمانداران ملزم شده اند ضوابط ابلاغی برای نظارت جدی بر این شعب را اجرایی کرده و مسئولیت آن را به افراد مورد اعتماد خود و هیات اجرایی بسپارند.

»»» سخنرانی دختر هاشمی رفسنجانی در بوشهر
خبر دیگر اینکه همایش حزب اعتدال و توسعه بوشهر یکشنبه هفته جاری با سخنرانی فاطمه هاشمی رفسنجانی برگزار می شود. ساعت برگزاری این مراسم ۱۵ و مکان آن هم سالن سینما کانون بوشهر است. حزب اعتدال و توسعه نزدیک ترین تشکل سیاسی به رییس جمهور می باشد و چهره هایی نظیر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و مرتضی بانک رییس نهاد ریاست جمهوری در راس آن می باشند. گویا قرار است کاندیداهای موردحمایت این حزب در حوزه های انتخابیه استان در این همایش رسما معرفی شوند.

»»» کاندیدایی که برنامه ای برای تبلیغات محیطی ندارد
خبر انتخاباتی دیگر اینکه پخش برنامه تلویزیونی دو نامزد نمایندگی بوشهر در مجلس خبرگان از رادیو و تلویزیون استانی از امروز آغاز می شود که جزییات آن را می توانید اینجا بخوانید. با این حال، شنیده می شود حجت الاسلام فیاضی که حوزه انتخابیه اش را از تهران به بوشهر تغییر داده تا زمینه برگزاری این انتخابات در استان فراهم شود، هفته پیش پس از ضبط برنامه تبلیغاتی اش در صداوسیمای بوشهر، استان را ترک کرده است. ظاهرا ایشان برنامه ای برای ایجاد ستاد انتخاباتی یا تبلیغات محیطی ندارد. دیگر کاندیدای این دوره مجلس خبرگان در استان آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری می باشد که مدیر حوزه های علمیه کشور و نماینده استان در دوره فعلی این مجلس است.

»»» افزایش کناره گیری به سود کاندیدای دیگر
شنیده می شود علیرضا افرندی از کاندیداهای تاییدصلاحیت شده انتخابات مجلس دهم در حوزه جنوب استان انصراف داده و اعلام کرده که از حسین بردستانی دیگر کاندیدای این حوزه حمایت می کند. پیش بینی می شود تا روز برگزاری انتخابات، برخی دیگر از کاندیداهای تاییدصلاحیت شده انصراف دهند. همچنین قبل از تبلیغات انتخاباتی، ۷ کاندیدای تاییدصلاحیت شده در سه حوزه استان (غیر از دشتی) انصراف داده بودند. گفتنی است از ۱۰۵ داوطلب اولیه که صلاحیت همگی در هیات اجرایی تایید شد، پس از بررسی های شورای نگهبان یا انصراف برخی داوطلبان، نهایتا ۴۸ کاندیدا در چهار حوزه انتخابیه استان باقی مانده اند.

»»» اظهارنظر جالب مدیر سابق و کاندیدای امروز
زهرا عرفان مدیر امور بانوان استانداری بوشهر در دولت سابق و کاندیدای حوزه انتخابیه مرکز استان که با درخواست کتبی خود در جلسه شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان حضور یافته تا از برنامه و مواضع خود بگوید و شانسش را جهت کسب حمایت اصلاح طلبان بیازماید، طی مصاحبه ای “برجام را پیروزی بزرگ ملت ایران و پلی به آینده ایران” دانسته است. وی همپنین در بخشی از مصاحبه اش گفته: “چند همسری تیشه به ریشه نهاد خانواده است و در صورت راهیابی به مجلس، پیگیری برابری زن و مرد و بازنگری قانون به منظور اصلاح تفکر مردسالار در دستور کارم می باشد.”

»»» کاندیدای اصلاح طلبان در استان
پس از آنکه اصلاح طلبان و حامیان دولت در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم حجت الاسلام عبدالحمید خدری و در دشتستان نیز محمدباقر سعادت را به عنوان کاندیدای خود معرفی کردند، در حوزه دشتی و تنگستان نیز براساس پیشنهاد فعالان اصلاح طلب این منطقه، محمد پاکدل به عنوان کاندیدای این جریان نهایی شده است. در خصوص حوزه جنوب استان نیز هرچند مجمع اصلاح طلبان این منطقه از حسین بردستانی حمایت کرده اند، ولی بخشی از فعالان این طیف نیز سکینه الماسی را همراهی می کنند و قرار است طی دو روز آینده این خصوص تصمیم قطعی در استان اتخاذ شود. گویا در صورت بروز اختلاف نظر، داوری شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور ملاک عمل می باشد.

»»» رضایت جمیری از عملکردش
عبدالکریم جمیری نماینده کنونی بوشهر در مجلس و کاندیدای اصولگرایان در این حوزه انتخابیه گفته که «در حد اعلاء به ارتباط با مردم و وظایف نمایندگی اش پرداخته است.»

»»» وضعیت دو کاندیدای بوشهری خارج استان
درباره دو کاندیدای بوشهری دیگر که خارج استان برای نمایندگی مجلس کاندیدا شده اند، خبر می رسد هر دو با جدیت فعالیت تبلیغاتی شان را آغاز کرده اند. براین اساس، غلامحسین زارعی فرماندار سابق دشتستان در حوزه انتخابیه بندر لنگه که سابقه فرمانداری آن را دارد با ۱۱ کاندیدا رقابت خواهد داشت، عسکر جلالیان نماینده اسبق جنوب استان نیز در حوزه انتخابیه فیروزکوه و دماوند باید با ۲۵ کاندیدا بر سر یک کرسی رقابت می کند. جلالیان قریب ۲۰ سال در فیروزکوه سکونت داشته است.

»»» اعتراض اصولگرایان به کاندیدای معرفی شده در دشتستان
انتخاب غلامرضا مختاری به عنوان کاندیدای اصولگرایان در حوزه دشتستان با انتقاد هواداران موسوی نژاد نماینده ردصلاحیت شده این شهرستان مواجه گردیده است. در همین خصوص، سایت منتسب به این نماینده طی یادداشتی با بیان اینکه «تاکنون مختاری چند اظهارنظر در مورد انقلاب، ولایت فقیه و دفاع از اصولگرایی در مقاطع و گذرگاه های حساس به ویژه در زمان فتنه ۸۸ و دیگر مباحث داشته است؟» نوشت: شورای اصولگرایان استان در حالی دست به چنین اقدامی زده است که بخش قابل توجهی از اصولگرایان دشتستان حاضر به حمایت از مختاری نیستند و این انتخاب بدون توجه به خواستگاه حوزه انتخابیه بوده است.»

»»» سخنرانی خائینکی برای کاندیدای اصلاح طلبان بوشهر
شنیده می شود هادی خائینکی از فعالان اصلاح طلب روز سه شنبه به منظور سخنرانی برای کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان حوزه بوشهر، گناوه و دیلم به استان سفر کند.

»»» صفایی بوشهری در لیست جامعه مدرسین
آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در بوشهر و کاندیدای نمایندگی مجلس خبرگان در استان فارس به عنوان کاندیدای موردحمایت جامعه مدرسین در این حوزه تعیین شد. فارس ۵ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد که ۸ کاندیدا در این خصوص رقابت می کنند.

»»» ردصلاحیت یک کاندیدای دشتستان بخاطر عکس وبلاگش
علی اکبر کیانی از داوطلبان حوزه انتخابیه دشتستان که توسط هیات اجرایی تایید شد ولی شورای نگهبان وی را ردصلاحیت کرد، در بخشی از بیانیه ای که در این خصوص منتشر کرده، اعلام نمود: «متاسفانه مراجع مربوطه بدون هیچ سوء سابقه ای، آنطور که به من اعلام شده به علت چند عکس از وبلاگم از جمله تصاویری از حضورم در سمینارهای معتبر بین المللی یا تصویر یادگاری با آقای دکتر محسن میردامادی (که همچون دکتر ظریف از اساتیدمان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بودند) صلاحیتم را تایید نکردند. کاش گوش و چشم های تیز این دوستان به این همه سوابق روشن علمی اجرایی در عالی ترین دستگاههای سیاسی کشور یا حضور در برنامه های گوناگون صداوسیما برای دفاع از منافع ملی یا دیدارهای متعدد در جمع نخگان علمی کشور با مقام معظم رهبری هم می افتاد. به هرحال بنا را بر خیر در این می گذارم و امرمان را به خداوند متعال واگذارم می کنیم.» این جوان دشتستانی از کارشناسان نهاد ریاست جمهوری می باشد.

»»» آهنگ انتخاباتی یک کاندیدا
یکی از کاندیداها دارای آهنگ تبلیغاتی است. گویا وی تنها کاندیدایی است که آهنگ انتخاباتی دارد. وی که به اصولگرایان نزدیک می باشد، از آهنگ پاپ استفاده کرده است.

»»» غذای ساده برای اعضای ستاد
شنیدیم وعده‌ غذايي ستادهاي انتخاباتي يكي از داوطلبان براي عوامل ستاد، بسيار ساده است. گويا سيب‌زميني و تخم مرغ آب‌ پز در مقابل دید مردم به عنوان شام میان اعضای ستاد توزیع می شود! البته افکار عمومی خاطره خوشی از این شکل ساده زیستی های تصنعی در ادوار گذشته ندارند.

»»» بردستانی رسما کاندیدای اصلاح طلبان جنوب استان شد
حسین بردستانی رسما به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان و حامیان دولت در حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه تعیین شد.
در پی تصمیم هفته پیش مجمع اصلاح طلبان جنوب بوشهر و همزمان نظراتی که در خصوص حمایت از سکینه الماسی دیگر کاندیدای این حوزه شکل گرفت، نهایتا موضوع در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان مورد بررسی قرار گرفت.
براین اساس نظر مجمع اصلاح طلبان جنوب استان مورد تایید قرار گرفت و بردستانی در لیست کاندیداهای موردحمایت اصلاح طلبان کشور جای گرفت.
بردستانی متولد ۱۳۶۰ در بندر دیر می باشد، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین المللی دارد و مدیریت بازرگانی پالایشگاه ششم پارس جنوبی می باشد. وی در سال ۹۲ به عنوان سخنران برتر جشنواره تولید پایدار گاز که توسط وزارت نفت برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفت.
پیش از این اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم حجت الاسلام عبدالحمید خدری، در حوزه دشتستان محمدباقر سعادت و در حوزه دشتی و تنگستان از محمد پاکدل به عنوان کاندیداهای مورد حمایت معرفی کردند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین