کد خبر: DT-37861
تعداد بازدید: 28بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
فرمانده سپاه پاسداران گفت: مرزهای ایران امروز از امنیت بالایی برخوردارند .
سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تشییع سردار شهید حسین قاجاریان و چند تن از مدافعان حرم اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم برای نعمت جمهوری اسلامی و همچنین جواناندفاع از سوریه دفاع از مقاومت اسلامی است/ مرزهای ایران امروز از امنیت بالایی برخوردارند انقلابی که در راه اسلام با بصیرت مثال زدنی پرچم اسلام را برافراشته و به ما عطا کردند.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: ماجرای  شهید و داوطلب بودن برای تقدیم جان در راه اسلام از آغاز انقلاب اسلامی وجود داشته اما نکته اصلی اینجاست که شهیدان ما در هر مقطع با جان فشانی روح دوباره‌ای در جان اسلام دمیده‌اند. راهی که امروز این شهدا در پیش دارند، راهی است که از زمان دفاع از حریم انقلاب آغاز شد و همین امر باعث استمرار این امر شد و ادامه آن این شد که ما با تقدیم شهدا درباره مسائل داخلی امنیت امروز کشور را به وجود آوردیم.

وی افزود: تهدیدات زیادی علیه مرزهای ایران صورت گرفت، مانند ساخت پایگاه‌های نظامی آمریکایی در دهه ۸۰ که به خاطر همین جانفشانی‌ها و آمادگی مردمی و نیروهای مسلح عامل بازدارندگی را به وجود آورد.

سرلشکر جعفری ادامه داد : این تهدیدات علیه نظام اسلامی ایران ادامه داشت تا اینکه بیداری اسلامی پدید آمد ولی دشمنان در آن زمان متوجه شدند که نمی‌توانند بطور مستقیم با کشورهای اسلامی مقابله کنند. تا زمانی که انقلاب است این تهدیدات هم وجود دارد ولی با یاری خدا این تهدیدات به سوی خودشان برمی‌گردد. دلیل اصلی عدم نفوذ تهدیدات به کشور اول جلوگیری از برخی رویکردهایی است که متاسفانه در داخل کشور وجود دارد و بعد از آن توجه به بیانات مقام معظم رهبری و این جوانان انقلابی هستند.

وی افزود: دشمنان زمانی که دیدند با حمله رودررو نمی توانند با اتحاد کشورهای اسلامی مقابله کنند گروه‌های تکفیری و داعش را با هزینه‌های گزاف به وجود آوردند و برخی کشورهای عربی منطقه مانند آل سعود خائن از این جریانات حمایت کردند که نتیجه آن قرارگیری دو جبهه‌ی حکومت‌های اسلامی و جبهه با حمایت آمریکا بود و تا زمانی که انقلاب اسلامی ایران است این مقابله به صورت جدی وجود دارد. هدف دشمن در تمام زمینه‌ها این است که مانع از مقاومت اسلامی و گسترش آن شود.

سرلشکر جعفری در خصوص مستشاران ایرانی اظهار داشت: با وجود اینکه سیاست کشور ایران این است که در هیچ کشوری نیروی نظامی نداشته باشد و فقط با حضور مستشاران از گروه‌های مقاومت حمایت کنند ولی خیلی‌ها به دنبال این مسئله هستند که در سوریه به دفاع از حرم اهل بیت بپردازند که امتیازاتی را نیز مقام معظم رهبری برای شهدای مدافع حرم قائل شد.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: اولین امتیاز این است که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند این شهیدان برای حفظ حریم اهل بیت جانفشانی می‌کنند ولی برخی ها هنوز در این زمینه ابهام دارند و می گویند؛ که درگیری سوریه به کشور ما هیچ ارتباطی ندارد و برخی‌ها نیز می‌گویند که این دفاع همان دفاع مقدس است که اگر این نبود ما مجبور بودیم در مرزهای خود به دفاع بپردازیم که همان بیانات مقام معظم رهبری است. بین یگان‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران با اینکه می‌دانند ایران نمی‌تواند به صورت گسترده نیرو اعزام کند مسابقه برای حضور نیروی مستشاری وجود دارد.

وی ادامه داد: دومین امتیاز این است که این شهدا باور دارند که اگر جبهه مقاومت را در سوریه پیش نبرند باید دفاع را در مرزهای ایران انجام دهند این خود یک امتیاز است که مدافعان حرم صدها کیلومتر دورتر از مرزهای ایران برای امنیت کشور دفاع می‌کند. امتیاز سوم این است که این شهدا در غربت به شهادت می‌رسند که اجرش بالاتر از شهیدی است که در داخل کشور شهید می‌شود.

سرلشکر جعفری در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: دشمنانی که امروز به حریم اهل بیت تجاوز کردند همان‌هایی هستند که در روز موعود در برابر امام زمان (عج) می ایستند. این جنگ که صورت می‌گیرد باعث می شود تا آمادگی نیروها برای نبرد در روز موعود بالا رود. مهمترین اتفاقی که در این نبردها رخ داد یکی شدن دل مردم‌های سوریه، عراق ، یمن و ایران بود که برای مقابله با دشمن اسلام صورت گرفت. دشمن برای اینکه بتواند مانع پیشرفت پیام‌های انقلاب در دنیا شود برنامه ریزی کرده است ولی با وجود همه این دشمنی ها  انقلاب اسلامی ما در حال پیشرفت است و ما باید مواظب باشیم که در راه دفاع از انقلاب از قافله شهدا عقب نمانیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین