کد خبر: DT-32937
تعداد بازدید: 46بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:در سال تحصیلی جاری، 207 دانش آموز در این استان ترک تحصیل کردند که از این تعداد تاکنون 52 نفر به کلاسهای درس بازگردهانده شدند و تلاش برای جذب مابقی دانش آموزان نیز ادامه دارد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از ایرنا، ناصر کرمی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بیشترین علت ترک تحصیل دانش آموزان، وابستگی به مادر، ازدواج، مردود شدن، بزرگسالی، کوچ عشایر، دانش آموزان استثنایی، طلاق، بی توجهی، خانواده، بی سرپرستی، بدسرپرستی، اعتیاد، فقرمالی، بی علاقگی و بیماری است.
کرمی اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۲- ۹۳، نیز ۹۶نفر از دانش آموزان ترک تحصیل کردند که از این تعداد با توجه به سیاست انسداد مبادی بیسوادی در استان ۹۲ نفر به کلاسهای درس بازگشتند.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزانی که ترک تحصیل می کنند دچار مشکلات خانوادگی هستند، برای نگه داشتن آنان در کلاسهای درس به حمایتهای مالی نیازداریم.
کرمی با اشاره به پرسش مهر ۱۶نیز گفت: امسال پرسش مهر۱۶ در۱۲ رشته برای دانش آموزان، دانشجومعلمان و خانواده دانش آموزان برگزار و تا ۱۵ دیماه نیز باید آثار آنان جمع آوری شود.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود برای پرسش مهر امسال ۱۴۸ نفر به عنوان برگزیده استانی به کشور معرفی در سطح استان نیز سه میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اعتبار برای تقدیر از هزار و ۴۰۰ دانش آموز و انجام کارهای تبلیغاتی نیاز است.
کرمی اظهارکرد: امسال دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول در سطح استان تقدیر می شوند اما دانش آموزان دوره متوسطه دوم و دانشجومعلمان و خانواده دانش آموزان در سطح کشور تقدیر می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: امسال رشته سخن وری نیز به رشته های پرسش مهر برای پرورش روحیه پرسشگری دانش آموزان طراحی و خانواده دانش آموزان نیز امسال در قالب مسابقه هرخانواده ایرانی یک پاسخ می توانند در پرسش مهر ۱۶ شرکت کنند.
کرمی در باره کنکور گفت: برای ارتقای جایگاه کنکور استان بوشهر و تقویت بنیه علمی دانش آموزان کارگروهی برای آسیب شناسی کنکورتشکیل و از نیمه های آبان ماه نیز کلاسهای کنکور برای سطح های مختلف دانش آموزی تشکیل شده است.
وی اظهارکرد: ۷۵۰ دانش آموز معدل بالای ۱۷، ۴۵۰ دانش آموز معدل ۱۵ تا ۱۷ و ۳۵۰ نفر از داوطلبان نخبه سالهای قبل که به دلیل نیاوردن رشته مورد نظر قبول نشده اند در این کلاسها شرکت می کنند.
کرمی با بیان اینکه ۵۵میلیارد ریال برای کنکور استان از سوی استانداری در نظر گرفته شده است گفت: همچنین کلاسهای مشاوره شامل مشاوران بومی و غیر بومی نیز با تامین اعتبارات لازم برگزار می شود.
وی یادآور شد: در مناطقی که دانش آموزان به تعداد مشخصی نرسند برای شرکت در کلاسهای کنکور به مراکز شهرستانها منتقل می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در شهرستانهای عسلویه، جم، کنگان و دیر نیز که از سال گذشته کلاسهای نخبه پروری و کنکور با حمایت منطقه ویژه برگزار شده است آموزش و پرورش ورود نشده ولی در بخش مشاوره این مناطق نیز زیرپوشش قرار می گیرند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین