کد خبر: DT-30573
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴
ایران به عهد خود مبنی بر آزادی فلسطین پایبند است
تحلیلگر سیاسی و سردبیر روزنامه الاخبار لبنان گفت: ایران به عهد و پیمان خود مبنی بر آزادسازی سراسری فلسطین و برقراری عدالت و برابری، با خلوص نیت می ماند و در تمام زمینه ها حامی فلسطین و لبنان است.

ابراهیم الأمین روز سه شنبه در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، از ایران به عنوان چتر حمایتی بر سر فلسطین و لبنان نام برد و افزود: جمهوری اسلامی نقش مهمی در حل و فصل مسائل منطقه ای و حتی جهان دارد.
وی همچنین درخصوص توافق هسته ای اظهار کرد: بی شک نقاط سیاه بسیاری وجود دارد و نیاز است درمورد آنها مذاکره شود، نقاط سفید زیادی هم هست که به عنوان وجه امتیاز این توافق به شمار می آید.
الامین، حوزه های اقتصادی، فناوری، صنعت، انرژی، آموزش و سلامت را از جمله حوزه های مهمی دانست که در چارچوب این توافق اثرات مثبتی در آن روی می دهد.
وی با تاکید بر ضرورت بهره مندی هر کشوری از تجربیات و فناوری های دیگر کشورهای جهان گفت: مردم ایران باید اطلاعات بسیاری در این حوزه ها به دست آورند و هر کس نیاز دارد از تجربیات دیگر کشورهای جهان بهره مند شود و به یقین ایران می تواند به هدف خود دست یابد.
این خبرنگار لبنانی تاکید کرد: باید به تبعات و مسائل ناشی از توافق هسته ای هم آگاهی یافت.
وی درباره مسائل پساتحریم هم گفت: با خبرنگاران ایرانی صحبت کردم، آنها سوال های بسیاری در خصوص آینده اعم از مسائل هسته ای دارند اما در کنار مسائل سیاسی و هسته ای سوژه های دیگری در زمینه های اجتماعی و زندگی روزمره مردم ایران و این که در مدارس ایران چه خبر است و دیگر مسائل این چنینی مهم و لازم است به آنها هم پرداخته شود.
وی این را هم گفت که اگر دولت ایران بتواند پیدا و پنهان را ببیند باید با مردم درخصوص حقایق حرف بزند و در این چارچوب از روش های علمی استفاده کند.
الاخبار روزنامه ای عربی است که مرکز چاپ آن در بیروت است. الاخبار توسط یک شرکت لبنانی با نام أخبار بیروت اداره می شود.
این روزنامه با تلاش دو روزنامه نگار سرشناس لبنانی جوزف سماحه و ابراهیم الامین راه اندازی شد.
در دسامبر ۲۰۱۰ الاخبار یک رونوشت از افشای اسناد دیپلماتیک آمریکا را دریافت و سپس منتشر کرد که پس از انتشار وبگاه روزنامه الاخبار هک شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین