کد خبر: DT-51089
تعداد بازدید: 122بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵
استاندار بوشهر گفت: در راستای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در مناطق مختلف استان بوشهر ۱۸ کارگروه تخصصی تشکیل شده و راهکارهای لازم ارائه می‌دهند.

مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه تجهیز کلاس‌های درس مدارس استان بوشهر به وسایل سرمایشی امر مهم و ضروری است، اظهار داشت: اکنون تمام کلاس‌های درس استان بوشهر به امکانات سرمایشی مجهز شده که مرمت کولرهای گازی فرسوده کلاس‌های مدارس باید در دستور کار آموزش و پرورش استان بوشهر قرار بگیرد.

وی با اشاره به نصب دستگاه‌های آب سردکن در مدارس استان بوشهر خاطرنشان کرد: این مهم یکی از برنامه‌های تدوین شده در سال تحصیلی جاری است که مورد توجه و اجرا قرار می‌گیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر برطرف کردن مشکلات دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی استان بوشهر گفت: توجه به برطرف‌سازی مشکلات تغذیه‌ای و افزایش سرانه اعتباری این مدارس با مشارکت خیران و دیگر ظرفیت‌ها باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

سالاری با تاکید بر پیوند مدیران مدارس با خیران و  ظرفیت‌های دیگر استان بوشهر برای برطرف کردن مشکلات تصریح کرد: مدیران مدارس در حل مشکلات مدارس باید با تدبیر از ظرفیت‌های مختلف استفاده کنند.

وی با اشاره به تامین نیروی انسانی بومی در حل مشکلات مناطق کم برخوردار افزود:  آموزش و پرورش خارگ و عسلویه که از کمبود نیروی آموزشی برخوردار هستند و باید با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش زمینه جذب نیروی بومی در این مناطق فراهم کند.

استاندار بوشهربا اشاره به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر افزود: این طرح با مشارکت شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها با تامین اعتبارات لازم از محل عوارض آلایندگی اجرا می‌شود.

سالاری با تاکید بر تشویق دانش‌آموزان درس خوان و زرنگ افزود: در اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان ضمن  تشویق دانش‌آموزان موفق و درس‌خوان آموزگارانی که در این طرح موفق عمل کنند تشویق می‌شوند.

وی با قدردانی از تلاش دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌‌آموزان در شهرها و روستاها تاکید کرد:در راستای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در مناطق مختلف استان بوشهر ۱۸ کارگروه تخصصی تشکیل شده و راهکارهای لازم ارائه می‌دهند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه منزلت درس خواندن در مدارس باید ارتقا یابد، گفت: در این راستا دانش‌آموزانی‌که در امتحانات و درس خواندن موفق هستند در برنامه تلویزیونی شرکت می‌کنند و مورد تشویق قرار می‌گیرند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین