کد خبر: DT-20305
تعداد بازدید: 38بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ۱۶ اسفند روز رحلت مرحوم معتقد اهرمی به عنوان روز قرآن استان بوشهر انتخاب شد.</span>

به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ستاد استانی مرتلین قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان بوشهر اظهار داشت: قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان یک وجه و صفای دیگری دارد چون با روزه و فصل بهار قرآن عجین است و این اختلاط و امتزاج قرائت با روزه، موجب معماری شخصیت قرآنی انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان با روزه واقعی، نهاد خود را معماری پاکی می‌کند، افزود: ماه مبارک رمضان یک فرصت عالی آسمانی برای معماری شخصیت انسان بر مدار قرآن است و این یک هدیه الهی به انسان است و باید آن را قدر بدانیم و قدردانی و شکر این نعمت، به گرفتن روزه واقعی است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه جهان باید به تمدن قرآنی بازگردد، بیان داشت: ما باید به دنبال تمدن قرآنی بر اساس آموزه‌های هدایت‌زای اهل بیت عصمت و طهارت باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در استان ترویج فرهنگ قرآنی را یک اصل دانست و گفت: تا زمانی که ما به قرآن عمل می‌کنیم و در مسیر حرکت های پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت قرار داریم، موفق و در مسیر تمدن هستیم و هر مقدار که فاصله بگیریم، عقب می مانیم.

ترویج فرهنگ قرآنی یک اصل است

وی با بیان اینکه قرآن همیشه انسان‌ها را به بهترین و شایسته ترین چیز در زمان خود هدایت می کند، تصریح کرد: باید بر گسترش فرهنگ قرآنی در حوزه فهم، ایمان، عمل و قرآن تلاش کنیم و یکی از عوامل گسترش فرهنگ قرآنی، همین جلسه ترتیل قرآن کریم است.

آیت الله صفایی بوشهری همچنین اظهار داشت: این جلسه ترتیل قرآن کریم چون در ماه مبارک رمضان است، اثرگذار ترین است به همین خاطر باید در فهم، عمل و ایمان به قرآن، اثرگذار باشد و از آن طرف مایه جذب تمامی جامعه به سمت قرآن باشد و موجب علاقه و محبت مردم به این کتاب آسمانی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هم اینک استان بوشهر در سطح ایران در حوزه قرآن دارای جایگاه ویژه‌ای است، ادامه داد: این نشان می‌دهد که استان بوشهر در فضای ایران در حال تبدیل شدن به یک استان تاثیرگذار و طراح برنامه قرآنی است که یکی از آنها، روز قرآن استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه روز قرآن استان بوشهر یک کار ابتکاری در سطح ایران بود، گفت: روز ۱۶ اسفند، روز رحلت مرحوم معتقد اهرمی به عنوان روز قرآن استان بوشهر در نظر گرفته شده است و برای آن روز برنامه های بسیار ویژه‌ای طراحی خواهد شد.

در عرصه پشتوانه های قرآنی تدبیر جدی صورت گیرد

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه در عرصه پشتوانه‌های قرآنی تدبیر جدی صورت گیرد، اظهار داشت: در زمینه قرآن ضروری است که بر روی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان در همین رابطه بیان داشت: پیشنهاد می‌کنم در ماه مبارک رمضان یک جلسه ترتیل قرآن کریم ویژه نوجوانان و نونهالان برگزار شود و در شبکه ملی کودک و نوجوان (پویا) پخش شود.

وی افزود: قرآن کتاب خداست و نباید هیچ چیزی در عرصه فضای قرآنی به جز قرآن و اهل بیت، با قرآن اختلاط پیدا کند و باید بر این معنا تاکید شود.

برای انعکاس ملی مراسم ترتیل خوانی تلاش شود

آیت الله صفایی بوشهری خاطرنشان ساخت: باید نگاه‌ها همگی به سمت قرآن بر اساس مکتب اهل بیت و اخلاص باشد و در این صورت اثر خود را خواهد گذاشت و لازم است با تمام وجود بر روی این عنصر در حوزه های فرهنگ دینی تاکید کنیم.

وی با اشاره به انعکاس استانی و ملی مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم، افزود: تاکنون در انعکاس استانی این مراسم موفق بوده‌اید اما در انعکاس ملی و شبکه‌های سراسری در سال گذشته موفق نبوده‌ایم که باید کوشش شود که امسال این مسئله جبران شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین