کد خبر: DT-36828
تعداد بازدید: 30بازدید
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴
پشت گوش اندازی ثبت نام کارت ملی ممکن است به حذف و عدم دریافت یارانه افراد منتهی شود.
با توجه به این که ثبت نام و اخذ کارت های هوشمند ملی چندین بار در رسانه ها اعلام شد گویا تا کنون بسیاری از افراد اقدام به ثبت نام برای آن نکرده اند ،پشت گوش اندازی ثبت نامی که ممکن است به حذف و عدم دریافت یارانه افراد مرتبط شود.
در همین راستا سیدابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که یارانه اشخاص بدون کارت ملی طبق آخرین تصمیم، حذف خواهد شد، گفت: تاکنون ۲٫۵ میلیون نفر حذف شدند و در سال ۹۴ هم دولت در حال بررسی تبصره یارانه در لایحه بودجه است.
وی با اشاره به اینکه تا کنون ۲٫۵ میلیون نفر طبق آخرین آمار از لیست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند درباره ادامه این روند افزود: این روند ادامه‌‌دار خواهد بود و افرادی که کارت شناسایی ملی ندارند از هفته پایانی بهمن‌ماه  از لیست یارانه حذف خواهند شد.
فیروزآبادی با اشاره به جزئیات این امر تاکید کرد: هنوز حذف یارانه افراد فاقد کارت شناسایی ملی اعمال نشده و این امر طبق آخرین تصمیم قطعی از پایان بهمن  و در اسفند ماه اعمال می شود.
*یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در یک قدمی حذف یارانه
محمد ابراهیم طریقت سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در تازه ترین اخبار در خصوص یارانه بگیران فاقد کارت ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از تعداد یک میلیون و ششصد هزار نفر افراد بالای هجده سال که فاقد هرگونه کارت ملی بوده اند تا کنون چهارصد هزار نفر برای ثبت نام اقدام کرده اند.
همچنین یک میلیون  و ۲۰۰ هزار نفر از این افراد جا مانده فرصت دارند تا نیمه بهمن ماه سال ۹۴ برای ثبت نام و اخذ کارت ملی اقدام کنند.
بر اساس این گزارش ، افراد هجده سال به بالا فاقد هیچ گونه کارت ملی اگر تا فرصت ارائه شده اقدام نکنند یارانه آن ها قطع می شود. البته تنها ثبت نام برای عدم حذف یارانه کفایت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین