یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 22
کد خبر: DT-23912
تعداد بازدید: 110بازدید
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴
آبشار «زیارت» در میان جنگل ناهارخوران و در حاشیه روستای «زیارت» واقع است.

امروز مردم شهرستان گرگان و همچنین مسافرانی که گرگان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند، در کنار آبشار «زیارت» گرگان حاضر شده و از نعمت‌های خدادادی و طبیعت بکر این سرزمین استفاده کردند.

آبشار «زیارت» در میان جنگل ناهارخوران و در حاشیه روستای «زیارت» واقع است.

محور ناهاخوران گرگان، نقطه‌ای جنگلی در جنوب شهر گرگان است که در فاصله هشت کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد.

هوای معتدل و مطبوع این نقطه از شهرستان گرگان باعث شده تا مردم این شهر و مسافرانی که در گرگان حاضر می‎شوند، ساعاتی از روز را برای تقویت روحیه و احساس آرامش در این منطقه بگذرانند.

محور نهارخوران گرگان به دلیل ویژگی‎هایی که دارد از حدود ۲۰ سال گذشته دچار تغییراتی شد که تعریض محور و ساخت‌وساز‌های گوناگون و همچنین احداث پارک‎های مختلف باعث شده تا این منطقه به یکی از محورهای اصلی و شلوغ شهر تبدیل شود.

روستای «زیارت» در امتداد محور نهارخوران قرار دارد که طبیعت زیبا و منحصر به فرد این روستا نیز باعث شده تا مسافران و گردشگران زیادی، این روستا را برای تفریح و گردشگری انتخاب کنند.

در انتهای روستا نیز آبشار «زیارت» واقع شده که برای رسیدن به این آبشار زیبا، باید از بین کوه‎ها و جنگل‎های موجود در این منطقه و پس از طی کردن مسافتی به صورت پیاده، عبور کرد.

روستای «زیارت» که هفت کیلومتر بعد از جاده ناهارخوران به سمت جنوب قرار دارد به لحاظ سبک معماری خانه‌ها و قدمت تاریخی آن جزء ۲۰ روستای برتر گردشگری ایران است.

ارتفاع آبشار زیارت ۱۵ متر است و ریزش آب از این ارتفاع باعث شده تا ذرات آب در هوا به صورت معلق به پایین بریزد و زیبایی خاصی را در زیر نور آفتاب پدید آورد.

رطوبت موجود در این منطقه نیز باعث شده تا سنگ‎های اطراف آبشار پوشیده از گلسنگ و خزه شود.

وجود چنین فضایی باعث به آن شده تا محیط مناسب برای حضور گردشگران و مسافران شود.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین