کد خبر: DT-21663
تعداد بازدید: 237بازدید
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴
<h3 id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">در یک عمل جراحی موفقیت آمیز در بیمارستان شهید گنجی برازجان شهرستان دشتستان یک توده به وزن پنج کیلو گرم با قطر 25 سانتی متر از شکم یک بیمار زن خارج شد.</h3>

متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری بیمارستان شهید گنجی برازجان شنبه شب در گفت و گو با ایرنا گفت: این توده از شکم یک بیمار خانم ۳۴ ساله که به علت داشتن ادرار خونی به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کرده بود خارج شد.

قاسم صادقی افزود:پس از بستری نمودن بیمار و انجام سونوگرافی و آزمایش های لازم بر روی این بیمار مشخص شد که یک توده ای به اندازه ۲۵ سانتی متر در کلیه چپ این بیمار وجود دارد.

وی اظهارداشت:آزمایش های سی تی اسکن نیز روی بخش هایی از بدن و شکم بیمار انجام شد و مشخص شد که توده ای که منشا آن از کلیه بوده تمامی سمت چپ شکم بیمار را احاطه کرده است.

صادقی اضافه کرد: در ادامه روند درمانی این بیمار طی یک عمل جراحی نادر و سخت توده مورد نظر از روده های بزرگ و کوچک، طحال و عروق اصلی شکم آزاد و با کنترل دقیق خونریزی از بدن بیمار خارج شد.

پزشک معالج با اشاره به اینکه قطر عادی یک کلیه ۱۰سانتی متر است تصریح کرد: توده مذکور حدود پنج کیلوگرم وزن دارد که در بخش پاتولوژی بیمارستان آزمایشات لازم جهت تشخیص دقیق تر و ادامه اقدامات درمانی لازم بر روی آن انجام خواهد شد.

ویگفت:هم اینک حال عمومی و شرایط پس از عمل بیمار رضایت بخش است.

برازجان مرکز شهرستان دشتستان در فاصله ۶۵کیلومتری شرق بوشهر واقع شده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین