کد خبر: DT-56158
تعداد بازدید: 382بازدید
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
سه نماینده استان با حضور در ستادهای تبلیغاتی حسن روحانی موضع خود را در انتخابات رسمیت بخشیده اند، ولی هنوز سیدکمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در این خصوص اعلام موضع نکرده، هرچند برخی معتقدند با توجه به حضور وی در فراکسیون اصولگرایان ولایی که نزدیک به لاریجانی می باشد، وی از ابقای دولت فعلی حمایت می کند. در این بین، سعادت نماینده دشتستان ریاست ستاد استانی حسن روحانی را برعهده دارد، سکینه الماسی و عبدالحمید خدری دو نماینده دیگر استان هم در افتتاح ستادهای روحانی در جم و گناوه حضور داشتند.

به گزارش دلیران تنگستان؛ خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • در پی اتفاقات رخ داده در گمرک بوشهر، قریب ۲ ماه مدیریت گمرکات استان بوشهر فاقد مدیریت می باشد. خبر می رسد کرباسیان رییس گمرک ایران برخلاف نظر قبلی اش، برای معرفی مدیرکل و ناظر جدید گمرکات استان متقاعد شده و در این خصوص دو گزینه بومی شامل «مهدی بازیار» و «یوسف بخشایش» مدیران فعلی و سابق گمرک گناوه مطرح هستند. همچنین شنیده می شود «علیرضا دشتانی» و «محمد شهبازی» مدیران گمرک بندرعباس و گیلان دو گزینه دیگر برای این سمت می باشند.
 • سه نماینده استان با حضور در ستادهای تبلیغاتی حسن روحانی موضع خود را در انتخابات رسمیت بخشیده اند، ولی هنوز سیدکمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در این خصوص اعلام موضع نکرده، هرچند برخی معتقدند با توجه به حضور وی در فراکسیون اصولگرایان ولایی که نزدیک به لاریجانی می باشد، وی از ابقای دولت فعلی حمایت می کند. در این بین، سعادت نماینده دشتستان ریاست ستاد استانی حسن روحانی را برعهده دارد، سکینه الماسی و عبدالحمید خدری دو نماینده دیگر استان هم در افتتاح ستادهای روحانی در جم و گناوه حضور داشتند.
 • سازمان بنادرو دریانوردی در واکنش به بخشی از مصاحبه انتخاباتی قالیباف در رادیو ایران اعلام کرد: واردات بیش از ۲۰ میلیارددلار کالای قاچاق ازبنادر دروغ محض است و این سخنان بی‌پایه تنها به نفع بنادر رقیب در منطقه خواهد بود که پس از برجام موقعیت خود را متزلزل می‌بینند.
 • برخی مسئولین استان از حجت الاسلام رییسی کاندیدای ریاست جمهوری اعلام حمایت کرده اند. این مطلب را “ابراهیم مهتدی” رییس ستاد این کاندیدا در دشتستان به رسانه های اصولگرا گفته و افزود: افرادی که در این دولت در راس کار هستند و جایگاه مدیریتی دارند به ما گفته اند از حجت السلام رییسی حمایت کرده اند و برای وی کار می کنیم که نشان از موفق بودن برنامه های وی است.
 • سرپرست پلیس فتا استان بوشهر هم با بیان اینکه مهمارین تخلفات انتخاباتی در فضای سایبری استان شامل: تخریب نامزد رقیب و انتشار شایعات است، گفته: به شکل مستمر فضای مجازی را رصد کرده و به متخلفان تذکر و در صورت نیاز برخورد می شود.
 • این هم سه شهروند کشور آفریقایی غنا در بندر دیر. آنها می گویند: در غنا بیکاری است و اکنون درکشتی یکی از اهالی بندر دیر کار کرئده و ماهی ۷۰۰ دلار حقوق می گیریم.

 • برخی منابع از سفر هفته جاری حسن روحانى به بوشهر خبر می دهند. این سفر در راستای تبلیغات ریاست جمهوری است و پروژه ای افتتاح نمی شود، تنها دیداری عمومی پیش بینی شده است. طبق برنامه قبلی، روحانی صبح یکشنبه هرمزگان و عصر این روز در بوشهر حضور می یابد که گویا این زمان به تعویق افتاده است.
 • یکی از سایت های منتسب به اصولگرا نوشت: پاداش ۵۰۰ هزارتومانی به کارکنان استانداری برای اولین بار در طول سه سال و اندی از حضور سالاری، پرداخت شده است. این موضوع برای برخی کارمندان ادارات که از این پاداش بی بهره اند، ابهام ایجاد کرده است.
 • یک منبع آگاه به «خلیج فارس» گفت: امسال هیات عالی نظارت استان ها (متشکل از سه نماینده مجلس) آخرین مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان ردصلاحیت شده شوراها می باشد که روز یکشنبه جلسه ای برگزار می کنند. در دوره های قبلی، آخرین مرجع اعتراض ردصلاحیت ها، هیات مرکزی نظارت (مستقر در مجلس) بود که امسال فرصت ۵ روزه آن هم به هیات استان واگذار شده است. لیست نهایی کاندیداهای شوراها ۱۸ اردیبهشت اعلام می شود.
 • طبق شنیده ها، اسامی برخی کاندیداهای تاییدصلاحیت شده شورای شهر بوشهر تا این مرحله به این شرح است، با این توضیح که نبود نام داوطلب به معنای ردصلاحیت وی نیست و امکان انصراف وی وجود دارد.

 • حسین حیدری به عنوان رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در استان بوشهر منصوب شد. از سمت های وی مدیرکل کار و فرماندار تنگستان در دولت گذشته بوده و اکنون معاون فرهنگی بنیاد شهید استان است. البته برخلاف دوره گذشته ستادهای استانی قالیباف هنوز فعال نشده است.
 • درباره رییس ستاد “رییسی” در دشتستان اختلافاتی به نظر می رسد.پس از انتشار خبر تعیین “ابراهیم مهتدی” به عنوان مسوول ستاد حجت الاسلام رییسی در دشتستان، گفته می شود برخی اصولگرایان روی انتصاب “محمدرضا ایرج زاده” مدیرکل سابق نوسازی مدارس اصرار دارند. گویا ایرج زاده پیشنهاد موسوی نژاد نماینده سابق دشتستان در مجلس است که اکنون در ستاد مسئولیتی با عنوان “رییس ستاد خیزش مردمی درحمایت از ایت الله رییسی” را برعهده دارد.
 • در فضای مجازی، وجود دوربین جاسوسی به شکل پیچ مطرح و از مردم خواسته شده در اماکنی مانند اتاقهای پرو که تمایل ندارید از آنها تصویربرداری شود، بیشتر دقت کرده  ومراقب انواع دوربین های کوچک باشند.

 • جانب‌داری شهرداران از کاندیداهای انتخابات شوراها تخلف است. هادی قوامی، نماینده مجلس با اعلام این مطلب افزود: براساس قانون، هرگونه جانب‌داری از کاندیداها از سوی این افراد ممنوع است.
 • باخبر شدیم عبدالله فاتحی مسئول حزب موتلفه در بوشهر رییس ستاد انتخاباتی کاندیدای موردحمایت این حزب (میرسلیم) در بوشهر می باشد.
 • هرچند باشگاه شاهین بوشهر به بایگانی رفت، ولی بدهی های آن همچنان گریبانگیر مجید حسینی کنگانی مدیرعامل وقت این باشگاه را رها نمی کند، طوری که مطالبات شاهین در دوران لیگ برتر به یکی از هتل های بوشهر، سال گذشته منجر به صدور حکم جلب برای وی گردید. شنیده شده در بی تفاوتی همگانی به وضعیت حسینی کنگانی، منزل وی بابت مطالبات باشگاه شاهین به مزایده رفت که نهایتا با پرداخت مبلغ موردنظر (و گرفتن تخفیف از طلبکار)، منزلش از این وضعیت خارج شد.
 • شب گذشته ستاد انتخاباتی روحانی در شهرستان بوشهر افتتاح شد. “غلامرضا دانش فر” نیز بعنوان رییس این ستاد معرفی شد و حکم خود را از سعادت رییس ستاد استانی روحانی دریافت کرد.

 • همچنین یدالله قایدی به عنوان رییس ستاد اصلاح طلبان حامی روحانی در استان بوشهر تعیین شد. انتخاب وی از سوی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان صورت گرفته است. فرمانداری کنگان در دولت اصلاحات و مدیریت فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان بوشهر از سوابق وی است.
 • بنا به تصمیم کمیته امنیتی ستاد انتخابات شهرستان گناوه، اطراف میدان امام صرفاً برای بازگشایی ستاد تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در نظر گرفته شد. از این رو، نامزدهای شورای شهر نمی توانند در این محدوده نسبت به بازگشایی ستاد اقدام نمایند.
 • قایق صیادی بوشهر که با ۳ سرنشین به دلیل خرابی موتور در مرز ایران و عربستان متوقف شده و توسط پلیس عربستان دستگیر شدند، با گذشت ۱۱ ماه هنوز وضعیت مشخصی ندارند. همسر وی طی گفتگویی با رسانه ها خواستار تلاش مسئولان کشورمان شده، هرچند قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستان مانع بزرگی در این خصوص شده است.
 • برخی داوطلبان شوراها عید مبعث پرکاری را پشت سر گذاشته اند. گویا ارسال پیامک، توزیع شیرینی، حضور پررنگ در جشن ها روز پرکاری را برای این افراد رقم زده است. گفتنی است برخی داوطلبان نیز در جشن ها در نقش یک متولی ظاهر شده اند.
 • در فضای مجازی این تصاویر، با عنوان لاشه ماهی مرکب انتشار یافته است. دلشب مدیرکل محیط زیست استان: این لاشه مربوط به نهنگ گوژپشتی است که هفته گذشته در عسلویه به گل نشسته بود.

 • شنیده می شود “هر محل يك كانديدا”، شعار يك ائتلاف انتخابات شوراها در بوشهر است. اين ائتلاف مي خواهد در هر منطقه حاشيه شهر يك كانديدا داشته باشد تا در سبد رای شان موثر باشد.
 • با وجود اعلام آمادگی شرکت هواپیمایی ماهان برای برقراری پروازهایش در فرودگاه بوشهر، گویا برخی مانع تراشی ها جلوی این فعالیت را گرفته است. ظاهرا همزمانی پرواز صبح ماهان با پروازهای فعلی دلیل مخالفت ها بوده که بوی ممانعت از ایجاد رقابت سالم به سود مردم می دهد.
 • دست آخر اینکه در روزهای اخیر رقابت فشرده و سنگینی میان کاندیداهای شورای شهر و هواداران آنها برای فعالیت در فضای مجازی شکل گرفته است. در این راستا، روزانه بسیاری از شهروندان بطور غیرمنتظره و بدون موافقت اولیه به گروههای تلگرامی کاندیداها می شوند که این موضوع باعث نارضایتی شده است.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین