کد خبر: DT-25227
تعداد بازدید: 83بازدید
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴
در حاشیه جلسه، با مهندس زنگنه راجع به پروژه های عمرانی استان (تعهدات نفت) صحبت کردم. قرار شد ظرف چند روز آینده، در جلسه ای مورد به مورد بررسی کنیم.

گزارش فيس بوكي دكتر سالاري استاندار بوشهر:
تاكيد رئيس جمهور بر تحقق مسئوليت اجتماعي نفت در توسعه استان بوشهر

به نام خدا

با سلام

گزارش کار روز چهارشنبه ٢٨ مرداد ٩٤

امروز از ۸ صبح تا ۱۲ و نیم، در جلسه هیئت دولت به ریاست دكتر روحاني رئیس جمهور محترم که با حضور استانداران برگزار شد، شرکت کردم.

در حاشیه جلسه، با مهندس زنگنه راجع به پروژه های عمرانی استان (تعهدات نفت) صحبت کردم. قرار شد ظرف چند روز آینده، در جلسه ای مورد به مورد بررسی کنیم.

با دکتر گودرزی نیز پیرامون تسریع در واگذاری امتیاز لیگ ۲ به شاهین جدید صحبت کردم که قول پیگیری داد. همچنين مقرر شد برای حمایت از اجرای طرح زمین های چمن مینی فوتبال، پیرو ارجاع دکتر جهانگیری و در پاسخ، پیشنهاد پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به استان را در حمایت از این طرح، طی مکاتبه ای اعلام نمایند. (ضمناً امروز عصر اعلام کردند در خصوص امتیاز لیگ، پیگیری شده و تسریع خواهد شد).

با آقای دکتر ربیعی (وزیر محترم تعاون) نیز برای حمایت پتروشیمی جم (واقع در عسلویه) که متعلق به شستا (زیر مجموعه وزات تعاون) مي باشد از تيم هاي ورزشي استان صحبت کردم و نهایتاً ايشان موافقت کردند و مقرر شد پیگیری شود.

با دکتر صالحی (انرژی اتمی) و دکتر هاشمی (وزیر محترم بهداشت) صحبتی داشتیم و مقرر شد طرح     عام المنفعه ای که قبلا توافق کرده ایم که در استان اجرا نمایند را ظرف ۲-۳ هفته آینده بطور رسمي اعلام کنیم.

با آقای دکتر واعظی نیز در صحبتی که داشتیم، گفتند که حتما از طرح های فناوری و استارت آپ ها در استان بوشهر حمایت مالی می کنند. از دکتر جهانگیری نیز پس از جلسه، چند موضوع استانی را پیگیری کردم.

پس از جلسه، با جناب آقای دکتر روحانی پیرامون تصمیمات سفر ایشان به استان و آیین نامه ای که برای تحقق مسئولیت اجتماعی نفت در توسعه استان به دستور ایشان در دست تهیه داریم و بایستی به تصویب دولت برسد، صحبت کردم که فرمودند اگر مانعی بود خبر بدهید تا دستورات لازم را  بدهم.

بلافاصله پس از جلسه هیئت دولت، طبق قرار قبلی با دکتر براری معاون وزیر ارتباطات به اتفاق آقای    زرین فر و چند مدیر استانی به بازدید شرکت دیجیکالا رفتیم تا بتوانیم زمینه ایجاد فعالیت مشابه آنها در استان توسط جوانان را فراهم کنیم.

چون ساعت ۳ با مهندس چیت چیان (وزیر محترم نیرو) قرار داشتم بلافاصله به وزارت نیرو رفتم. در خصوص افزایش اعتبارات بخش آب استان، دستور دادند و در مورد خارگ نیز :

۱) دستور دادند توسط شرکت مپنا، ۲ نیروگاه ۲۵ مگاواتی برق با تولید آب شرب (CHP) در خارگ احداث شود.

۲) دستور دادند تکمیل، ترمیم و توسعه شبکه های آب و فاضلاب خارگ با اعتبار ۳ میلیاردی (ملی و استانی) شروع و سال آینده با اعتبارات ملی تکمیل شود.

سپس به وزارت ارتباطات رفتم تا در جلسه ای که دکتر براری با مدیران عامل ۵ شرکت حوزه فناوری تدارک دیده بودند شرکت کنم و زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی را در طرح هایی نظیر برقدار کردن و هوشمندسازی چاه های کشاورزی، تولید محتوا در زمینه فناوری اطلاعات، احداث دیتاسنتر و بزرگراه اطلاعات استان (IT)، شبکه پایش تصویر شهری فراهم کنیم.

بلافاصله عازم فدراسيون فوتبال شدم و طی مذاکره با آقای کفاشیان، قول دادند در واگذاری امتیاز لیگ ۲ به شاهین جدید تسریع کنند و حتی الامکان، یک امتیاز لیگ ۳ هم به پرسپولیس برازجان دهند.

بعدازظهر بود كه به دفتر برگشتم و تا حدود ۱۰ شب، چند تماس و یک دیدار داشتم و از جمله یادداشتی برای ابلاغ تفاهم نامه ای که دیروز با مهندس تابش امضاء و تبادل کردیم، تنظیم نمودم. طبق این تفاهم نامه، بنیاد مسکن کشور، امسال ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به اجرای طرح بوستان روستایی در استان پرداخت می کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
اهرم شهر باستانی بزرگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
خبری از امتیاز بندر آزاد شدن نبود
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین