کد خبر: DT-41527
تعداد بازدید: 171بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
68 سال پیش در چنین روزی نظامیان رژیم صهیونیستی با محاصره یک روستای فلسطین بیش از 250 نفر را به وحشتناک‌ترین شکل ممکن به شهادت رساندند.

در سپیده دم روز نهم آوریل سال ۱۹۴۸ نیروهای موسوم به «آرگون» رژیم صهیونیستی از قسمت های شرق و جنوب وارد روستای «دیر یاسین» و نیروهای «اشتیرن» نیز از قسمت شمال وارد این روستا شدند و بدین گونه روستا از هر طرفی بجز طرف غربی به محاصره درآمد و ساکنان روستا که همگی در خواب بودند با این اقدام غافلگیر شدند و در ابتدا به مقابله با صهیونیست ها پرداختند که این امر منجر به هلاکت ۴ تن از مهاجمان و زخمی شدن ۴۰ تن دیگر شد.

«پاتریک میرسیون» نویسنده فرانسوی چنین می‌گوید: مهاجمین پیش از این وارد چنین نبردی نشده بودند، آن ها به راحتی می توانستند به جای حمله به روستایی که به دفاع از خود می پرداخت، بمب‌هایی را به وسط بازارهای شلوغ و مملو از جمعیت پرتاب کنند، به همین خاطر در مقابل این مقاومت شدید قادر به پیشروی نبودند. از این رو به منظور مقابله با پایداری ساکنان روستا، از نیروهای «بالماخ» در یکی از پادگان های نظامی در نزدیکی قدس طلب کمک گرفتند، به گونه ای که این نیروها اقدام به بمباران توپخانه ای این روستا نمودند تا زمینه حمله متجاوزین را فراهم کنند و با فرا رسیدن ظهر روستا به کلی از حضور نیروهای مقاومت خالی شد، بنابراین نیروهای آرگون و اشتیرن به شیوه تروریستی خود برای قتل عام ساکنان روستا روی آوردند.

بدین ترتیب مهاجمان از طریق منفجر ساختن منازل ساکنان روستا، آن را اشغال کردند و پس از تمام شدن دینامیت‌ها و مواد منفجره، از طریق بمب و توپخانه اقدام به کشتار عناصر مقاومت نمودند و تمامی مردان و زنان و کودکان و سالخورده‌هایی را که در داخل منازل حضور داشتند، هدف تیراندازی های خود قرار می دادند.

متجاوزین ده‌ها تن از ساکنان روستا را کنار هم قرار داده و به طرف آنان تیراندازی می کردند و ۲ روز کامل کشتارها و جنایت های خود را ادامه دادند. نظامیان صهیونیست جنون‌وار کشتاری شامل شکنجه، هتک‌حرمت، قطع اعضا، پاره کردن شکم زنان حامله و غیره  را به راه انداختند و ۵۳ کودک را از دیوارهای محله قدیمی قدس به پایین پرت کردند و ۲۵ تن از مردان این روستا را در اتوبوس هایی حبس کرده و همانند ارتش قدیم رومانی، آنان را به نشانه پیروزی در خیابان های شهر قدس چرخانده و در نهایت تیرباران کرده و به شهادت رساندند.

تخمین زده می‌شود در این جنایت بین ۲۵۰ تا ۳۶۰ فلسطینی به شهادت رسیده باشند؛ صهیونیست‌ها اجساد قربانیان را در چاه های آب روستا انداخته و درهای آن را به منظور سرپوش نهادن بر جنایت های خود بستند.

میرسییون در این باره می گوید: نیروهای جوان مرد و زن گروه های آرگون و اشتیرن طی چندین دقیقه و در درگیری بی سابقه با گروه های مقاومت، همانند نیروهای نازی، با سنگدلی و وحشیگری و به شیوه های برنامه ریزی شده اقدام به کشتار ساکنان بی گناه این روستا نمودند.

لازم به ذکر است که سازمان های صهیونیستی بیش از یک روز از ورود «ژاک دی رینییه» فرستاده صلیب سرخ به این روستا جلوگیری می کردند، حال آنکه نیروهای «هاگانا» که این روستا را به اشغال خود در آورده بودند، به دقت اقدام به جمع آوری اجساد قربانیان و نابودی آنان نمودند تا بدین گونه نمایندگان نهاد های بین المللی را سردرگم ساخته و چنین وانمود کنند که قربانیان در جریان درگیری های مسلحانه جان خود را از دست داده اند. بعدها فرستاده صلیب سرخ بر سر اجساد قربانیانی که در چاه های آب انداخته شده بودند، حاضر شد.

کشتار دیریاسین به دلیل رعب و وحشتی که به راه انداخت، عاملی موثر در مهاجرت فلسطینی‌ها به کشورهای مجاور بود.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین