یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-23971
تعداد بازدید: 39بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: آزمایش خط لوله ١٠٠ کیلومتری صادرات گاز به عراق پایان یافته و این خط لوله تا پایان مردادماه برای ارسال گاز آماده می‌شود. </span>

 

پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، علیرضا غریبی گفت: هم اکنون در حال تخلیه آب از این خط لوله هستیم و پس از انجام آزمایش‌های نهایی که تا پایان مردادماه تداوم خواهد داشت این خط لوله آماده صادرات گاز می‌شود.

در فاز نخست امکان صادرات روزانه پنج میلیون مترمکعب گاز با انشعاب از خطوط منطقه وجود دارد و با تکمیل خط ششم این مقدار قابل افزایش است. خط ششم سراسری، از پارس جنوبی شروع می‌شود و پس از گذر از استان خوزستان، در استان‌های لرستان، ایلام و کرمانشاه ادامه می‌یابد و در نهایت به دهکلان می رسد.

از خط ششم سراسری یک انشعاب نیز برای صادرات به عراق گرفته می‌شود.

با ساخت قطعه دوم خط لوله ششم سراسری تا اواخر امسال و اوایل سال آینده علاوه بر افزایش ضریب اطمینان تامین گاز استان‌های غرب و شمال غرب در فصول سرد سال، امکان صادرات گاز به عراق تا ٢٥ میلیون مترمکعب در روز فراهم می شود.

به گفته وی، صادرات گاز به عراق از دو محور نفت شهر و بصره برای مصارف نیروگاه‌های بغداد و بصره مورد تقاضای عراق بوده که قرارداد صادرات گاز به بغداد نهایی و قرارداد صادرات گاز به بصره نیز در آینده نزدیک نهایی می‌شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین