کد خبر: DT-23742
تعداد بازدید: 35بازدید
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴
<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">بیست و سومین کنگره مسابقات قرآن کریم مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان قطب شش کشور روزچهارشنبه در آیینی در بوشهر برگزار شد.</p>

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش دراین آیین گفت: این مرکز دراجرای رویکرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی کشور فعالیت های خود را تدوین می کند.

محمد نستوه افزود: علاوه بر این اجرای دو برنامه ویژه و محوری درزمینه قرآن و فرهنگ نیز در دستور کار است.

وی اضافه کرد: در بخش قرآنی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ۲۳ سال است که مسابقات قرآنی را با کیفیت بالا برگزار می کند.

نستوه گفت: در این دوره از مسابقات کشور به شش منطقه تقسیم شده است که امروز مسابقات قطب شش کشور با حضور استانهای بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و خوزستان برگزار و برگزیدگان این مسابقات در اردوی پایانی که شهریور سال جاری در سنندج برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

وی افزود: دانش آموزان دراین مسابقات در رشته های حفظ، حفظ ویژه مفاهیم و قرائت باهم به رقابت می پردازند.

نستوه گفت: بخش دوم فعالیت های این مدارس نیز بخش غیررقابتی بودن فعالیت های قرآنی است که با هدف آموزش قرآنی و نهادینه شدن این آموزشها در ذهن و رفتار دانش آموزان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: حضور روحانیون در مدارس استعدادهای درخشان در قالب طرح فرهنگی تربیتی روشنا از جمله دیگر برنامه های این مدارس است.

نستوه با بیان این که قرآن مایه آرامش و بهار دلها است گفت: آموزش و فهم قرآن مقدمه عمل انسان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در این دوره از مسابقات ۲۲۰ دانش آموز در هشت گروه متوسطه اول و دوم دختر و پسر در مدت دو روز باهم به رقابت می پردازند.

ناصر کرمی افزود: گسترش فرهنگ قرآنی در بین نسل جوان جامعه از جمله اهداف برگزاری مسابقات قرآنی است.

وی با اشاره به این که در استان بوشهر تعداد زیادی حافظ و قاری برجسته قرآنی در سطح ملی و استانی وجود دارد گفت: قرآن عصاره انسانیت و معنویت، اخلاق و فرهنگ و کتابی بی نظیر است.

کرمی یادآور شد: جامعه ما قرآنی است و پرداختن و توجه دانش آموزان بویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان به قرآن حایز اهمیت است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین