چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-41861
تعداد بازدید: 59بازدید
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۵
مهاجم پیشین پرسپولیس گفت: تا اینجای فصل هنوز سر نیاورده‌ام که استقلال با چه تاکتیکی بازی می‌کند و امید این تیم به مهدی رحمتی است.
محسن خلیلی درباره دربی ۸۲ و اینکه نتیجه این مسابقه تا چه حد در تعیین سرنوشت قهرمان لیگ تاثیر دارد، گفت: بدون تردید یکی از مهیج‌ترین، حساس‌ترین و مهم‌ترین دربی‌های تاریخ این دو باشگاه را روز جمعه در ورزشگاه آزادی شاهد خواهیم بود. دیداری که ۳ امتیاز آن می‌تواند تیم برنده را به سمت قهرمانی هُل دهد اما نتیجه مساوی هم به همین اندازه به ضرر دو تیم خواهد بود چرا که تیم‌های مدعی دیگر از این مسئله سود خواهند برد.

باتجربه‌ترین‌ها هم در دربی استرس دارند

خلیلی ادامه داد: از نظر کلی باید بگویم دربی ربطی به آنالیز تیم‌ها از یکدیگر ندارد از این جهت که استرس، هیجان و حساسیت این بازی به قدری بالاست که در ساق پای بازیکنان به خوبی می‌توان این استرس و هیجان را احساس کرد. با توجه به این قضیه نمی‌توان انتظار بازی با کیفیتی را از سوی دو تیم داشت. حتی تجربه بالا هم در این مسئله تاثیر آنچنانی ندارد و با تجربه‌ترین بازیکنان هم در دربی به حدی استرس دارند. من این موضوع را تجربه کرده‌ام و خاطرم هست که در اولین دربی‌ام هواداران پرسپولیس تا حد زیادی از من انتظار گلزنی داشتند. دلیلش هم این بود که در تیم‌های سابقم به استقلال گل‌های زیادی زده بودم و وقتی به پرسپولیس آمدم از همان ابتدای فصل هواداران این تیم به من می‌گفتند؛ «آقا محسن دربی یادت نره گل بزنی!». برای شخص من استرس دربی بیشتر از بازی‌های ملی بود و شاید فقط بازی آخر فصل‌مان با سپاهان که قهرمان لیگ را تعیین می‌کرد برایم به اندازه دربی هیجان و استرس داشت.

فقط کامیابی‌نیا به دربی فکر نمی‌کرد

مهاجم پیشین پرسپولیس با تأکید بر اینکه استرس دربی، از بازی ماقبل از دربی هم در بین بازیکنان دو تیم دیده می‌شد، گفت: در بازی استقلال و سپاهان مشخص بود که آبی‌پوشان تحت تاثیر دربی قرار گرفته و حتی به سختی به یکدیگر پاس می‌دادند. پرسپولیسی‌ها هم در انزلی این شرایط را داشتند و اصلا با بازیکنان حریف درگیر نمی‌شدند. تنها بازیکنی که در بین دو تیم به دربی فکر نمی‌کرد کمال کامیابی‌نیا بود که به خاطر بازی درگیرانه‌اش در انزلی از داور اخطار گرفت و دربی را از دست داد.

پرسپولیس در خط دفاع و دروازه آسیب‌پذیر است

خلیلی با بیان اینکه شرایط تیمی پرسپولیس بهتر از رقیب سنتی خود است، یادآور شد: از لحاظ شرایط تیمی مسلما اوضاع پرسپولیس بهتر است. خیلی از تیم‌های لیگ برتری آرزو دارند که نفرات خط هافبک و حمله پرسپولیس را در اختیار داشته باشند. چه بسا اگر پرسپولیس پنالتی‌زن خوبی داشت و در خط دروازه و دفاع آسیب‌پذیر نبود الان با اختلاف قهرمان لیگ شده بود. ترکیب ۴-۴-۲ لوزی پرسپولیس هر تیمی را از پا در می‌آورد و اگر کامیابی‌نیا هم در این بازی حضور داشت شرایط برای این تیم خیلی بهتر می‌شد چرا که این بازیکن به خوبی ارتباط بین خط هافبک و حمله تیم‌ها حریف را قطع می‌کند.

استقلال اطمینان زیادی به دروازه‌بانش دارد اما تاکتیک ندارد

وی افزود: من در استقلال تاکتیک خاصی نمی‌بینم که نیاز به تخریب آن باشد و واقعا تا اینجای فصل هنوز سر در نیاورده‌ام که تاکتیک این تیم چیست. استقلال در بازی‌های خود بیشتر روی ضربات ایستگاهی و ارسال از کناره‌ها برای رسیدن به گل حساب می‌کند و اطمینان زیادی نیز به خط دروازه‌اش دارد. برای همین است که بازی‌های خود را به زحمت یک بر صفر می‌برد اما در عین حال کیفیتی در بازی‌های این تیم دیده نمی‌شود.

زوج طارمی و علیپور بهتر است

مهاجم پرسپولیس در پاسخ به این سوال که بهترین زوج خط حمله پرسپولیس چه زوجی است، گفت: پرسپولیس مهاجمان خیلی خوبی دارد و آمار گلزنی آنها به خوبی این مسئله را نشان می‌دهد. در این مورد نظر برانکو شرط است اما من زوج طارمی و علیپور را ترجیح می‌دهم. از این جهت که بنسون مهاجمی ایستا است و نیاز به یک بازیکن بازیساز در کنار او احساس می‌شود اما علیپور به واسطه دوندگی و جنگندگی زیاد می‌تواند زوج بهتری برای طارمی باشد. البته بنسون به عنوان یک تعویضی خوب می‌تواند به میدان آمده و مثل دیدار رفت گلزنی کند.

پرسپولیس ۲ بر صفر برنده می‌شود

خلیلی نتیجه دربی را ۲ بر صفر به سود پرسپولیس پیش‌بینی کرد و افزود: پرسپولیس به واسطه برتری خط هافبک و حمله‌اش این بازی را با گل‌های طارمی و علیپور یا بنسون خواهد برد. این پیش‌بینی من فنی است است هرچند آرزوی قلبی‌ام نیز همین نتیجه است.

منبع: تسنیم
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین