کد خبر: DT-25980
تعداد بازدید: 90بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴
روند تنزل جایگاه کمیسیون ویژه برجام در بهارستان همچنین در دستور کار رسانه‌های هسمو با اصلاحات قرار دارد و حضور سعید جلیلی در جلسات این کمیسیون تعبیر به دفاع تمام عیار از کارنامه وی شده است.

ک‌سال‌و‌نیم قبل توسط مدیرعامل جدید شرکت تأسیسات دریایی، مدیرکل حقوقی تأسیسات دریایی و حراست شرکت نفت این پرونده را استارت زدم. اطلاعات و توضیحات لازم را در اختیارشان قرار دادم. براساس مستنداتی که من ارائه کردم حراست شرکت نفت به سازمان بازرسی شکایت کرد. خواسته من از روز اول همین بود که هرکسی به نسبت سهم و نقشش در این موضوع پاسخ‌گو باشد. نقش من مشخص بوده و انکار هم نخواهم کرد. من مشابه موارد دیگر به‌عنوان کسی که در خرید این تجهیزات، اقدام می‌کردم وارد شدم. اگر من مشکلی داشتم، آیا عاقلانه بود که خودم استارت این پرونده را بزنم؟ اسنادی که این روزها منتشر شده، بخشی از آن مستنداتی است که خودم به مسئولان داده بودم و حالا بخشی از آنها علیه خودم منتشر می‌شود

او در انتهای مصاحبه پیشنهادهای برای مسئولین کشور هم داشت و در همین راستا نوشت: «در نهایت و پس از پایان سؤالات ما، طباطبایی نکاتی را نیز برای مطرح‌کردن دارد. او ابتدا می‌گوید: «بحث‌هایی که این روزها مطرح می‌شود سیاسی است و البته در کشور ما بحث نفت همیشه سیاسی بوده اما این مباحث برای ضربه‌زدن به شخص آقای وزیر و برخی وزرای قبلی مطرح می‌شود. روزنامه شما گزارشی به‌نقل از یک نماینده مجلس درباره آقای «ش» و نقش او در ماجرا منتشر کرده و روز بعد به‌نقل از همین فرد مطالبی در تطهیر این آدم منتشر کرده است. این آدم سال‌ها شریک من بوده و من طبق مستندات و اطلاعی که دارم به شما می‌گویم که این فرد وقتی از طرف دفترش با شما گفت‌وگو می‌شده، در بازداشت بوده و نمی‌توانسته با شما گفت‌وگو کند و احتمالا فرزند یا برادرش با شما صحبت کرده‌اند». او همچنین دو توصیه هم به مسئولان دارد که البته می‌تواند کد‌هایی برای بازگشایی پرونده‌هایی جدید باشد.

طباطبایی می‌گوید: «در پایان دو نکته را نیز لازم می‌دانم بیان کنم؛ اول اینکه به‌جز قرارداد خرید دکل، قراردادی هم برای خرید لوله منعقد شده که رقم آن بالاتر از رقم دکل است و آن قرارداد هم به‌شدت نیازمند بررسی و پیگیری است. دومین نکته هم اینکه من بارها به مسئولان گفته‌ام شرکت مهندسی تأسیسات دریایی نیازمند تحقیق و تفحص است، اما همواره در مقابل این کار موانعی وجود داشته است و من بازهم لازم می‌دانم تکرار کنم که با تحقیق و تفحص از این شرکت، مسائل قابل‌توجهی روشن خواهد شد

ریاست بهشت برای اصولگرایانروزنامه آرمان‌امروز

روزنامه آرمان‌امروز صفحه اول خود را به تیترهای «هم‌نشینی‌های معنادار در نشست خبرگان» و «دکل‌های گمشده بیش از ۱۷ عدد» اختصاص داد.

· رفتار معنادار روحانی

«تذکر به رییس‌جمهور»، «حمایت از شورای نگهبان» مهم‌ترین محور رخدادهای مجلس خبرگان بود. گروه سیاسی روزنامه آرمان‌امروز به بررسی چگونگی حضور اعضای مجلس خبرگان در صحن پرداخت و این رفتارها را معنادار دانست و در همین راستا نوشت: «ديروز بار ديگر لبخند بر لبها و آرامش به چهره‌ها آمد و اين‌بار اعضاي مجلس خبرگان بودند كه به عنوان بزرگان كشور يكديگر را در هجدهمين اجلاس رسمي خبرگان رهبري ملاقات مي‌كردند. نشست ديروز پيام هاي زيادي داشت، از كنار همنشيني‌ها تا اظهارات رئيس مجلس خبرگان خطاب به دولت در شرايطي كه دكتر حسن روحاني به عنوان رئيس‌جمهور و البته يك عضو اين مجلس نظاره‌گر او بود. آيت‌ا… هاشمي‌رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصحلت نظام، ساعت ۸ و ۴۵ دقيقه وارد جلسه شد و كمي بعد از آن آيت‌ا… محمد يزدي در جايگاه رئيس جلسه، زنگ شروع رسمي جلسه را به صدا درآورد. آيت‌ا… احمد جنتي و آيت‌ا… محمدتقي مصابح يزدي كه پيش از آيت‌ا… هاشمي‌رفسنجاني به جلسه آمده بودند، در كنار يكديگر در رديف انتهايي نشستند. بعد از شروع جلسه حجت‌الاسلام حسن روحاني، رئيس‌جمهوري و همچنين آيت‌ا… صادق آملي لاريجاني، رئيس قوه قضاييه به حضار پيوستند. حسن روحاني در رديف اول كنار هاشمي‌رفسنجاني جاي گرفت و آملي‌لاريجاني در رديف‌هاي انتهايي، تنها نشست.»

ریاست بهشت برای اصولگرایانروزنامه ایران

روزنامه دولتی ایران، صفحه اول خود را به تیترهای «دفاع وزیر کشور از حقوق احزاب» و «۲ فصل از دفتر دولت اعتدال» اختصاص داد.

· احضار مشارکتی‌ها

پس از علی شکوری‌راد نوبت به جلایی‌پور رسید؛ روزنامه دولتی ایران طبق سنت همیشگی خود به پوشش خبری این رخدادها پرداخت و در ستون «دیگه‌چه‌خبر؟!» نوشت: «حمیدرضا جلایی‌پور احضارش به دادسرا را تأیید کرد. این عضو شورای مرکزی حزب «اتحاد ملت ایران اسلامی» گفت: روز گذشته به دادسرا احضار شدم، اما ارتباطی به حزب اتحاد ملت، کنگره این حزب یا نشست خبری دبیرکل حزب نداشت. وی افزود: روز گذشته برای پاسخگویی به پرونده‌ای که مربوط به سال ۹۳ و قبل‌ترها می‌شود، به دادسرا مراجعه کردم که همان پارسال اتهاماتی را که مطرح شده بود رد کرده بودم. وی ادامه داد: ۱۰ ماه از آن احضار گذشته بود و از همان موقع قرار کفالت برایم صادر شد که دوباره نزدیک بازگشایی دانشگاه‌ها احضار شدم. مبنای اتهامات احضار جدید نیز همان اتهامات گذشته بوده است که باز آنها را رد کردم.»

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین