کد خبر: DT-39468
تعداد بازدید: 245بازدید
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴
گفته‎ها و شنیده‎های انتخاباتی؛
یک کاندیدا هزینه‌هایش را اعلام کرد/ نگرانی اصولگرایان از افزایش اقبال به «پاکدل»

یک روز به پایان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلسین و ۲ روز زمان رای گیری ۷ اسفند باقی مانده است و در این فرصت نامزدها تمام هنر و همت خود را برای جذب رای بیشتر بکار می گیرند.

خبرنگاران «خلیج فارس» در بررسی های میدانی خود به شنیده ها و گفته های انتخاباتی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به آن خالی از لطف نیست.

کناره گیری یک کاندیدای اصلاح طلب به نفع خدری

فرهاد سرخوش پور کاندیدای حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ که در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان به ارائه برنامه و مواضع خود پرداخته بود و چهره ای اصلاح طلب می باشد، به نفع «حجت الاسلام عبدالحمید خدری» کناره گیری کرد.

وی در بیانیه اش نوشته: از آنجا که اینجانب همواره به عقلانیت و خرد جمعی باور دارم و شرایط حساس کنونی را در صحنه انتخابات به خوبی درک می‌کنم و «واقع‌گرایی و عقلانیت» را سرلوحه رفتار و کنش سیاسی خود می‌دانم، صلاح را در این دیده‌ام که به نفع «حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری» منتخب شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان استان بوشهر، حزب اعتدال و توسعه و حامیان دولت تدبیر و امید از صحنه انتخابات کنار بروم و در این راستا تلاش خود را برای پیروزی ایشان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بکار ببندم.

بر خود لازم می‌دانم دست همه کسانی را که در این مدت با من صمیمانه همراهی کرده‌اند و برای گسترش تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال در پشتیبانی از این جانب همت به خرج داده‌اند، می‌فشارم و آرزو می‌کنم همواره سربلند باشند و بتوانند با تلاش بی وقفه خود کشتی اصلاحات را به ساحل پیروزی و کامیابی برسانند و سرنوشتی درخشان را برای ملت آگاه و اهریمن‌ستیز ایران رقم بزنند.

شهریاری: استان ما بی صاحب است!

در کلیپی که روز سه شنبه توسط حامیان سیدکمال الدین شهریاری کاندیدای اصولگرایان در حوزه دشتی و تنگستان منتشر شده، وی در یکی از نشست های خود در پاسخ به انتقاد فردی که درباره عدم موافقت با اشتغالش در پارس جنوبی گلایه می کند، خطاب به جمعیت گفته: «برادرمان می گوید برای اشتغال به پارس جنوبی مراجعه کرده و گفته اند شما و استان بی سوادید، بنابراین کار به اینها نمی دهیم.»

وی سپس ادامه داد: «علت این موضوع این است که استان ما بی سواد نیست، بی صاحب است. حالا اگر من رفتم مجلس سواد را نشونشون می دهم. پشت این تریبون اعلام می کنم، وزرا هم می توانند صدای من را بشنوند که هم تخصص، هم تجربه و هم سابقه ام از اغلب وزاری دولت بیشتره.»

انتشار این کلیپ بازتاب هایی در فضای مجاری این حوزه داشته و برخی در خصوص بخش دوم اظهارات کاندیدای اصولگرایان این پرسش را مطرح می کنند که چرا با وجود تاکید وی بر سوابق و تجربیاتش، ولی در دولت موردحمایتش (احمدی نژاد) پستی بالاتر از معاونت پارلمانی وزارت اقتصاد نصیب وی نشد؟

سخنرانی دادفر در ستاد خدری و سعادت

یک شب مانده به پایان زمان تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس، ستاد حجت الاسلام خدری در شهر بوشهر شلوغ تر شده و شماری از کاندیداهای ردصلاحیت شده اصلاح طلب این حوزه که طی بیانیه ای از وی اعلام حمایت کرده اند، در این محل حضور یافتند.

همچنین محمد دادفر نماینده بوشهر در مجلس ششم نیز در ستاد حجت الاسلام خدری سخنرانی کرده و یادآور شد: برای عبور از تندروی هایی که مجلس کنونی گرفتار آن بود، نیازمند حضور چهره های معتدل و خردگرا در پارلمان هستیم.

دادفر همچنین عصر دیروز در شهر برازجان در ستاد انتخاباتی محمدباقر سعادت سخنرانی داشته، روز قبل نیز در حمایت از حسین بردستانی کاندیدای شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان در حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه سخنرانی کرده است. قرار است وی روز چهارشنبه نیز در حمایت از محمد پاکدل کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه دشتی و تنگستان سخنرانی کند.

تکذیب اعلام حمایت دو چهره از کاندیدای اصولگرا در بوشهر

دو چهره نسبت به انتشار تصویرشان در فضای مجازی به عنوان اعلام حمایت از یک کاندیدای اصولگرا در حوزه بوشهر اعتراض کرده اند.

مهرزاد آسایش عضو شورای شهر حضورش در ستاد این نامزد را در راستای سرکشی و خداقوت به نامزدهای انتخابات که در بوشهر ستاد دارند دانسته و به «خلیج فارس» گفته: «اعلام حمایتی صورت نگرفته و اگر نیاز به چنین کاری باشد، در صفحه اینستاگرام خود اطلاع رسانی می کنم.»

همچنین حسین ماهینی نسبت به اقدام هواداران این کاندیدا درباره انتشار تصویری از وی و متنی در خصوص اعلام حمایتش از همین کاندیدا گفته: «با احترام به همه كانديداها، هيچ حمايتي هم از فرد خاصي در بوشهر نداشته ام. من در انزلی هستم و رای خودم را آنجا می دهم.»

نگرانی اصولگرایان از افزایش اقبال به پاکدل

شنیدیم هواداران کاندیدای اصولگرایان در حوزه دشتی و تنگستان که پس از ردصلاحیت پورفاطمی شرایط را برای حضور خود در مجلس مهیا می دیدند، در پی حمایت نماینده کنونی این حوزه از محمد پاکدل کاندیدای اصلاح طلبان و اعتدالگرایان، دچار نگرانی هایی شده اند. شنیده ها حکایت از آن دارد که هرچند پاکدل چهره ناشناخته ای بوده، ولی افزایش حمایت ها از وی باعث رشد میزان اقبال به این کاندیدا شده و جلساتش در این حوزه نیز شلوغ تر از روزهای ابتدایی تبلیغات می باشد.

بلاخره پوسترهای کاندیدای غیربومی خبرگان رونمایی شد

درحالی که تنها یک روز دیگر به زمان تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری باقی مانده، بلاخره تبلیغات حجت الاسلام غلامرضا فیاضی یکی از کاندیداهای استان در این مجلس آغاز شد، طوری که روز سه شنبه در برخی نقاط گناوه پوستر و عکس وی نصب شد.

این کاندیدا که تاکنون تبلیغاتی نداشته و تنها سفر وی به استان در هفته گذشته جهت ضبط مصاحبه اش در صداوسیما بوده است، یکی از نزدیکان آیت الله مصباح یزدی است و گویا فردی که خود را از دوستداران این چهره دانسته، تبلیغات وی در گناوه را نصب کرده است.

دراستان بوشهر یک نامزد (آیت الله حسینی بوشهری) برای کرسی مجلس خبرگان تایید صلاحیت شده بود اما بمنظور ایجاد شرایط برگزاری انتخابات رقابتی غلامرضا فیاضی ساکن قم که جزو نامزدهای تایید شده در حوزه انتخابیه تهران بود، حوزه انتخابیه خود را از تهران به بوشهر تغییر داد.

کاندیدایی که هزینه تبلیغاتش را اعلام کرد

یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم هزینه تبلیغات خود را اعلام کرد. غلامعلی قادریان در کلیپی تصویری که توسط هوادارانش در فضای مجازی منتشر شده، گفته: «زمانی که خواستم وارد این عرصه شوم، برخی به من گفتند باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان کنار بگذاری، ولی من این پول ها را ندارم و امیدم به رای شما و دیگران است. ضمننا همه هزینه ای که برای یک هفته تبلیغات کنار گذاشته ام ۷ میلیون تومان است.»

وی سابقه مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان را دارد.

پیش بینی افزایش انصراف ها تا روز رای گیری

مهدی کمالی یکی از کاندیداهای حوزه دشتی و تنگستان نیز رسما انصراف خود را اعلام کرده است تا شمار کاندیداهای این حوزه به عدد ۸ برسد.

پیش بینی می شود انصراف كانديداها در آخرین روز تبلیغات انتخاباتی و یک روز قبل از رای گیری افزایش داشته باشد. به نظر می رسد اين انصراف به نفع ليستي يا يكي از كانديداها باشد یا اینکه برخی افراد کناره گیری آبرومندانه را بهتر از قرارگیری در رتبه های ضعیف جذب رای می دانند.

سایت اصولگرا: وضع اصلاح طلبان در بوشهر بهتر از ماست

یک سایت منتسب به اصولگرا و نزدیک به موسوی نژاد نماینده ردصلاحیت شده دشتستان وضعیت اتحاد اصلاح طلبان استان در انتخابات پیش رو را بهتر از اصولگرایان ارزیابی کرده است.

این سایت در تحلیلی نوشته: «با نگاهی بر اتفاقاتی که در چند روز اخیر روی داده است به نظر می رسد اصلاح طلبان و حامیان دولت از انسجام بهتری نسبت به اصولگرایان برخوردار بوده و اگر وضع به همین منوال پیش برود، اصولگرایان در استان شکست سختی خواهند خورد که ناشی از همان اشتباهات سال ۹۲ است.»

این سایت سپس وضعیت اصولگرایان در ۴ حوزه استان بوشهر را ناخوشایند دانسته و ادامه داد: «در واقع انتخاب خودسرانه نامزدهای اصولگرایان در نقاط مختلف استان توسط برخی که خود را همه کاره و قیم دیگر اصولگرایان می دانند در کنار مقاومت دیگر بخش های اصولگرایی در استان بوشهر موجب شده تا اکنون اصولگرایان در حوزه های مختلف این استان دارای بدترین وضعیت باشند. نمونه آن حضور دو کاندیدای اصولگرا در حوزه بوشهر است که هیچکدام حاضر به کناره گیری به نفع دیگری نیستند، همین رقابت باعث شده تا کفه ترازو به نفع خدری یعنی کاندیدای مورد حمایت جبهه اعتدال و اصلاح طلبان سنگین شده باشد.

در حوزه دشتستان نیز وجود فاطمه باصولی در کنار دهقان فر و مختاری و مقاومتی که بخش های مختلف اصولگرایی در مقابل انتخاب قیم مآبانه شورای اصولگرایان استان بوشهر از خود نشان می دهند در نهایت موجب شده تا کفه ترازو به طرز قابل ملاحظه ای به نفع محمد باقر سعادت سنگین باشد. در حوزه دشتی و تنگستان اما اوضاع تا حدودی ۵۰-۵۰ پیش بینی می شود زیرا علی رغم اقبال نسبتا بالایی که شهریاری برای ورود به مجلس دارد اما اتحاد و انسجام این روزهای اصلاح طلبان و اعتدالیون بر روی پاکدل موجب شده تا این کاندیدا نیز امیدوار به فتح یکی از کرسی های مجلس دهم شود.» به نوشته این سایت، در حوزه جنوب استان هم اقبال بیشتر به سمت سکینه الماسی است.

سنگ تمام همسران برای کاندیداها

از برخی نقاط خبر می رسد که هیجان انتخابات چنان برخی خانواده ها را فراگرفته که همسران نامزدها همه توان و همت خود را به کار گرفته اند تا برای زوج خود تبلیغ و رای جمع کنند. مجالس روضه، باشگاه های ورزشی، سالن های آرایش و نظایر آن از جمله فضاهایی هستند که چون امکان حضور نامزدهای مرد مجلس در آنجا فراهم نیست، زنان متناسب با ظرفیت و توانمندی خود، در آن تبلیغات می کنند.

حضور کمرنگ کاندیداها در پایگاههای نظامی

پایگاههای نظامی بوشهر که جمعیت آن قریب ۳۰ هزار نفر برآورد می شود، یکی از ظرفیت های جذب رای در انتخابات مختلف محسوب می شود، اما بررسی های خبرنگار ما حاکی از آن است که کمتر کاندیدایی روی این بخش برنامه ریزی منسجمی داشته است.

همایش انتخاباتی یک طایفه

طایفه گیسکانی ها در بخش ارم دشتستان که حدود ۱۰ هزار نفر برآورد می شوند، با حضور جمعی از بزرگان، ریش سفیدان، فرهنگیان و جوانان طایفه، همایش قومی برگزار کرده و از چهار نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در دشتستان برای ارائه برنامه شان دعوت کرده اند.

امان عنایتی بیان افزود: این برنامه برای معرفی و بیان دیدگاه ها و برنامه های چهار نامزد مطرح در حوزه انتخابیه دشتستان با ارائه سخنرانی آنها طبق زمان بندی مشخص اجرا شد. این فعال اجتماعی ادامه داد: چهار نامزد دعوت شده به این محفل هر کدام دقایقی برای این جمع ۶۰۰نفری به ایراد سخنرانی پرداختند.

قیصر صالحی در اردوگاه الماسی

قیصر صالحی نماینده جنوب استان در مجلس هفتم که در این دوره ردصلاحیت شده، به جمع حامیان سکینه الماسی پیوست. وی روز سه شنبه نیز در عسلویه برای این کاندیدا سخنرانی کرده است.

اعلام حمایت مجید کنگانی از الماسی

مجید حسینی کنگانی یک روز مانده به پایان تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس، طی بیانیه ای حمایت رسمی خود را از سکینه الماسی در حوزه جنوب استان اعلام کرده است. کنگانی از مدیران سابق پارس جنوبی و کاندیدای شاخص اصلاح طلبان در این حوزه بود که با وجود تاییدصلاحیت در هیات اجرایی، ولی توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد.

حمایت کاندیدای اهل سنت از حسین بردستانی

مال الله محمدی از داوطلبان اهل تسنن ساکن عسلویه برای نمایندگی مجلس که توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شد، طی بیانیه ای حمایت رسمی خود از حسین بردستانی کاندیدای این حوزه را اعلام کرد.

نماینده بوشهر: هیچ اقدام منفی از بنده سر نزده است

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در یکی از نشست های تبلیغاتی اش در مرکز استان گفته: جز رعایت موازین دینی که دنبال کرده ام، تاکنون اقدامی منفی در هیچ موردی از بنده سر نزده است و این افرادی که بنای بر تخریب دارند بروند و ببینند که جمیری چطور در مجلس برخورد کرده است.

اظهار تاسف رییس ستاد روحانی از حذف نام کدخداپور

امیر جلالیان رییس ستاد دکتر روحانی در سال ۹۲ در شهر شیراز و عضو مجمع اصلاح طلبان فارس در ستاد انتخاباتی جوانشیر کدخداپور یکی از کاندیداهای مجلس دهم در شیراز حضور یافت.

وی در پاسخ به انتقاد برخی هواداران کدخداپور درباره اینکه چرا وی در لیست موردحمایت اصلاح و اعتدال گرایان شیراز قرار نگرفت، بیان کرد: متاسفانه من هم از این اتفاق ناراحتم، اما مسایلی در میان همراهان ما بود و هست که جز ناگفته هاست. البته یکی از کاندیداهای مطلوب من کدخداپور است و حضورم در این ستاد هم برای اعلام همین مطلب بوده است.

کدخداپور در دولت یازدهم حدود ۹ ماه معاون سیاسی استانداری فارس بود و در آن مقطع ارتباط خوبی با اصلاح طلبان و حامیان دولت که از استاندار سابق ناراضی بودند برقرار کرد. گفته می شود غیرشیرازی بودن وی، یکی از دلایل مقاومت برخی اعضای مجمع اصلاح طلبان شیراز برای گذاشتن نام کاندیدای دشتستانی در لیست این طیف بوده است.

شیراز ۴ نماینده در مجلس دارد و بیش از ۱۰۰ کاندیدا نیز تاییدصلاحیت شده اند.

تغییر شعار انتخاباتی یک کاندیدا

سید کریم موسوی پزشک گناوه ای و نفر دوم انتخابات دوره گذشته مجلس که شعار “پیش به سوی رفع مظلومیت استان بوشهر” وارد صحنه شده بود، طی دو روز اخیر بنرهای مرتبط با این شعار را از ستاد خود جمع آوری کرده است. براین اساس وی شعار “پیش به سوی آزادی، مبارزه با افراط، فساد و ریاکاری” جایگزین کرده است.

هواداران کاندیدایی که برایش جشن پیروزی گرفتند!

يكي از كانديداهای مجلس، جشن پيروزي گرفته و گویا طرفداران وي در محل ستادش با این بهانه به شادی پرداخته‌ اند. آنها در این مراسم شعار «….. مدرس/ بايد بره به مجلس!» داده اند.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین