کد خبر: DT-22785
تعداد بازدید: 41بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">بوشهر - مدیرکل زندان‌های استان بوشهر گفت: کمک‌های خیرین در جشن‌های گلریزان استان بوشهر افزایش یافت.</span>

حمیدرضا حیدری ظهر شنبه در آیین برگزاری جشن گلریزان در کانون امام خمینی برازجان اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی به منظور رهایی زندانیان جرایم غیرعمده در استان بوشهر صورت گرفته است و جشن‌های متعددی در سطح استان برگزار می شود.

وی به تاکیدات دین اسلام بر لزوم دستگیری از نیازمندان اشاره کرد و ادامه داد: مردم استان بوشهر نیز همواره در برگزاری این مراسمات حضوری گسترده و پرشور داشته‌اند و شاهد کمک‌های بسیار خوبی از سوی مردم به این برنامه‌ها بوده‌ایم.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر اضافه کرد: سال گذشته ۱۱۴ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان بوشهر بیش از هفت میلیارد تومان بدهی داشتند که برای آزادی این زندانیان اقدام شد.

وی با بیان اینکه سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان از بدهی این افراد در سال گذشته پرداخت شد، افزود: با رایزنی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته توسط ستاد دیه استان بوشهر، مابقی بدهی این زندانیان نیز توسط شاکیان بخشیده شد.

حیدری در ادامه با بیان اینکه امسال نیز ۱۴۹ نفر با بدهی ۱۷ میلیارد تومان جشم‌انتظار مساعدت‌های مردم و خیرین استان بوشهر هستند، بیان کرد: از همه ظرفیت‌ها برای آزادی این زندانیان استفاده خواهیم کرد و امیدواریم شاهد همکاری مردم و خیرین در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه بوشهر استان برتر در زمینه فرهنگ سازی و برگزاری جشن گلریزان است، اضافه کرد: در همه شهرستان‌های استان بوشهر جشن‌های گلریزان برگزار شده است و شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی کمک‌های جشن گلریزان در استان بوشهر هستیم.

۳۸ زندانی دشتستان چشم‌انتظار آزادی

فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این آئین اظهار داشت: روز گذشته مراسم راهپیمائی روز قدس با شکوه بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان برگزار شد و مردم ایران اسلامی نیز حضوری چشمگیر در این برنامه داشتند.

ارسلان زارع با بیان اینکه راهپیمائی روز جهان قدس دارای پیام‌های بزرگی برای همه جهانیان بود، ادامه داد: مردم دشتستان نیز در این راهپیمایی حضوری گسترده داشتند و همراهی و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.

وی در ادامه با اشاره به حرکت ارزشمند صورت گرفته برای آزادی زندانیان غیرعمد، افزود: برگزاری این جشن‌های گلریزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نقش مهمی در رسیدن و نیل به کمال و تعالی فردی و اجتماعی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ۳۸ زندانی غیر عمد این شهرستان چشم‌انتظار کمک‌های خیرین برای آزادی از زندان هستند و امیدواریم این جشن شرایط آزادی این افراد از زندان را فراهم سازد.

زارع با بیان اینکه مردم شهرستان دشتستان همواره در کارهای خیر و خداپسندانه نقش‌آفرین بوده‌اند، اضافه کرد: امسال نیز در این جشن گلریزان شاهد حضور و مشارکت مردم بوده‌ایم و خواهیم بود.

وی این جشن را یک اقدام انسان‌دوستانه و ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: باید کارهای فرهنگی بیشتری در این راستا صورت بگیرد و این ارزش‌ها به نسل جوان نیز به خوبی منتقل شود.

http://media.mehrnews.com/d/2015/07/11/4/1763645.jpg

لزوم تلاش برای کاهش حضور زندانیان غیرعمد در زندان

امام جمعه برازجان نیز در این آئین با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار داشت: مردم دشتستان همپای مردم دیگر نقاط کشور روز گذشته حضوری پرشور داشتند و تکلیف خود را با وجود گرمای بالای هوا انجام دادند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح همچنین با تقدیر از برگزارکنندگان جشن‌های گلریزان، اضافه کرد: برگزاری این جشن‌ها و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد از اهمیت و ارزش بسیار زیادی برخوردار است و باید این برنامه‌ها تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه حضور مردم در این برنامه‌ها بیانگر نوع‌دوستی آنها است، تصریح کرد: مردم شهرستان دشتستان در برنامه‌های خیرخواهانه حضوری مناسب دارند و در این جشن‌ها نیز شاهد مشارکت مردم هستیم.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه حضور سرپرستان خانوار در زندان باعث افزایش مشکلات زندگی این افراد می‌شود، ادامه داد: باید برای کاهش حضور زندانیان غیرعمد در زندان‌ها تلاش‌های مناسبی صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام مصلح به تاکیدات دین اسلام بر لزوم کمک به نیازمندان و خانواده‌های کم‌درآمد اشاره کرد و افزود: برگزاری جشن گلریزان یک سنت حسنه و ارزشمند است و باید برای افزایش مشارکت مردم در این برنامه‌ها تلاش و برنامه‌ریزی شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین