کد خبر: DT-41096
تعداد بازدید: 43بازدید
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: طی بازرسی های انجام شده 12 تن مواد غذایی فاسد در استان مازندران کشف و معدوم شده است.
در خصوص نظارت بر مراکز بهداشتی این استان با اشاره به اینکه ۱۰۰ بازرس مهندسی بهداشت محیط در استان مازتدران حضور دارند گفت: حدود ۱۲ تن مواد غذایی فاسد کشف ومعدوم شده است.در ایام نوروز در ۲۰۹ مورد با فروشندگان مواد غذایی دوره گرد برخورد شده است.
وی با بیان این که در تمام مناطق استان به شکل سرزده بازرسان ما از مراکز بهداشتی بازدید می کنند، افزود: از ۲۰ هزار بازرسی انجام شده از توزیع و فروش مواد غذایی ۱۴۰ مورد به دلیل آلودگی مواد غذایی و عدم رعایت استانداردهای لازم منجر به تعطیلی گردیده است.
جانبابایی در مورد بازدید از اماکن عمومی نظیر پارک و تفرجگاه‌ها عنوان کرد: بیش از ۵ هزار مورد بازرسی داشته‌ایم که ۱۲ مورد به تعطیلی مرکز انجامیده است.خوشبختانه در مورد ۴۰ بازدید انجام  شده از مراکز بین راهی هیچ تخلفی مشاهده نشده است .
وی اضافه کرد: ۲۸۳ مورد از مواد غذایی سنتی نمونه برداری شده است که ۴ مورد از این نمونه‌ها نامطلوب گزارش شده است.
همچنین از ۱۰۰ مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی ۷ مورد نامطلوب اعلام شده است. بیش از هزار مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی داشته‌ایم که ۳۴ مورد آن مطلوب بوده است و مطابق با تخلف با آنها برخورد شده است. علاوه بر این از ۱۰۰ مورد بازرسی انجام شده از آب استخرها ۳ مورد مشکل داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد مراکز درمانی اظهار کرد: در استان مازندران ۴۰ بیمارستان،۸۰ پایگاه اورژانس ، ۲۴ داروخانه شبانه روزی، یک بالگرد اورژانس و ۱۲ اتوبوس آمبولانس وجود دارد.در ایام عید به طور متوسط ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر به اورژانس ها مراجعه کردند تعداد فوت‌شدگان در این مدت ۶۰ نفر گزارش شده است که تنها ۵ نفر آنها ناشی از حوادث جاده‌ای بوده است. علاوه بر این ۳ مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز اعلام شده است.
وی ادامه داد: مراکز دیالیز در ایام نوروز به فعالیت خود ادامه می‌دهند به طور کلی در حوزه درمان تا کنون مشکلی وجود نداشته است.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین