کد خبر: DT-21212
تعداد بازدید: 62بازدید
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر توسعه می‌یابد.</span>

محمدتقی منوچهری ظهر سه‌شنبه در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی در بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی در راستای توسعه بخش کشاورزی در استان بوشهر صورت گرفته است و طرح‌های خوبی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: استان بوشهر ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی دارد و در برخی از محصولات به عنوان قطب تولیدی در سطح کشور شناخته می‌شود که می‌توان به تولید محصولات خارج از فصل اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از توسعه شهرک‌های کشاورزی در استان بوشهر خبر داد و افزود: ایجاد این شهرک‌ها با برخورداری از زنجیره کامل تولید تا فروش و صادرات، می‌تواند نقش مهمی در توسعه کشاورزی استان داشته باشد.

وی به برخی از مشکلات در زمینه کمبود آب اشاره کرد و ادامه داد: اصلاح شیوه‌های آبیاری محصولات کشاورزی در دستور کار است و این طرح به صورت پایلوت در سطح ۱۷۰ هکتار از نخیلات استان بوشهر اجرا خواهد شد.

منوچهری با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و فعالیت جهادی در عرصه تامین امنیت غذایی جامعه، بیان داشت: توسعه گلخانه‌ها را در دستور کار داریم و اعتبارات مناسبی نیز در سال جاری برای احداث گلخانه اختصاص یافته است.

وی گفت: طرح کاداستر در سطح ۱.۸ میلیون هکتار اراضی ملی و ۴۰۰ هزار هکتار مستثنیات برای مقابله با زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح کاداستر طی سه سال اجرا می‌شود، ادامه داد: سند اراضی کشاورزی به کشاورزان داده می‌شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین