کد خبر: DT-36922
تعداد بازدید: 108بازدید
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: فصلی جدید در روابط 30 ساله «پی اس ای پژو سیتروئن» و «ایران خودرو» رقم خورد.
فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: با سرمایه‌گذاری مشترک و برابر دو شرکت «پی اس ای پژو سیتروئن»  و «ایران خودرو» سالانه ۲۰۰،۰۰۰ خودرو تولید خواهد شد که شامل مدل های پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ خواهد بود.
در این گزارش آمده است: شرکت «پی اس ای پژو سیتروئن» روز پنجشنبه با امضای قراردادی الزام آور با ایران خودرو، به نخستین شرکت غربی تبدیل شد که پس از لغو تحریم ها با ایران قراداد می بندد. قرارداد پژو راه را برای بازگشت این خودروساز فرانسوی به ایران هموار می کند.این شرکت خودروساز فرانسوی با امضای این قرارداد همکاری مشترک با شرکت خودروساز ایرانی، طیف متنوعی از خودروهای سواری تولید می کند. این شرکت می گوید ظرف پنج سال آینده بالغ بر ۴۰۰ میلیون یورو صرف تولید تجهیزات در ایران می کند. در این سرمایه گذاری مشترک که به صورت ۵۰%-۵۰% است دو شرکت سالانه ۲۰۰،۰۰۰ خودرو تولید خواهند کرد که شامل مدل های پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ خواهد بود. تولید خودرو از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.
این شرکت همچنین اعلام کرد که ظرفیت بازار خودروی ایران باید به سال ۲۰۱۱ بازگردد و ظرف دو سال به سطح یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال برسد. پژو سیتروئن گفت که تا سال ۲۰۲۰ میزان فروش خودرو سالانه به ۲ میلیون دستگاه خواهد رسید.
در ادامه گزارش فایننشال تایمز آمده است: کارلوس تاوارس، مدیر ارشد اجرائی شرکت پی اس ای در نشست خبری در پاریس گفت که این قرارداد پایانی بر دوره تحریم های بین المللی خواهد بود و به این شرکت و ایران خودرو اجازه می دهد فصلی جدید را در روابط ۳۰ ساله خود آغاز کنند.
فایننشال تایمز در پایان نوشت: شرکت پی اس ای پژو سیتروئن ۱۸ ماه است که با شریک ایرانی اش در حال مذاکره بوده است. پژو برند خارجی شماره یک در ایران است و ۳۰ درصد بازار این کشور را در اختیار دارد. این شرکت یک سال قبل از سال ۲۰۱۲، نزدیک به نیم میلیون خودرو در این کشور فروخت اما تحریم ها در آن سال شرکت فرانسوی را مجبور به ترک ایران کرد. البته، ایران خودرو به تولید خودروهای برند پژوی خود ادامه داد.
تاورس گفت: شرکت پی اس ای در نوسازی پلتفرم های ایران خودرو سرمایه گذاری خواهد کرد. این سرمایه گذاری امکان صادرات وسایل نقلیه به کشورهای منطقه را نیز فراهم می کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین