شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-21491
تعداد بازدید: 60بازدید
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۴
یوسف‌خانی با اشاره به کاهش تقاضا در بازار گفت: این امر موجب کاهش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ شده است.
مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: قیمت مرغ نسبت به گذشته کیلویی ۱۰۰۰ تومان کاهش یافت و از ۶ هزار و ۶۰۰ تومان به ۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است.

وی افزود: برخلاف سال‌های گذشته که از چند روز مانده به ماه رمضان تقاضا برای مرغ افزایش می‌یافت و این امر موجب افزایش قیمت آن می‌شد، امسال شاهد کاهش تقاضا بودیم که این کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت مرغ شد.

یوسفی‌خانی تصریح کرد: در حالی که به گفته مسئولان قیمت مطلوب مرغ کیلویی ۷ هزار تومان است و ما انتظار داشتیم که در ماه رمضان به این قیمت برسد اما هم اکنون شاهد کاهش قیمت مرغ و در پی آن متضرر شدن مرغداران هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، اعلام نادرست شیوع آنفولانزای مرغی در استان مازندران را از سوی سازمان دامپزشکی عامل دیگر کاهش قیمت مرغ عنوان کرد و گفت: در استان مازندران آنفولانزای مرغی شیوع پیدا نکرده و بر اساس اعلام مسئولان سازمان دامپزشکی تنها این مریضی در مورد مرغ‌های بومی و خانگی مشاهده شده است.

وی ادامه داد: آنفولانزای مرغی در هیچ یک از مرغ‌های صنعتی دیده نشده اما سازمان دامپزشکی فروش و انتقال مرغ از استان مازندران را ممنوع کرده و این امر موجب شده تا مرغداران، مرغ خود را به قیمت بسیار کمی به کشتارگاه‌ها بدهند.

به گفته یوسف‌خانی؛ تنها ۱۰ درصد از مرغ‌های استان مازندران آن هم تنها با مجوزهای سخت و از مسیرهای خاصی از این استان خارج می‌شوند که این امر موجب ضرر مرغداران شده است و کار به جایی رسیده که مرغداران حاضرند مرغ‌های خود را به رایگان به کشتارگاه‌ها بدهند.

وی ادامه داد: این امر ضربه شدیدی را به مرغداران استان مازندران که نزدیک به دو ماه برای مرغ‌های خود زحمت کشیده‌اند زد و آنها را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین