کد خبر: DT-33200
تعداد بازدید: 336بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴

کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم گفت: محکم و قاطعانه در انتخابات حضور خواهم داشت.

کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم گفت: محکم و قاطعانه در انتخابات حضور خواهم داشت.

خوش بین هستم
حجت الاسلام عبدالحمید خدری  با بیان اینکه در دور گذشته با وجود اینکه ۲۰ سال در منطقه نبودم و تنها دو ماه فرصت فعالیت انتخاباتی داشتم نزدیک به ۲۰ هزار رای کسب کردم گفت: الان ۴ سال است که در مرکز استان هستم و بیش از ۷۰۰ سخنرانی در جلسات متعدد داشته ام، و الحمدلله وضعیت خوب است، اینکه یار که را خواهد و میلش به که باشد!

این کاندیدای احتمالی افزود: من خوش بین هستم؛ دوستان ما نیز به انتخابات آینده خوش بین هستند و نظرسنجی ها نیز حاکی از همین مطلب است.
خدری اضافه کرد: زمانی بنده ۲۰ هزار رای از مردم گرفتم که حتی اقوام و خویشان خودم هم مرا نمی شناختند، با وجود اینکه هم جوان تر بودم و همه تجربه کمتری داشتم.

وی خاطرنشان ساخت: الان ۴ سال است در استان هستم و ارتباطات، جلسات و سخنرانی های زیادی داشتم؛ انتخابات لحظه ای است و معادلات مجهول زیاد دارد، ولی در عین حال جو را خوب می بینم و پیش بینی خودم نیز حاکی از خوب بودن این فضا است که البته باید مدیریت شود.

نه درد نام دارم و نه درد نان
مسئول دادگاه کیفری تنگستان تاکید کرد: حضور من در انتخابات یک دلیل بیشتر ندارد و آن این است که حقوق از دست رفته مردم را به آنها برگردانیم؛ در دوره قبل نیز شعارم همین بود و این دوره هم همین است، زیرا بنده نه درد نام دارم و نه درد نان؛ جایگاه ما وجود دارد کما اینکه چندین جایگاه ملی نیز به بنده پیشنهاد شده است.

وی خود را کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی، دانشجوی دکترای فقه و مبانی از دانشگاه یادگار امام تهران و نیز دارای تحصیلات سطح چهار حوزوی معادل با دکتری(بدون ارایه پایان نامه) معرفی کرد و گفت: ما یک بار دیگر آمده ایم تا بتوانیم اعتماد را به مردم برگردانیم تا آنها به این باور برسند کسانی هستند که به وعده ای که می دهند صادقانه عمل می کنند.

مردم به وضعیت فعلی انتقاد دارند
حجت الاسلام خدری تصریح کرد: مردم به وضعیت فعلی انتقاد دارند و بعضاً در جلسات بیان می شود؛ بنده همواره می گویم اگر به کسی انتقاد می شود ایشان باید حضور داشته باشد؛ بالاخره شاید دلیلی داشته باشند و موانعی سر راهشان باشد که قانع کننده باشد. لذا انتقاد وجود دارد ولی انصاف این است که باید در جلسات یا مناظراتی این انتقادها مطرح شوند و فرصت پاسخگویی هم برای انتقاد شونده وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: به هر حال برخی نسبت به عملکرد گذشتگان انتقاد دارند و اساساً همین انتقادها هم باعث شده تا ما وارد شویم، و اگر دیگران این کارها را انجام می دادند ما ورود نمی کردیم.

اولویت ما حل مسایل معیشتی و رفاهی مردم است
این کاندیدای احتمالی با بیان اینکه دغدغه و اولویت اصلی ما حل مسایل معیشتی و رفاهی مردم و تلاش در راستای توسعه استان است عنوان داشت: من به مشکلات نمایندگی در استان بوشهر آگاه هستم و فردا اگر تلفنم را خاموش کردم باید برای این کارم جواب پس دهم که این خود یعنی سلب آرامش و آسایش از خودم؛ پس نمایندگی برای من مزایایی ندارد و حقوقم را از جای دیگری می گیرم، اما قبول کرده و آمده ایم.

وی پیگیری وضعیت پتروشیمی گناوه را از برنامه های خود دانست و گفت: در رابطه با پتروشیمی گناوه رایزنی هایی کرده ام که اطلاعات و جزئیات کامل آن را در آینده نزدیک خواهم گفت.

خدری همچنین اظهار داشت: برنامه های مفصلی در زمینه های ورزشی و فرهنگی تدوین کرده ایم که آن را به همراه یک چشم انداز جامع بعد از ثبت نام در انتخابات ارائه خواهیم کرد.

نمایندگان پیگیری نکردند
وی با اشاره به اهمیت جایگاه حوزه انتخابیه خود ابراز داشت: بوشهر مرکز استان است و روند توسعه آن باید با مراکز استان های دیگر مقایسه شود؛ متاسفانه بحث افزایش نمایندگان که سالهاست از قانون آن می گذرد و باید هر ده سال ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان اضافه می شد، اگر در مجلس انجام می گرفت الان وضعیت بوشهر هم بهتر از امروز بود.

خدری تاکید کرد: با وجود اینکه این تکلیف در قانون اساسی وجود دارد متاسفانه این مهم تا به امروز مسکوت مانده است، و نمایندگانی که سوگند خورده اند از قانون اساسی محافظت کنند، متاسفانه نسبت به این کار اقدامی صورت نداده اند.

وی با صراحت بیان داشت: معمولاً نمایندگان استانهایی که می بایست حوزه های انتخابیه شان افزایش پیدا کند باید پیگیر این قضایا باشند ولی متاسفانه این کار انجام نشد، اگر شده بود در همین دور انتخابات برای مثال گناوه و دیلم می توانست نماینده ای جداگانه داشته باشد.

برنامه های مفصلی داریم
این کاندیدای احتمالی خاطرنشان ساخت: در بحث ورزش، فرهنگ، کشاورزی، گمرکات و امور معیشتی مردم که با دریا خیلی در ارتباط هستند از جمله ته لنجی برنامه های مفصلی داریم؛ از بحث ته لنجی استفاده های ابزاری می شود و بعضاً مقطعی به آن پرداخته می شود که باید ساماندهی شود و ما انشاءالله با تشکیل کارگروه هایی که هر کارگروه شامل ۵ نفر خواهند بود این مسایل را بررسی و مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

لزوم استقرار دفتر نفتی در دیلم
وی با اشاره به لزوم تاسیس دفتر نفتی در استان بوشهر اظهار کرد: الان سیاهمکان و گوره ما به عنوان مراکزی مهم در ادبیات نفتی با پسوند گچساران می آید و نه دیلم و گناوه! ؛ می گویند سیاهمکان گچساران، گوره گچساران و یا نرگسی وحدتیه گچساران؛ لذا اولین کاری که باید انجام دهیم تاسیس و استقرار یک دفتر نفتی در شهرستان دیلم است.

خدری با اشاره به بهره گیری گچساران از مراکز نفتی گفت: بحث بیمارستان نفت با تجهیزات پیشرفته همانطور که در گچساران وجود دارد را از طریق وزارت نفت پیگیری خواهیم کرد که هم در دیلم و هم در گناوه خدمات ارایه نماید؛ همچنین ساماندهی منابع انسانی و بسیاری دیگر از موارد که در حوزه نفت و گاز هستند را مد نظر داریم و به آنها رسیدگی خواهیم کرد.

اگر همین ۵۰ درصد اجرا می شد…
وی افزود: در بحث اشتغال اگر همین بحث ۵۰ درصد نیروی بومی هم اجرا شود خیلی از مشکلات این حوزه برطرف می شود؛ الان در پارس جنوبی فقط ۱۳ درصد از نیروها بومی هستند و ۸۷ درصد غیر بومی هستند؛ در گوره، سیاهمکان و فلات قاره نیز اوضاع به همین شکل است؛ اگر نماینده مجلس بعنوان حافظ و مسئول نظارت بر اجرای قانون همین ۵۰ درصد را پیگیری و اعمال نماید، بحث اشتغال در منطقه حل خواهد شد.

نگرانی اصلی مردم روستاها
حجت الاسلام خدری عمده نگرانی روستاهای گناوه و دیلم که این روزها خیلی با آن درگیر هستند را بحث منابع طبیعی دانست و گفت: به اراضی مردم که چندین سال کشت می شده دستبرد و آن را بنام منابع طبیعی زده اند که تقریباً عمده مشکلات مردم در روستاها بحث منابع طبیعی است؛ منابع طبیعی زمین ها را بعنوان زمین های بایر در نقشه ها مشخص کرده که برای مردم مشکلاتی ایجاد شده است.

خدری در پایان سند مالکیت برخی اماکن در خارگ و انتقال روستاهای هلیله و بندرگاه را از دیگر موضوعات مهم ارزیابی کرد و گفت در صورت ورود به مجلس این موضوعات را به جد پیگیری خواهم کرد. / منبع: استان نیوز

2015_12_13_12_50_54705.5475959599.jpg

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 3 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
حسین الهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۲:۳۵ ب.ظ
دکتر خدری شخصی جوان و پرانرژی و مردم دار و از همه مهمتر شجاع است که میتواند منجی استان بوشهر باشد
صادق رهنما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۲:۳۶ ب.ظ
ایشان به علت مردم داری خیلی محبوب هستند
لیلا رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۲:۴۵ ب.ظ
او میتواند
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین