کد خبر: DT-55397
تعداد بازدید: 331بازدید
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
خبر می رسد کارگران و کارمندان شهرداری اهرم 5 ماه حقوق معوقه دارند، ضمن اینکه این شهرداری در دهه فجر امسال نتوانسته پروژه ای را برای بهره برداری یا کلنگ زنی آماده کند، درحالی که دو شهرداری دیگر تنگستان (آباد و دلوار) در این خصوص فعالیت بیشتری داشته اند.

در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اخیرا در خصوص انتفال دفتر ستادی آن از خارگ به تهران گفته: ستاد شرکت پایانه‌های نفتی همیشه در تهران بوده و اساسنامه و آدرس شرکت نیز مربوط به تهران است و اصلا به جزیره خارگ منتقل نشده بود، بلکه به‌صورت اقماری به خارگ رفت و آمد می‌شد. در حال حاضر نیز به حالت اول خودش برگشته است. وی ادامه داد: یعنی در همان تهران مستقر می باشد، اما ارتباط ستاد با خارگ قطع نشده است. موسوی درباره آنچه خدری نماینده بوشهر برای استقرار دفتر پایانه ها در مرکز استان وعده داده هم گفت: قرار است یک دفتر پشتیبانی بر اساس نظر وزارت نفت در بوشهر راه‌اندازی شود که البته زمان آن هنوز مشخص نیست اما در حال طی ساختار اداری است. این اظهارات مدیرعامل پایانه ها در شرایطی می باشد که برخی آگاهان می گویند: قرار است برای خالی نبودن عریضه، برخی از کارشناسان فعلی پایانه ها در دفتر فلات قاره در بوشهر باقی بمانند که این موضوع آنچه افکار عمومی برای استقرار دفتر پایانه های نفتی در بوشهر انتظار داشتند فاصله زمین تا آسمان دارد.
 •  عبدالحسن مقتدائی، کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری و استاندار سابق خوزستان در یکی از گروههای واتساپی استان بوشهر در پاسخ به سوال یکی از کاربران گفته: استان های مرزی و محروم به ندرت سهمی در کابینهٔ دولت های مختلف داشته اند.همان افراد انگشت شمار هم فاصله زیادی با مناطق خود گرفته و مدت های مدیدی قبل از تصدی مسئولیت، مرکز نشین بوده اند. مقتدایی متولد کنارکوه دیلم است و سابقه استانداری خوزستان در دوره هاشمی، استانداری هرمزگان در دوره خاتمی و استانداری خوزستان در دوره روحانی را در کارنامه دارد.
 • در آستانه انتخابات اردیبهشت ماه، شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان تشکیل می شود که شامل مسئولین نمایندگی احزاب در استان و برخی چهره های حقیقی عضو شورای هماهنگی و ائتلاف اصلاح طلبان می باشد.
 • روند آزادسازی سلیقه ای کالاهای ته لنجی در گمرکات استان باعث نارضایتی صاحبان کالا شده است، طوری که پس از مدتها، هفته پیش مجوز ترخیص بخشی از این کالاها داده شد. همچنین این برخورد سلیقه ای باعث نوسان قیمت برخی از کالاهای مورد نیاز مرزنشینان در بازارها شده و همواره مورد انتقاد افکار عمومی است. پیش از این مسئولان استان از ارسال آئین نامه ای در خصوص کالای همراه ملوانی به دولت خبر داده و ابراز امیدواری کرده بودند با تصویب آن، مشکلات ناشی از تاخیر در ترخیص این کالاها یا توقیف آنها توسط نیروی انتظامی به ظن کالای قاچاق، جلوگیری شود.
 • خبر می رسد کارگران و کارمندان شهرداری اهرم ۵ ماه حقوق معوقه دارند، ضمن اینکه این شهرداری در دهه فجر امسال نتوانسته پروژه ای را برای بهره برداری یا کلنگ زنی آماده کند، درحالی که دو شهرداری دیگر تنگستان (آباد و دلوار) در این خصوص فعالیت بیشتری داشته اند.
 • خبر جدید درباره منطقه آزاد بوشهر اینکه بررسی آن در مجلس به سال آینده موکول شد. قره‌خانی، نماینده گلستان گفته: به دلیل مشخص نبودن حدود مناطق آزاد و ارسال نشدن پیوست ها به مجلس، بررسی این لایحه امسال انجام نمی شود و به سال آینده موکول می شود. به نظر می رسد با توجه به گرفتاری مجلسی ها در خصوص انتخابات شوراها که نظارت بر آن را برعهده دارند، بررسی جدی لوایحی از این دست به بعد از اردیبهشت ماه ۹۶ موکول خواهد شد. در لایحه دولت به مجلسی ها که از سال ۹۳ آغاز گردیده، تاسیس ۶ منطقه آزاد جدید عمدتا در مرزها درخواست شده که یکی از آنها بوشهر است.
 • هواشناسی استان درباره وقوع بارش های شدید و احتمال بروز سیلاب در استان طی یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری هشدار داده است. در همین خصوص معصومه احمدی گوینده خبر هواشناسی صداوسیما، در اینستاگرامش از شدت بارشهای پیش رو در استانهای جنوبی از جمله بوشهر خبر داد و افزود: امیدوار است هیچ کس آسیب نبیند.

 • آماده سازی زمین فوتبال ساحلی در دهکده گردشگری بوشهر برای میزبانی مسابقات پرشین کاپ با حضور تیم های ایتالیا، لهستان، اکراین و ایران به سرعت در حال انجام است. با این حال به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی، پنجشنبه گذشته در حین جوشکاری در کنار قوطی مواد قابل اشتعال نظیر تینر، در این محوطه آتش سوزی رخ داد که یکی از کارگران جان باخت، دو نفر دیگر هم راهی بیمارستان شدند.
 • خبر دیگر درباره این مسابقات اینکه قرار است بازرسین کمیته بین المللی فوتبال ساحلی امروز از آمادگی بوشهر برای مسابقات پرشین کاپ بازدید کنند. این رقابت ها ۲۶ تا ۲۸ بهمن برگزار و باشگاه پارس جنوبی میزبانی آن را عهده دار می باشد. البته این احتمال وجود دارد که به دلیل باران های شدیدی که طی هفته جاری پیش بینی گردیده، تغییراتی در ورود تیم های خارجی و برگزاری مسابقات رخ دهد.
 • به گفته وزیر نفت، فازهای ۱۷و ۱۸، فاز ۱۹ و فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با حضور رییس جمهور در اسفندماه افتتاح رسمی می شود.
 • وزیر کشور خبر داد: ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اوایل اسفندماه انجام می‌شود.
 • سیروس بنه گزی رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر شد. پیشتر حسین بکمی عهده دار این سمت بود.
 • جمعه شب آتش سوزی در پتروشیمی انتخاب ۳ مجروح در پی داشت. این حادثه ناشی از اتصال برق در یکی از مخازن ذخیره سازی خوراک پتروشیمی رخ داد که به گفته مسئولان پتروشیمی، با عکس العمل بموقع نیروی های آتش نشان در کمتر از ۲۰ دقیقه بدون تلفات جانی خاموش شد.
 • شنیده می شود محمدرضا سعادت فرزند نماینده دشتستان در مجلس عزم خود را برای کاندیداتوری در شورای شهر بوشهر جزم کرده است.
 • شنیده می شود فردی که در یکی از بیمارستان های استان به شیوه پولشویی اجناس مغازه لوازم پزشکی خود را به وسیله درآمدهای بیمازستان تامین می کرده، توسط دانشگاه علوم پزشکی شناسایی شده و پرونده وی در اختیار پلیس می باشد. ظاهرا این فرد اعتراف کرده از این طریق ۶۰۰ میلیون تومان سود کرده است.
 • گفته می شود سودجویان برای ترخیص لوازم یدکی خودرو در گمرک بوشهر اقدام به استفاده از مجوزهای صوری سازمان استاندارد کرده بودند که با ورود اداره استاندارد بوشهر از یک تخلف بزرگ رونمایی شد. بر این اساس تعدادی نامه به نقل از اداره استاندارد در سامانه الکترونیکی گمرک بارگذاری شده اما اداره استاندارد از این تخلف با خبر شده و مراتب را به رئیس حراست گمرک اطلاع داد.
 • یکی از انتقادات به شوراهای شهر تخصصی نبودن اعضای آن است. در همین خصوص عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داده: برخی از نمایندگان مجلس دنبال اصلاح قانون انتخابات شوراها هستند با این دید که این انتخابات به صورت گروهی انجام شود‌. به طور مثل افراد براساس تخصص شان در گروه فنی و شهرداری، حمل و نقل، معماری، حقوقی، اجتماعی و محیط زیست نام نویسی کند، با این تقسیم بندی افراد باید بر اساس تخصص شان در یکی از گروه ها وارد شوند تا در مدیریت شهری افراد متخصص درامور متعدد به کمک شهر و شهردار بیایند. اظهارات این نماینده در شرایطی است که احتمال رسیدن چنین قانونی به انتخابات دوره پنجم ضعیف می باشد.
 • سفیر روسیه در ایران از دریافت نخستین پیش‌پرداخت ساخت نیروگاه جدید هسته‌ای بوشهر خبر داد. به گفته لوان جاگاریان، اجرای این پروژه برای ۱۰ سال در نظر گرفته شده که ارزش آن ۱۰ میلیارد دلار است.
 • در دوره پنجم شوراهای شهر، تعداد اعضا کاهش می یابد. خبر می رسد براساس نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن که پایه تعیین شمار اعضای شوراها در دوره پنجم است، تعداد اعضای شوراهای شهر در استان ۲۵ نفر کاهش خواهد یافت. برهمین اساس در یک شهر (بوشهر) تعداد اعضا از ۱۱ به ۹ نفر می رسد، سایر شهرها بین ۷ تا ۵ عضو خواهند داشت.
 • مدیرکل بنادر و دریانوردی استان از تحویل گرفتن بازسازی عمارت حاج رییس بوشهر از میراث فرهنگی خبر داده و گفته: بازسازی آن سرعت مطلوبی نداشته، از این رو در نظر داریم با اعتبار ۴ میلیارد تومان نسبت به بازسازی آن اقدام کرده و به یک کاربری عمومی اختصاص دهیم.
 • دست آخر اینکه توقف پروژه کمربندی آبپخش که بخشی از بزرگراه برازجان- گناوه می باشد، هفته پیش در حضور فرماندار و نماینده دشتستان در شهرهای شبانکاره و سعدآباد حاشیه ساز شد و برخی شهروندان نسبت به این اتفاق با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض کردند. در همین خصوص نماینده مجلس در جمع معترضان گفته: این طرح که مطالعات قبلی دارد، اجرایی می شود و مردم در این خصوص نگرانی نداشته باشند.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین