کد خبر: DT-30480
تعداد بازدید: 102بازدید
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴
کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان با هدف ارتقای سطح سلامت کودکان با موضوع ارتقای آگاهی خانواده‌ها و مراقبان برای کارکنان بهداشتی، بهورزان و مربیان مهدکودک در شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خبرگزاری فارس از تنگستان، مسئول واحد سلامت خانواده در شبکه تنگستان ظهر امروز در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان گفت: آسیب‌های ناشی از حوادث  در کودکان از علل اصلی معلولیت، ناهنجاری‌های دائمی و مرگ در این گروه سنی است که هرساله تعدادی از کودکان در معرض خطر ناشی از این حوادث قرار می‌گیرند.

لیلا حسن عالی افزود: یکی از علل عمده بروز حوادث در کودکان، ناتوانی آنان در شناخت اصول ایمنی و پیشگیری از آسیب‌هاست.

وی آسیب‌های کودکان را قابل‌پیشگیری دانست و گفت: به‌منظور تربیت نیروهای بهداشتی مراکز بهداشتی درمانی تابعه شبکه تنگستان، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان در دستور کار قرار گرفته است.

حسن عالی بیان داشت: مرگ ناشی از سوانح و حوادث یکی از علل مهم مرگ‌ومیر در کودکان است و کودکان از آسیب‌پذیرترین افراد جامعه در برابر حوادث هستند از این‌رو ارتقای سلامت کودکان از مهم‌ترین شاخص‌های سطح سلامت یک جامعه است و پیشگیری از وقوع حادثه در کودکان نیازمند رعایت نکات ایمنی از سوی والدین به‌ویژه مادران و مراقبان کودک است.

مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تأکید کرد: آسیب‌های کودکان باید از اولویت‌های اساسی در سلامت همگانی باشد و تمام والدین، معلمان و مراقبان کودک در خانه و هر جای دیگر باید با دقت در جزئیات مانع بروز آسیب‌های کودکان شده و در پیشگیری از حوادث نقش فعالی داشته باشند.

در این کارگاه آموزشی به شرکت‌کنندگان مواردی چون رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از حوادث ترافیکی، سوختگی، سقوط از بلندی، خفگی و غرق‌شدگی، مسمومیت، صدمات بدنی و کمک‌های اولیه آموزش داده شد.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین